Jump to content

ΣΠΟΥΔΕΣ ΣΤΗΝ ΝΟΣΗΛΕΥΤΙΚΗ


galatea

Recommended Posts

Γεια σας παιδιά! Χρειάζομαι την βοήθεια σας.. Όπου να ναι τελειώνω με τις σπουδές μου στην Κοινωνική Ανθρωπολογία Παντείου και αποφάσισα να ασχοληθώ με την νοσηλευτική μια και και πάντα μου άρεσε και εργάζομαι εθελοντικά πάνω σε αυτό. Θα ήθελα παρακαλώ να μου πείτε αν ο καλύτερος τρόπος είναι να κάνω καταταρκτήριες στο ΑΕΙ και αν ναι θα μπώ στο 2 έτος σπουδών? ή είναι το ίδιο αν πάω σε κάποιο ΙΕΚ και κάνω 2 χρόνια ως προς την αναγνωρισιμότητα και εύρεση εργασίας μετά? Επίσης είναι απαραίτητο το μεταπτυχιακό? και κάτι τελευταίο.. Η παρακολούθηση ειναι υποχρεωτική? Πόσες ώρες για π.χ? μπορεί κπ να εργάζεται παράλληλα ελάχιστες ώρες?

Ευχαριστώ πολύ για όποια διευκρίνηση! πραγματικά πολύτιμη η βοήθεια σας!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 weeks later...
On 9/2/2017 at 8:05 ΜΜ, galatea said:

Γεια σας παιδιά! Χρειάζομαι την βοήθεια σας.. Όπου να ναι τελειώνω με τις σπουδές μου στην Κοινωνική Ανθρωπολογία Παντείου και αποφάσισα να ασχοληθώ με την νοσηλευτική μια και και πάντα μου άρεσε και εργάζομαι εθελοντικά πάνω σε αυτό. Θα ήθελα παρακαλώ να μου πείτε αν ο καλύτερος τρόπος είναι να κάνω καταταρκτήριες στο ΑΕΙ και αν ναι θα μπώ στο 2 έτος σπουδών? ή είναι το ίδιο αν πάω σε κάποιο ΙΕΚ και κάνω 2 χρόνια ως προς την αναγνωρισιμότητα και εύρεση εργασίας μετά? Επίσης είναι απαραίτητο το μεταπτυχιακό? και κάτι τελευταίο.. Η παρακολούθηση ειναι υποχρεωτική? Πόσες ώρες για π.χ? μπορεί κπ να εργάζεται παράλληλα ελάχιστες ώρες?

Ευχαριστώ πολύ για όποια διευκρίνηση! πραγματικά πολύτιμη η βοήθεια σας!!

κανείς βρε παιδιά???

 

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εχει αποδειχτεί δύσκολο αλλα όχι ακατόρθωτο το να κανει καποιος μια δευτερη σχολή παράλληλα με εργασία. Θελει δύναμη και πολλή προσπάθεια.

Το πτυχίο της κοινωνικής ανθρωπολογίας είναι εξαιρετικό, και αφού εχεις αγάπη προς τη νοσηλευτική θα έλεγα οτι ειναι καλυτερο αυτη την αγάπη και τη διάθεση προσφοράς να την δείξεις μεσω μιας εξειδίκευσης ή προέκτασης του πρωτου σου πτυχίου.

Ενα μεταπτυχιακό ή ενα διδακτορικό που θα συνδυαζε τα 2 αντικείμενα νομιζω μπορεί να βρεθεί. Και ετσι δεν θα σβήσει και η διαθεση προσφοράς που έχεις.

Θα ταλαιπωρηθείς πιστευω στη νοσηλευτική και μετεπειτα στην αγορά εργασιας. Προσωπικη μου άποψη που δεν εχει καμια σημασια αν εσυ το αγαπας τόσο πολυ και το θέλεις. Γνωμη μου ειναι οτι μπορείς να προσφέρεις παρα πολλά και χωρίς το τυπικό προσον του πτυχίου της νοσηλευτικης.

:)

 

 

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.