Jump to content

Recommended Posts

Συνάδελφοι,

Χρειάζομαι την πολύτιμη βοήθειά σας!

Ποια ειδικοτητα απο αυτες που εχουν αμεσα κενεσ θεσεισ πιστευετε οτι εχει τις καλυτερες προοπτικες μετα?

(Ακτινολογια, αιματολογια, αναισθησιολογια ?)

Θελω να αρχισω συντομα και δεν ξερω ποια να επιλεξω.

Οποιαδηποτε πληροφορια  θα ηταν χρησιμη.

Ευχαριστω

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

η αιματολογια εχει γινει ενιαια?

 

Η αναισθησιολογια ειναι καλη ειδικοτητα,αλλα αμα σκοπευεις καποια στιγμη να ιδιωτευσεις,μαλλον θα σε βολευε η αιματολογια...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Γιατί δεν μπορεί να ιδιωτεύσει με την Αναισθησιολογία ; Δεν χρειάζονται οι ιδιωτικές Κλινικές αναισθησιολόγους ;

Το μόνο κακό ότι κρέμεται απ΄τα @@ άλλων (των χειρουργών), αλλά υπάρχουν κενά και σε Ειδικούς Αναισθησιολόγους, το μόνο σίγουρο είναι ότι δεν θα πεινάσει.

Είναι Ειδικότητα πασπαρτού, σε κάθε νοσοκομείο χρειάζεται αναισθησιολόγος, μπορεί να ανοίξει και  Ιατρείο Πόνου κτλ.

Τροποποιήθηκε από kopritis
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

   Σας ευχαριστω παρα πολυ, ειλικρινα.

Σχετικα με την αιματολογια, δεν ειναι ενιαια, (2 χρονια παθολογια και 4 αιματολογια ) αλλα εχει θεσεις αμεσα.

Δεν ξερω κατα ποσο ιδιωτευουν οι αιματολογοι αν λαβει υποψη  κανεις ποσοι πολλοι ειναι στισ λιστεσ για επικουρικοι.

Για ακτινολογια, ουτε λογος? Λενε οτι ειναι ειδικοτητα του μελλοντοσ. Ισχυει η καμια προοπτικη δεν εχει πλεον? 

Ασ μου δωσει τα φωτα του καποιος ακτινολογος ειδικος η ειδικευομενος...

Κοπριτη, σκεφτομουν ακριβως αυτα για την αναισθησιολογια... δεν θα πεινασει χεχε βασικο! Απλως εχει οντως πολυ στρεσ.

Ξερει κανεισ αν παραιτηθω στο χρονο , τι συνεπειες εχει? Επισησ ςχετικα με τα τριμηνα της αναισθησιολογιας με τοποθετει ο διευθυντης για καρδιολογια πνευμονολογια η επιλεγω εγω ποτε θα τα κανω?

Σας κουρασα.

Αυτα προς το παρον.

Χιλια ευχαριστω.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μην αγχώνεσαι τόσο και προσπαθείς να βγάλεις συμπεράσματα από τώρα, εδώ βλέπω πολύ μεγαλύτερους από σένα και να μην ξέρουν τι ακριβώς θέλουν, ξεκινάνε χειρουργική ειδικότητα, μετά το γυρνάνε σε εργαστηριακή ή εργαστηριακή και μετά από χρόνια θυμούνται να γίνουν Γενικοί Ιατροί.

Έπειτα αυτό το φόρουμ μην νομίζεις ότι το διαβάζει και όλη η ιατρική κοινότητα πια για να σου απαντήσει.

Καμμία ουσιαστική συνέπεια δεν έχεις, πέραν του ότι τον αντίστοιχο επιπλέον χρόνο στο τέλος της Ειδικότητας θα πληρώνεσαι μόνο εφημερίες.

Αυτό θα σου πρότεινα και εγώ, ξεκινά αυτήν που θέλεις τώρα και στον 1ο χρόνο θα έχεις πάρει πρέφα αν σου αρέσει, αν έχει ψωμάκι κτλ. Παράλληλα στο νοσοκομείο μιλάς και με άλλους συναδέλφους (ειδικούς και ειδικεύομενους) και αποφασίζεις.

Καλή αρχή.

Τροποποιήθηκε από kopritis
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 3 years later...

Κάποιος που είναι κατατακτήριος (συγκεκριμένα που έχει τελειώσει οδοντιατρική) υποχρεωούταινα κάνει κανονικα αγροτικό; Εγώ γναθο θέλω να γίνω, το αγροτικό δεν μου χρειάζεται κάπου και δε θέλω να φτάσω και 50 για να πάρω την ειδικότητα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντησε σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.