Jump to content

"Επιστροφή Αχρεωστήτως Καταβληθέντος Ποσού" για τελειωμένους αγροτικούς


lineve

Recommended Posts

Καλησπέρα ή καλημέρα σας ανάλογα,

θέλω να κάνω γνωστό το θέμα που προέκυψε έπειτα απο το λάθος που έκανε η 2η Δ.Υ.ΠΕ Πειραιώς και Αιγαίου. Ελπίζω πως θα βρω και άλλους στην ίδια θέση.

Η αγαπητή κατά τα άλλα Δ.Υ.ΠΕ, εκανε το λάθος να με πληρώσει για 5 παραπάνω μήνες μετά την ολοκλήρωση της υπηρεσίας υπαίθρου. Ενώ τους πήρα τηλέφωνο

και τους ενημέρωσα για το λάθος τους, πολύ άκομψα  μου είπανε να τα βρω με την εφορία και ότι θα χρειαστεί να πληρώσω ένα φόρο γιατί χρωστάω στο δημόσιο (!).

τελικά έφτασε το χαρτί μετά από 1 ολόκληρο χρόνο όπου με ενημερώνει να επιστρέψω το "Αχρεωστήτως Καταβληθέντος Ποσόν" με έναν αναλογών φόρο της τάξης των 

300 ευρώ. Και καλά να επιστρέψω τα λεφτά που μου βάλανε ενώ δε δούλευα, αλλά να πληρώσω και φόρο για το λάθος τους το θεωρώ την πιο οφθαλμοφανή κλεψιά του

συστήματος.

Ξέρω ότι υπάρχουν και άλλοι που έχουν πληρωθεί για επιπλέον μήνες και σ'αυτό αποσκοπεί αυτή η δημοσίευση. Να βρεθούμε και να συνενοηθούμε. Τί είναι αυτός ο φόρος

και πώς μπορούμε να αποφύγουμε να τον πληρώσουμε? Υπάρχει κάποιος δικηγόρος που γνωρίζει αυτά τα θέματα? οποιαδήποτε πληροφορία είναι χρήσιμη!

 

Αγωνιστικούς χαιρετισμούς,

μία απο σας

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.