Jump to content

Πότε πρέπει να εγγραφώ στον ιατρικό σύλλογο;


whats_up_doc?

Recommended Posts

Καλησπέρα στα μέλη του γκρουπ! Μου ήρθε σήμερα με το ταχυδρομείο η άδεια άσκησης επαγγέλματος. Για διάφορους λόγους δεν υπάρχει περίπτωση να ξεκινήσω να ασκώ το επάγγελμα πριν από τον Ιανουάριο του 2018. Είμαι λοιπόν υποχρεωμένος να γραφτώ σε κάποιον ιατρικό σύλλογο από τώρα ή μπορώ να περιμένω μέχρι το 2018 ώστε να γλιτώσω τη φετινή συνδρομή; Για ειδικότητα έχω δηλώσει στην Αθήνα κ θα μπω σε 5-6 χρόνια...

Επίσης, η μεταφορά των χαρτιών είναι δωρεάν; Δηλαδή, αν εγγραφώ στην Α περιοχή κ ασκήσω το επάγγελμα στη Β θα πρέπει να πληρώσω εκ νέου συνδρομή ή αρκεί αυτή που έχω δώσει στον ένα σύλλογο;

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Με βάση την προσωπική μου εμπειρία, μπορείς να περιμένεις μέχρι να ξεκινήσεις να ασκείς το επάγγελμα. Εάν αλλάξεις ιατρικό σύλλογο ξαναπληρώνεις. Για τη μεταφορά των χαρτιών δεν ξέρω. Καλύτερα να γραφτείς στο σύλλογο που σε ενδιαφέρει κατευθείαν όταν με το καλό αρχίσεις να δουλεύεις (και να μην γραφτείς έτσι απλά για να λες ότι γράφτηκες σε κάποιον και μετά να αλλάζεις).

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

εαν εχεις ηδη πληρωσει την ετησια συνδρομη σε καποιον ιατρικο συλλογο και μεσα στη χρονια αλλαξεις συλλογο δεν ξαναπληρωνεις για το ιδιο ετος.

μπορει να πληρωσεις ενα μικρο τελος εγγραφης ομως αναλογα με τον ιατρικο συλλογο

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.