Jump to content

Πρόγραμμα πτυχιακών εξετάσεων Νοεμβρίου - Δεκεμβρίου 2016


Comfortably Numb

Recommended Posts

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΤΥΧΙΑΚΩΝ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ NΟΕΜΒΡΙΟΥ - ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2016

 

Α' ΕΤΟΣ

ΦΥΣΙΚΗ Ι : 28.11

ΦΥΣΙΚΗ ΙΙ : 20.12

ΧΗΜΕΙΑ Ι : 03.11

ΧΗΜΕΙΑ ΙΙ : 07.11   

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΗ : 14.11

ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ : 30.11

ΒΙΟΛΟΓΙΑ Ι, ΙΙ : 18.11

 

Β' ΕΤΟΣ

ΣΠΛΑΓΧΝΑ :   14.11

ΚΝΣ :  24.11

ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΑ ΙΙ (ΝΕΥΡΙΚΟ) :   01.12 

ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΑ Ι (ΚΑΡΔΙΑ) :   02.12

ΒΙΟΧΗΜΕΙΑ Ι :  25.11

ΒΙΟΧΗΜΕΙΑ ΙΙ : 05.12

ΙΣΤΟΛΟΓΙΑ Ι, ΙΙ : 14.12

 

Γ' ΕΤΟΣ

ΠΑΘΟΛΟΓΙΚΗ ΑΝΑΤΟΜΙΚΗ Ι & ΙΙ : 15.12   

ΠΑΘΟΛΟΓΙΚΗ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΑ  Ι & ΙΙ :   20.12

ΜΙΚΡΟΒΙΟΛΟΓΙΑ Ι & ΙΙ : 08.11 & 20.12 

ΦΑΡΜΑΚΟΛΟΓΙΑ Ι :   18.11

ΦΑΡΜΑΚΟΛΟΓΙΑ ΙΙ :  16.12

ΕΠΙΔΗΜΙΟΛΟΓΙΑ :  19.12

ΙΣΤΟΡΙΑ ΙΑΤΡΙΚΗΣ :   01.12

 

Δ' ΕΤΟΣ

ΠΑΘΟΛΟΓΙΑ

Α' ΠΑΘΟΛΟΓΙΚΗ ΛΑΪΚΟ (ΔΑΪΚΟΣ)  Ι :   09.12       ΙΙ :  25.11

Β' ΠΑΘΟΛΟΓΙΚΗ ΙΠΠΟΚΡΑΤΕΙΟ (ΠΕΚΤΑΣΙΔΗΣ) :  16.12 

Γ' ΠΑΘΟΛΟΓΙΚΗ ΣΩΤΗΡΙΑ (ΣΥΡΙΓΟΣ) : 19.12 

Δ' ΠΑΘΟΛΟΓΙΚΗ ΑΤΤΙΚΟ (ΜΠΟΥΜΠΑΣ) :  07.11    & : 08.12  

Α' ΠΡΟΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗ ΛΑΪΚΟ (ΣΦΗΚΑΚΗΣ) : 08.11   & : 08.12

Β' ΠΡΟΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗ ΑΤΤΙΚΟ (ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΗΣ) : 07.11  & : 16.12

 

ΧΕΙΡΟΥΡΓΙΚΗ

Α' ΧΕΙΡΟΥΡΓΙΚΗ ΛΑΪΚΟ (ΛΙΑΚΑΚΟΣ) :  07.11

Β' ΧΕΙΡΟΥΡΓΙΚΗ ΑΡΕΤΑΙΕΙΟ (ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ) :  07.12

Γ' ΧΕΙΡΟΥΡΓΙΚΗ ΑΤΤΙΚΟ (ΜΑΧΑΙΡΑΣ) : 15.11  & : 19.12        

Δ' ΧΕΙΡΟΥΡΓΙΚΗ ΑΤΤΙΚΟ (ΣΜΥΡΝΙΩΤΗΣ) :  15.11 & : 19.12

Α' ΠΡΟΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗ ΙΠΠΟΚΡΑΤΕΙΟ (ΖΩΓΡΑΦΟΣ) :  04.11        & : 12.12       

Β' ΠΡΟΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗ ΛΑΪΚΟ (ΚΟΥΡΑΚΛΗΣ) :  24.11    & : 08.12

 

ΑΚΤΙΝΟΛΟΓΙΑ

ΑΡΕΤΑΙΕΙΟ : 05.12 

ΑΤΤΙΚΟ : 16.12

 

ΠΡΟΛΗΠΤΙΚΗ ΙΑΤΡΙΚΗ :  03.11 

ΙΑΤΡΙΚΗ ΕΡΓΑΣΙΑΣ :   20.12

 

Ε' ΕΤΟΣ

ΚΑΡΔΙΟΛΟΓΙΑ ΙΠΠΟΚΡΑΤΕΙΟ (ΤΟΥΣΟΥΛΗΣ) :  06.12  

ΚΑΡΔΙΟΛΟΓΙΑ ΑΤΤΙΚΟ (ΛΕΚΑΚΗΣ) :   14.11

ΚΑΡΔΙΟΛΟΓΙΑ ΛΑΪΚΟ (ΜΑΝΩΛΗΣ) :   06.12

 

ΠΝΕΥΜΟΝΟΛΟΓΙΑ ΣΩΤΗΡΙΑ (ΚΟΥΛΟΥΡΗΣ) :   23.11

ΠΝΕΥΜΟΝΟΛΟΓΙΑ ΑΤΤΙΚΟ (ΠΑΠΙΡΗΣ) :   23.11

 

ΔΕΡΜΑΤΟΛΟΓΙΑ ΣΥΓΓΡΟΣ (ΑΝΤΩΝΙΟΥ) :   11.11

ΔΕΡΜΑΤΟΛΟΓΙΑ ΑΤΤΙΚΟ (ΡΗΓΟΠΟΥΛΟΣ) :   12.12

 

ΟΥΡΟΛΟΓΙΑ ΛΑΪΚΟ (ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΔΗΣ) :   09.11

ΟΥΡΟΛΟΓΙΑ ΣΙΣΜΑΝΟΓΛΕΙΟ (ΔΕΛΗΒΕΛΙΩΤΗΣ) :  11.11

 

ΟΦΘΑΛΜΟΛΟΓΙΑ ΓΕΝΝΗΜΑΤΑ (ΚΟΥΤΣΑΝΔΡΕΑ) :   12.12

ΟΦΘΑΛΜΟΛΟΓΙΑ ΑΤΤΙΚΟ (ΘΕΟΔΟΣΙΑΔΗΣ) :  07.11

 

ΟΡΘΟΠΑΙΔΙΚΗ ΑΤΤΙΚΟ (ΠΑΠΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ) :   21.11

ΟΡΘΟΠΑΙΔΙΚΗ ΑΓ. ΟΛΓΑ (ΜΠΑΜΠΗΣ) :   06.12

ΟΡΘΟΠΑΙΔΙΚΗ ΚΑΤ (ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟΣ) :   06.12

 

ΘΕΡΑΠΕΥΤΙΚΗ (ΔΗΜΟΠΟΥΛΟΣ) :  07-11.11  & : 12-16.12

 

ΩΡΛ ΙΠΠΟΚΡΑΤΕΙΟ (ΣΙΣΜΑΝΗΣ) :   20.12

ΩΡΛ ΑΤΤΙΚΟ (ΓΙΩΤΑΚΗΣ) :   14.11

 

ΝΕΥΡΟΛΟΓΙΑ ΑΙΓΙΝΗΤΕΙΟ (ΕΥΔΟΚΙΜΙΔΗΣ) :  22.11

ΝΕΥΡΟΛΟΓΙΑ ΑΤΤΙΚΟ (ΣΤΕΦΑΝΗΣ) :   03.11

 

ΕΝΤΑΤΙΚΗ ΘΕΡΑΠΕΙΑ :   30.11

 

ΣΤ' ΕΤΟΣ

ΠΑΘΟΛΟΓΙΑ

Α' ΠΑΘΟΛΟΓΙΚΗ ΛΑΪΚΟ (ΔΑΪΚΟΣ) :   07.11 & : 20.12

Β' ΠΑΘΟΛΟΓΙΚΗ ΙΠΠΟΚΡΑΤΕΙΟ (ΠΕΚΤΑΣΙΔΗΣ) : 19.12

Γ' ΠΑΘΟΛΟΓΙΚΗ ΣΩΤΗΡΙΑ (ΣΥΡΙΓΟΣ) :    10.11   & : 15.12

Δ' ΠΑΘΟΛΟΓΙΚΗ ΑΤΤΙΚΟ (ΜΠΟΥΜΠΑΣ) :   10.11  & : 15.12

Α' ΠΡΟΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗ ΛΑΪΚΟ (ΣΦΗΚΑΚΗΣ) :   03.11  & : 15.12

Β' ΠΡΟΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗ ΑΤΤΙΚΟ (ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΗΣ) :  04.11  & : 15.12       

ΠΑΘΟΛΟΓΙΚΗ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΑ ΛΑΪΚΟ (ΤΖΙΟΥΦΑΣ) :   04.11  & : 20.12

ΘΕΡΑΠΕΥΤΙΚΗ ΚΛΙΝΙΚΗ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ (ΔΗΜΟΠΟΥΛΟΣ) : 07.11 & 20.12

 

ΠΑΙΔΙΑΤΡΙΚΗ

Α' ΠΑΙΔΙΑΤΡΙΚΗ ΑΓ.ΣΟΦΙΑ (ΧΡΟΥΣΣΟΣ) :         21-25.11   & : 12-16.12

Β' ΠΑΙΔΙΑΤΡΙΚΗ ΑΓΛΑΪΑ ΚΥΡΙΑΚΟΥ (ΤΣΟΛΙΑ) :  21-25.11   & : 12-16.12

Γ' ΠΑΙΔΙΑΤΡΙΚΗ ΑΤΤΙΚΟ (ΠΑΠΑΕΥΑΓΓΕΛΟΥ) :   21-25.11   & : 12-16.12

 

ΧΕΙΡΟΥΡΓΙΚΗ

Α' ΧΕΙΡΟΥΡΓΙΚΗ ΛΑΪΚΟ (ΛΙΑΚΑΚΟΣ) :   14.11

Β' ΧΕΙΡΟΥΡΓΙΚΗ ΑΡΕΤΑΙΕΙΟ (ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ) :  14.12

Γ' ΧΕΙΡΟΥΡΓΙΚΗ ΑΤΤΙΚΟ (ΜΑΧΑΙΡΑΣ) :  11.11  & : 20.12        

Δ' ΧΕΙΡΟΥΡΓΙΚΗ ΑΤΤΙΚΟ (ΣΜΥΡΝΙΩΤΗΣ) :   11.11  & : 20.12 

Α' ΠΡΟΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗ ΙΠΠΟΚΡΑΤΕΙΟ (ΖΩΓΡΑΦΟΣ) : 15.11  & : 13.12

Β' ΠΡΟΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗ ΛΑΪΚΟ (ΚΟΥΡΑΚΛΗΣ) :  08.11     & : 16.12        

 

ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΙΑ

Α' ΜΑΙΕΥΤΙΚΗ  &  ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΙΚΗ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ (ΛΟΥΤΡΑΔΗΣ) :  04.11    & : 05.12

Β' ΜΑΙΕΥΤΙΚΗ  &  ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΙΚΗ ΑΡΕΤΑΙΕΙΟ (ΚΡΕΑΤΣΑΣ) :       04.11    & : 19.12      

Γ' ΜΑΙΕΥΤΙΚΗ  &  ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΙΚΗ ΑΤΤΙΚΟ (ΠΑΠΑΝΤΩΝΙΟΥ) :      18.11    & : 20.12       

 

ΨΥΧΙΑΤΡΙΚΗ

Α' ΨΥΧΙΑΤΡΙΚΗ ΑΙΓΙΝΗΤΕΙΟ (ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ) :   07.11    & : 12.12      

Β' ΨΥΧΙΑΤΡΙΚΗ ΑΤΤΙΚΟ (ΔΟΥΖΕΝΗΣ) :   21.11   & : 19.12        

 

ΙΑΤΡΟΔΙΚΑΣΤΙΚΗ (ΣΠΗΛΙΟΠΟΥΛΟΥ) :   15.11    & : 15.12        

 

                                                                                    

ΚΑΛΟ ΔΙΑΒΑΣΜΑ - ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ !

 

Ευχαριστώ το μέλος @Myriam για την αρχική ανάρτηση

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 81
  • Created
  • Last Reply

Να κάνω μία ερώτηση παιδιά..παρατήρησα σήμερα πως το πρόγραμμα της εμβόλιμης πτυχιακής Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου δεν έχει αναρτηθεί στο site της κεντρικής γραμματείας.

Πήρα τηλέφωνο λοιπόν στη κεντρική γραμματεία και μου είπαν πως δεν τους έχεις έρθει ακόμα κάποιο πρόγραμμα-κατά συνέπεια δεν έχουν ενημερωθεί και οι έδρες των μαθημάτων.

Δεδομένου πως την ερχόμενη εβδομάδα ξεκινάει η εμβόλιμη πτυχιακή εξεταστική..έχουμε κάποιο νεώτερο αν το πρόγραμμα που βγήκε μετά την συνέλευση των φοιτητών έχει υπογραφεί από τον πρόεδρο της Σχολής;;

με άλλα λόγια..ισχύουν οι παραπάνω ημερομηνίες;;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

3 hours ago, dk80 said:

Να κάνω μία ερώτηση παιδιά..παρατήρησα σήμερα πως το πρόγραμμα της εμβόλιμης πτυχιακής Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου δεν έχει αναρτηθεί στο site της κεντρικής γραμματείας.

Πήρα τηλέφωνο λοιπόν στη κεντρική γραμματεία και μου είπαν πως δεν τους έχεις έρθει ακόμα κάποιο πρόγραμμα-κατά συνέπεια δεν έχουν ενημερωθεί και οι έδρες των μαθημάτων.

Δεδομένου πως την ερχόμενη εβδομάδα ξεκινάει η εμβόλιμη πτυχιακή εξεταστική..έχουμε κάποιο νεώτερο αν το πρόγραμμα που βγήκε μετά την συνέλευση των φοιτητών έχει υπογραφεί από τον πρόεδρο της Σχολής;;

με άλλα λόγια..ισχύουν οι παραπάνω ημερομηνίες;;

Νομίζω πως πάντα υπάρχει μία σχετική καθυστέρηση και πως είναι θέμα ημερών η ανακοίνωση του προγράμματος στο site της γραμματείας.Με δεδομένο πως την Παρασκευή έχουμε αργία,πιθανόν κι αύριο να επισημοποιηθεί το πράγμα ή έστω τη Δευτέρα.

Δεν υπάρχει ούτε στο γκρούπ των επί πτυχίω στο fb κάτι νεότερο σχετικά.Αν υπήρχε κάπου εμπλοκή,αυτό θα είχε διαρρεύσει στο γκρούπ,καταρχήν.Αν διαθέτεις λογαριασμό για το γκρούπ,παρακολούθησε κι εκεί το σχολιασμό.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

2 ώρες πριν, Myriam said:

Νομίζω πως πάντα υπάρχει μία σχετική καθυστέρηση και πως είναι θέμα ημερών η ανακοίνωση του προγράμματος στο site της γραμματείας.Με δεδομένο πως την Παρασκευή έχουμε αργία,πιθανόν κι αύριο να επισημοποιηθεί το πράγμα ή έστω τη Δευτέρα.

Δεν υπάρχει ούτε στο γκρούπ των επί πτυχίω στο fb κάτι νεότερο σχετικά.Αν υπήρχε κάπου εμπλοκή,αυτό θα είχε διαρρεύσει στο γκρούπ,καταρχήν.Αν διαθέτεις λογαριασμό για το γκρούπ,παρακολούθησε κι εκεί το σχολιασμό.

Σε ευχαριστώ πολύ για  την απάντηση..κι εγώ φαντάζομαι  πως δεν θα υπάρξει κάποια εμπλοκή . Δίνω την άλλη Πέμπτη 3/11  μάθημα.. είδα πως περνούσαν οι ημέρες..  θα τον παρακολουθώ κι από fb..

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

5 minutes ago, dk80 said:

 Δίνω την άλλη Πέμπτη 3/11  μάθημα.. είδα πως περνούσαν οι ημέρες..  θα τον παρακολουθώ κι από fb..

Στην ίδια κατάσταση βρίσκομαι κι εκτός Αθηνών οπότε...καταλαβαίνω.Αν και..προσωπικά,θα κάνω αναπροσαρμογή των δικών μου προγραμματισμών για τις 3/11 πράγμα που δε σου συστήνω αφού είσαι ήδη Αθήνα. Be patient!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Επειδη δεν ειμαι μελος στο group των επι πτυχιω στο FB, αν υπαρξει καποια εξελιξη σχετικα με το προγραμμα της εμβολιμης πρυχιακης (τυχον εμπλοκη ή επικυρωση του απο τη Γραμματεια), ειναι ευκολο να το ανεβασετε και εδω; Ευχαριστω εκ των προτερων.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

10 ώρες πριν, Teleiophoitos said:

Επειδή δεν ειμαι μελος στο group των επι πτυχιω στο FB, αν υπαρξει καποια εξελιξη σχετικα με το προγραμμα της εμβολιμης πρυχιακης (τυχον εμπλοκη ή επικυρωση του απο τη Γραμματεια), ειναι ευκολο να το ανεβασετε και εδω; Ευχαριστω εκ των προτερων.

Συνήθως ανεβαίνουν τα νέα κι εδώ..νομίζω πως δεν χρειάζεται να είσαι μέλος στο γκρουπ των επί πτυχίω για να διαβάσεις τις αναρτήσεις τους στο fb.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

2 hours ago, dk80 said:

Συνήθως ανεβαίνουν τα νέα κι εδώ..νομίζω πως δεν χρειάζεται να είσαι μέλος στο γκρουπ των επί πτυχίω για να διαβάσεις τις αναρτήσεις τους στο fb.

Πάντα,ό,τι νέο υπάρχει  σε σχέση με την εξεταστική,ανεβαίνει κι εδώ.

Eυτυχώς και καλώς,ΔΕΝ μπορεί κανείς να έχει πρόσβαση σε όλες τις ανακοινώσεις του γκρούπ,ούτε και στα σχόλια! Το γκρούπ είναι κλειστό και ΔΕΝ είναι προσβάσιμο στον οποιοδήποτε "περίεργο" του  διαδικτύου.Οι ανακοινώσεις που "φαίνονται" σε κάποιον μη εγγεγραμμένο αυτή τη στιγμή είναι οι ελάχιστες αυτών που υπάρχουν στην πραγματικότητα,αυτή τη στιγμή. Ευτυχώς και το υπογραμμίζω...διαφορετικά,θα αποχωρούσαμε από το γκρούπ δικαίως αρκετοί εγγεγραμμένοι. :)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

21 ώρες πριν, Myriam said:

Πάντα,ό,τι νέο υπάρχει  σε σχέση με την εξεταστική,ανεβαίνει κι εδώ.

Eυτυχώς και καλώς,ΔΕΝ μπορεί κανείς να έχει πρόσβαση σε όλες τις ανακοινώσεις του γκρούπ,ούτε και στα σχόλια! Το γκρούπ είναι κλειστό και ΔΕΝ είναι προσβάσιμο στον οποιοδήποτε "περίεργο" του  διαδικτύου.Οι ανακοινώσεις που "φαίνονται" σε κάποιον μη εγγεγραμμένο αυτή τη στιγμή είναι οι ελάχιστες αυτών που υπάρχουν στην πραγματικότητα,αυτή τη στιγμή. Ευτυχώς και το υπογραμμίζω...διαφορετικά,θα αποχωρούσαμε από το γκρούπ δικαίως αρκετοί εγγεγραμμένοι. :)

Α μάλιστα..δεν το γνώριζα. Νόμιζα πως φαίνονται όλα . .αλλά  σαφώς έχει λογική το να είναι κλειδωμένο. Thanks for the info..

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

38 λεπτά πριν, Teleiophoitos said:

Πρεπει να ανησυχω που η πτυχιακη ξεκιναει την Πεμπτη και ακομα δεν εχει ανεβει το προγραμμα στο site της Γραμματειας;

Επειδή κι εγώ την ίδια ανησυχία έχω, παρατήρησα τι είχε γίνει πέρυσι κατά την αντίστοιχη περίοδο. Πέρυσι η εμβόλιμη πτυχιακή Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου ξεκινούσε στις 5/11/2015 και η αντίστοιχη ανακοίνωση από την κεντρική γραμματεία έγινε στις 4/11/2015.

1 ημέρα πριν την ημερομηνία του 1ου μαθήματος..κάτι ανάλογο φαντάζομαι θα συμβεί και φέτος..

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ανάρτηση από το προεδρείο στο group των επί πτυχίω : 

" Συνάδελφοι, το πρόγραμμα της εξεταστικής άργησε να πάει στην γραμματεία με δικιά μου ευθύνη με αποτέλεσμα να πρέπει όσα μαθήματα είναι για τις πρώτες 2 μερες (3/11 και 4/11)  να πρέπει να πάνε την Δευτέρα 7/11, το υπόλοιπο πρόγραμμα θα μείνει ως έχει. Ζητάω  συγγνώμη σε όσους ήρθαν στην συνέλευση και ψήφισαν για αυτά τα μαθήματα και πιστεύω οτι μετά από αυτο που έγινε δεν μπορώ να συνεχίσω να ειμαι στο προεδρείο. Η επόμενη συνέλευση εκτός από πρόγραμμα πρέπει να εκλέξει και νέο προεδρείο."

Προσωπικό σχόλιο : Η επιπολαιότητα του είναι αδικαιολόγητη. Από εκεί και πέρα, κακώς δέχτηκε να μείνει μόνος του ως προεδρείο. Από ολόκληρη την συνέλευση δεν βρέθηκε ένας να αναλάβει καν την ευθύνη να γραψει το πρόγραμμα, πόσο μάλλον να δεχτεί να εχει ένα βοηθητικό ρόλο για να αποφευχθούν τέτοιες καταστάσεις. Στην τελευταία συνέλευση περάσαμε τυχαία η Αφροδίτη κι εγώ και γράψαμε το πρόγραμμα γι αυτό κι ανέβηκε το ίδιο βράδυ. Καλό είναι να έχουμε απαιτήσεις, αλλά άτομα που σε λίγο καιρό θα είναι γιατροί καλό θα είναι να δέχονται να αναλάβουν και καμία ευθύνη. 

Προφανώς δεν αναφέρομαι σε όσους δουλεύουν ή μένουν στην επαρχία. 

 

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μάλιστα...οπότε καταλάβαμε  τι έγινε .  Από  δω και μετά..

έχουν ενημερωθεί οι αντίστοιχες έδρες πως την ερχόμενη Δευτέρα 7 Νοεμβρίου θα πραγματοποιηθούν οι πτυχιακές??

Προσωπικά θα πάρω αύριο τηλέφωνο στις έδρες για τις εξετάσεις των μαθημάτων που ήταν προγραμματισμένες για τις 3 Νοεμβρίου (εκεί περιμένω προσωπικά να εξεταστώ) και θα ενημερώσω άμεσα στο greekmeds.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

17 λεπτά πριν, dk80 said:

Μάλιστα...οπότε καταλάβαμε  τι έγινε .  Από  δω και μετά..

έχουν ενημερωθεί οι αντίστοιχες έδρες πως την ερχόμενη Δευτέρα 7 Νοεμβρίου θα πραγματοποιηθούν οι πτυχιακές??

Προσωπικά θα πάρω αύριο τηλέφωνο στις έδρες για τις εξετάσεις των μαθημάτων που ήταν προγραμματισμένες για τις 3 Νοεμβρίου (εκεί περιμένω προσωπικά να εξεταστώ) και θα ενημερώσω άμεσα στο greekmeds.

ΜΗπως θα μπορούσαμε γυναικολογια Λουτράδη να προτείνουμε μια ημερομηνία προς τα μεσα νοεμβρη η Δεκέμβρη γιατι για 7 συμπίπτει με αλλα μαθηματα οπως και στις 5/12;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Η παραπάνω εικόνα όπως περιγράφηκε,γνωστή και θλιβερή.

Τρέχουν ένας-δύο-τρείς κι οι υπόλοιποι κοιτούν περιμένοντας...κάποτε,οι λίγοι κουράζονται,αποσύρονται,τρέχουν γι'άλλα ζητήματα και οι θέσεις δεν καλύπτονται. Ο καθένας για πάρτη του ή μόνος του. Ετσι βέβαια,θα σκοντάφτουμε συνέχεια σε τοίχους και μακάρι να είναι μόνο για αλλαγές ημερομηνιών που κι αυτό είναι επίπονο και με σοβαρό αντίκτυπο.

Σε πιο σοβαρά ζητήματα,θα πηγαίνουμε γυμνοί στ'αγκάθια αν δεν αλλάξουμε την νοοτροπία του ενός με τη νοοτροπία ομάδας με κοινό συμφέρον και προορισμό.  Θεωρητικά γράφω....τι άλλο!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Παρεμπιπτόντως να πω πως σε χθεσινή μου ερώτηση προς τις γραμματείες των εδρών Χημείας και Προληπτικής Ιατρικής μου απαντήσαν (εκτός από το προφανές ότι δεν έχουν ενημερωθεί) το ενδιαφέρον νέο πως και τελευταία στιγμή να τους έρθει η ανακοίνωση για τις ημερομηνίες, είναι θετικά διακείμενες να τις πραγματοποιήσουν.

Γι αυτό και ρωτάω αν έχουν ενημερωθεί  (ή θα ενημερωθούν αύριο ) για την αλλαγή απο 3 σε 7 Νοέμβρη. 

Αν τους πάει ,ακόμα και αύριο, χαρτί με ημερομηνία 3 Νοέμβρη, από όσα  μου είπαν, συμπεραίνω πως θα δεχτούν  εξετάσεις στις 3. Αν πάλι τους πάει χαρτί για 7 Νοέμβρη, φαντάζομαι πως και πάλι θα δεχτούν .  

Αρκεί να τους βολεύει όλους τους φοιτητές..(φαντάζομαι δεν προλαβαινουμε για έκτακτη συνέλευση για τις ημερομηνίες 3-4 Νοεμβρίου που εδώ μέσα διάβασα πως πάνε για 7 Νοέμβρη...προσωπικά δεν εχω πρόβλημα είτε για 3 είτε για 7 Νοέμβρη . .αλλα αυτό δεν εξυπηρετεί το κοινο συμφέρον).

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εγω να δεχτω οτι υπηρχε καποιος σοβαρος λογος που δεν επετρεψε στο συναδελφο να παει εγκαιρα το προγραμμα στη Γραμματεια, ομως 1)γιατι δεν ενημερωσε σχετικα στη συνελευση ωστε να μην υπαρξει προβλημα; και το σημαντικοτερο 2)γιατι βλεποντας πως οι μερες περνουν, η εκφραζομενη (τοσο απο εδω οσο και απο FB φανταζομαι) ανησυχια των συναδελφων αυξανεται, δεν ενημερωσε νωριτερα; Προσωπικα ειμαι ευγνωμων απεναντι στο Προεδρειο για το εργο που επιτελει, απλα θεωρω πως με μια απλη αναρτηση εστω και την προηγουμενη εβδομαδα το θεμα θα ειχε επιλυθει πριν καν δημιουργηθει.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

46 minutes ago, dk80 said:

Παρεμπιπτόντως να πω πως σε χθεσινή μου ερώτηση προς τις γραμματείες των εδρών Χημείας και Προληπτικής Ιατρικής μου απαντήσαν (εκτός από το προφανές ότι δεν έχουν ενημερωθεί) το ενδιαφέρον νέο πως και τελευταία στιγμή να τους έρθει η ανακοίνωση για τις ημερομηνίες, είναι θετικά διακείμενες να τις πραγματοποιήσουν.

Γι αυτό και ρωτάω αν έχουν ενημερωθεί  (ή θα ενημερωθούν αύριο ) για την αλλαγή απο 3 σε 7 Νοέμβρη. 

Αν τους πάει ,ακόμα και αύριο, χαρτί με ημερομηνία 3 Νοέμβρη, από όσα  μου είπαν, συμπεραίνω πως θα δεχτούν  εξετάσεις στις 3. Αν πάλι τους πάει χαρτί για 7 Νοέμβρη, φαντάζομαι πως και πάλι θα δεχτούν .  

Αρκεί να τους βολεύει όλους τους φοιτητές..(φαντάζομαι δεν προλαβαινουμε για έκτακτη συνέλευση για τις ημερομηνίες 3-4 Νοεμβρίου που εδώ μέσα διάβασα πως πάνε για 7 Νοέμβρη...προσωπικά δεν εχω πρόβλημα είτε για 3 είτε για 7 Νοέμβρη . .αλλα αυτό δεν εξυπηρετεί το κοινο συμφέρον).

 Επειδή έγραψα τη γνώμη μου για την αλλαγή ημερομηνιών στο fb  και κρίνω απαράδεκτο να "τακτοποιηθούν" μαθήματα που "εμπλέκονται" στην καθυστέρηση για τις προσεχείς ημερομηνίες 7/11 και 8/11 λόγω του ότι ανατρέπεται ο προγραμματισμός του καθένα μας και γιατί αυτό συμφέρει μόνο όσους χρωστούν αποκλειστικά και μόνο αυτά,παραθέτω κι εδώ την πρόταση που έγινε από άλλους στο γκρούπ (με την οποία συμφωνώ απόλυτα) για μεταφορά αυτών των μαθημάτων στο τέλος της παρούσας εξεταστικής.

Ετσι,δε θα μειωθεί η διάρκεια της εξεταστικής όπως θα γίνει με μία  απλή μεταφορά ημερομηνιών για την επόμενη βδομάδα κλπ.Προσωπικά λοιπόν, συμφωνώ να μεταφερθούν τα μαθήματα στο τέλος ως τη δικαιότερη λύση από μία απλή τακτοποίηση τους ενδιάμεσα στα υπόλοιπα που θα δημιουργούσε "ασφυξία" σε αρκετούς ενδιαφερομένους και θα μείωνε τη διάρκεια της εξεταστικής πρακτικά.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

2 λεπτά πριν, Myriam said:

 Επειδή έγραψα τη γνώμη μου για την αλλαγή ημερομηνιών στο fb  και κρίνω απαράδεκτο να "τακτοποιηθούν" μαθήματα που "εμπλέκονται" στην καθυστέρηση για τις προσεχείς ημερομηνίες 7/11 και 8/11 λόγω του ότι ανατρέπεται ο προγραμματισμός του καθένα μας και γιατί αυτό συμφέρει μόνο όσους χρωστούν αποκλειστικά και μόνο αυτά,παραθέτω κι εδώ την πρόταση που έγινε από άλλους στο γκρούπ(με την οποία συμφωνώ) για μεταφορά αυτών των μαθημάτων στο τέλος της παρούσας εξεταστικής.

Ετσι δε θα μειωθεί η διάρκεια της εξεταστικής όπως θα γίνει αν γίνει απλή μεταφορά για την επόμενη βδομάδα κλπ.Προσωπικά λοιπόν, συμφωνώ να μεταφερθούν τα μαθήματα στο τέλος ως τη δικαιότερη λύση από μία απλή τακτοποίηση τους ενδιάμεσα στα υπόλοιπα που θα δημιουργούσε "ασφυξία" σε αρκετούς ενδιαφερομένους.

Έκανα request να μπώ στο group επι πτυχίω στο fb..οπότε θα τα βλέπω κι από εκεί τα νέα.

Δεν έχω καμία αντίρρηση να μεταφερθούν στο τέλος της εξεταστικής. Ίσως είναι το πιο δίκαιο!!!

Βέβαια αδικία υπάρχει και για όσους από εμάς είχαμε κάνει προγραμματισμό για 3/4 Νοεμβρίου και τελευταία στιγμή αυτό ανατρέπεται..αλλά καταλαβαίνω και την αδικία να πάνε την άλλη εβδομάδα. Το θέμα είναι..καλά τα λέμε μεταξύ μας..στις έδρες τελικά τι χαρτί θα πάει για τα μαθήματα 3/4 Νοεμβρίου??

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πτυχιακές εξετάσεις Οφθαλμολογίας (Αττικό)

Οι πτυχιακές εξετάσεις στο μάθημα της Οφθαλμολογίας για τους πτυχιακούς φοιτητές θα πραγματοποιηθούν στις 08 Νοεμβρίου 2016 και ώρα 11:00 – 13:00 στην Αίθουσα «Σουκάκειο» του Νοσοκομείου «ΑΤΤΙΚΟΝ».

Δηλώσει συμμετοχής μπορούν να γίνουν έως την Δευτέρα 7 Νοεμβρίου, είτε τηλεφωνικώς στο 210 5831336 10.00 με 14.00 είτε με e-mail στο bofthalmologiki@attikonhospital.gr.

Όσοι φοιτητές δεν έχουν δηλωθεί δεν θα περαστεί ο βαθμός τους.

ΥΓ1 : Βλέποντας τα παραπάνω σχόλια να πω πως δυστυχώς ο μόνος αρμόδιος για το τι θα γίνει πλέον είναι η  Γραμματεία, ύστερα από τη συνεννόηση που είχε σήμερα με το προεδρείο. Επομένως αν συμφώνησαν να πάνε όλα τη Δευτέρα, θα πάνε όλα τη Δευτέρα.

ΥΓ2 : fake profiles γίνονται δεκτά στο group του facebook, με μόνο όρο να υπάρχει η ένδειξη ότι το μέλος είναι φοιτητής στην Ιατρική Σχολή Αθηνών. Κατ υπέρβαση έγιναν δεκτά δύο προφίλ σήμερα. Ελπίζουμε τα μέλη να κάνουν την παραπάνω προσθήκη για να μην μας φέρουν σε δύσκολη θέση.

 

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ορισμενες αποριες:

1)Η εξεταστικη ληγει 20/12. Ηδη οι ημερομηνιες 19/12 και 20/12 ειχαν θεωρηθει επιφοβες λογω της εγγυτητας με την 24/12 και για αυτο για τα μαθηματα που ειχαν οριστει σε αυτες ειχαν ψηφιστει και εναλλακτικες ημερομηνιες σε περιπτωση που υπαρξει προβλημα με τη Γραμματεια ή και τις ιδιες τις Εδρες. Δεν ειναι λοιπον ακομα πιο επιφοβο να μπουν τα επηρεαζομενα μαθηματα στις 21/12;

2)Υπαρχουν μαθηματα στις 3/11 και 4/11 με διπλες ημερομηνιες εξετασης. Πως λοιπον θα μπουν στο τελος απο τη στιγμη που υπαρχει ηδη ψηφισμενη ημερομηνια εξετασης για το Δεκεμβρη;

3)Τα παιδια που ψηφισαν μαθηματα για τις 3/11 και 4/11 και συνεπως ηθελαν να εξεταστουν οσο το δυνατον νωριτερα πως θα παμε να τους πουμε να δωσουν τελη Δεκεμβρη αντι για αρχες Νοεμβρη (σχεδον 2 μηνες μετα);

Προς Θεου δε θελω να προσβαλλω κανενα συναδελφο.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

@Teleiophoitos,οι ερωτήσεις και ο  εύστοχος προβληματισμός σου τέθηκαν κι απαντήθηκαν ή επιχειρήθηκε ν'απαντηθούν στο γκρούπ των επί πτυχίω του fb! Δυστυχώς,δεν έχω άλλο χρόνο να τις μεταφέρω εδώ.Θα μπορούσα να ενημερώσω για την έκβαση της συζήτησης  εφόσον υπάρξει. Το 1ο ερώτημα εκκρεμεί λόγω γραμματείας και το 2ο απαντήθηκε σε σχόλια.

Η ερώτηση 3 αναφέρεται σε άτομα που έχουν ένα μόνο ή δύο ή έστω λίγα μαθήματα οπότε ψήφισαν στη συνέλευση "εξέταση το νωρίτερο δυνατό".Αυτό όμως,λόγω του λάθους,δεν μπορεί πλέον να ικανοποιηθεί ώς αίτημα αφού η πλειοψηφία των υπολοίπων με σοβαρά ζητήματα επικάλυψης λόγω της σύμπτυξης και με περισσότερα μαθήματα τους κάνει  έκκληση αλληλεγγύης και υπομονής!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αγαπητη Myriam καταλαβαινω απολυτα οτι καποιος συναδελφος μπορει πχ να ψηφισε ενα μαθημα στις 3/11 και ενα αλλο στις 17/11 και εκει που ειχε υπολογισει οτι θα εχει 14 μερες για το δευτερο τωρα να βλεπει αυτο το διαστημα να γκρεμιζεται. Οπως εγραψα δεν ειχα σκοπο να προσβαλλω κανενα συναδελφο, απλως εθεσα εναν προβληματισμο (πχ καποιος αλλος συναδελφος μπορει να ηθελε να δωσει τρια μαθηματα και να ψηφισε το πρωτο στην αρχη, το δευτερο στη μεση και το τριτο στο τελος της πτυχιακης, οποτε με μια μεταφορα του πρωτου του μαθηματος στο τελος ξαφνικα να βρισκεται με δυο μαθηματα το ενα διπλα στο αλλο).

Επειδη δεν ειμαι μελος στο group στο FB μπορεις να μου ξεκαθαρισεις τα εξης:

1)Οταν λεμε να μπουν στο τελος τι ακριβως εννοουμε; στις 19/12 και 20/12,  στις 21/12 ή στις 21/12 και 22/12;

2)Για τα μαθηματα με διπλη εξεταση που η πρωτη ημετομηνια ηταν στις 3/11 ή 4/11 και συνεπως η δευτερη ειναι το Δεκεμβρη τι προτεινεται;

3)Ποια ηταν η ακριβης συνεννοηση μεταξυ Γραμματειας και Προεδρειου; Ξερουμε; Παραπεμπω στα λεγομενα του CN.

Μια παρατηρηση: συμφωνα με τον οδηγο σπουδων για φετος η Σχολη κλεινει επισημα στις 24/12.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup  Λυπάμαι αλλά δεν είναι δυνατό να μεταφέρω mot-à-mot τη συζήτηση που έγινε στο γκρούπ για το παραπάνω θέμα όταν μάλιστα δεν είναι σίγουρο αν είχε νόημα αυτή η συζήτηση κι αν θα επηρεάσει τη ροή των γεγονότων.Κάναμε κάποιες προτάσεις (εντελώς χύμα,ομολογώ,οπότε μάλλον δεν ανταποκρίνονται σχολαστικά πλην μιας  ίσως,στα ερωτήματα που θέτεις σχολαστικότατα) οι οποίες μπορεί να μην έχουν καμία τύχη στη γραμματεία.Αύριο,ίσως,αποσαφηνιστεί τι θα γίνει δεκτό και πότε.

Συστήνω καλοπροαίρετα να κάνεις μία εγγραφή στο γκρούπ ώστε να εξυπηρετείσαι καλύτερα κι έγκαιρα και να μετριάσεις την απόλυτα δικαιολογημένη ανυπομονησία σου. emrose  

Σε παραπέμπω στην πρώτη ανακοίνωση του C.N. εδώ,λίγο πρωτύτερα.Με την ίδια ανακοίνωση του ειλικρινώς συμπαθέστατου συναδέλφου από το προεδρείο προκλήθηκε το κομφούζιο στο γκρούπ εξαιτίας της ανθρώπινης αμέλειας και μεταμέλειας του.   :)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μόλις μίλησα στο τηλ. με τις γραμματείες Χημείας  και Προληπτικής . Μου είπαν πως Χημεία  Ι και Προληπτική θα δοθούν την Δευτέρα 7/9. Δεν τους έχει πάει ακόμα χαρτί απο την κεντρική γραμματεία..μέσα στην ημέρα οι έδρες θα βγάλουν επίσημη ανακοίνωση.  Σε λίγο θα πάω και από Σχολή..
ΥΓ: ΔΕΝ γνωρίζω αν γίνεται προσπάθεια από συναδέλφους τώρα στην κεντρική γραμματεία για κάτι διαφορετικό. Γι αυτό θα πάω απο κεντρική γραμματεία σε λίγο. 

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.