Jump to content

Ειδικότητα στο Παπαγεωργίου


Recommended Posts

Γεια σας, 

Φέτος παίρνω πτυχίο και προσπαθώ να δω πόση περίπου είναι η αναμονή στο Παπαγεωργίου για Παθολογία που θέλω. Έχω μπει και στην περιφέρεια κεντρικής Μακεδονίας και στο site του ίδιου του νοσοκομείου αλλά δεν μπορώ να υπολογίσω σε χρόνο την αναμονή που υπάρχει! Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει? 

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

On 27/5/2016 at 0:00 ΜΜ, kt.ioanna said:

Γεια σας, 

Φέτος παίρνω πτυχίο και προσπαθώ να δω πόση περίπου είναι η αναμονή στο Παπαγεωργίου για Παθολογία που θέλω. Έχω μπει και στην περιφέρεια κεντρικής Μακεδονίας και στο site του ίδιου του νοσοκομείου αλλά δεν μπορώ να υπολογίσω σε χρόνο την αναμονή που υπάρχει! Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει? 

Κοίτα, ο υπολογισμός είναι απλός, θέλει λίγα λεπτά, αλλά δεν μπορεί να είναι ακριβής. Πρέπει να λάβεις υπόψιν:

1ον) Την λίστα λήξης σύμβασης του Παπαγεωργίου: http://www.papageorgiou-hospital.gr/c1/images/pdf/lista_ ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika -keuomenon.pdf

2ον) Την λίστα αναμονής της Διεύθυνσης Υγείας: http://www.pkm.gov.gr/inst/pkm/gallery/PE/Thessaloniki/files/MedicalManager/N/%CE%A0%CE%91%CE%A0%CE%91%CE%93%CE%95%CE%A9%CE%A1%CE%93%CE%99%CE%9F%CE%A5_11.html

3ον) Το γεγονός ότι όσοι βρίσκονται χρονολογικά σε παράταση α) Μπορεί να μην επιστρέψουνε πίσω στην Ελλάδα και β) Μπορεί να αναγνωρίσουνε χρόνο ειδικότητας από το εξωτερικό (πράγμα που σίγουρα αλλάζει την αναμονή σου, αν δουλέψουνε δηλαδή λιγότερο χρόνο από ότι προβλεπότανε αρχικά να δουλέψουν)

4ον) Πιθανές αποχωρήσεις από τη λίστα όσο περνάει ο καιρός (πράγμα διόλου απίθανο στην παρούσα κατάσταση, μιας και οι λίστες αναμονής για Παθολογία - Γενικό μέρος σε μικρότερα Νοσοκομεία έχει μηδενιστεί πλέον)

Με έναν γρήγορο υπολογισμό, θεωρώντας ότι ΟΛΟΙ που πήρανε χρονοδιάγραμμα θα επιστρέψουνε, η θέση σου αν δηλώσεις ΤΩΡΑ στη λίστα αναμονής, βγαίνει περίπου στα μέσα του 2022. Αλλά καλό είναι να την υπολογίσεις μόνη σου, με την ησυχία σου, γραμμή προς γραμμή, και να μην στηρίζεσαι σε τρίτους.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ευχαριστώ για τη βοηθεια! Θέλω να ρωτήσω κάτι ακόμη τώρα! Αυτό που λέει στον πρώτο πίνακα που μ έστειλες για τη λίστα σύμβασης του νοσοκομείου δεν μπορώ να καταλάβω τι είναι η στήλη που αναφέρεται ως "σε χρονοδιάγραμμα εως" μπορείς να μου εξηγήσεις? 

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.