Jump to content

Διαδικασία και τρόπος προκήρυξης θέσεων γιατρών ΕΣΥ


ξενος

Recommended Posts

διοτι ετσι μου ειπανε στο τηλεφωνο.παντα στο περιπου και εννοω το μεγιστο

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

35 minutes ago, ξενος said:

διοτι ετσι μου ειπανε στο τηλεφωνο.παντα στο περιπου και εννοω το μεγιστο

😊 πριν 9  σχεδον μηνες ,  υπεβαλλα την αιτηση..

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Κι εγώ θα κλείσω οσονουπω 8 μήνες αλλά υποτίθεται από εδώ και πέρα θα επιταχυνθούν οι διαδικασίες

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εγώ θα σας ευχηθώ καλή τύχη,γιατί αν δεν κάτσει .... είναι μεγάλη πίκρα!!!! Ειδικά όταν σκεφτείς πόσο καιρό ήλπιζες,έψαχνες κτλ..κτλ    

ΚΑΛΗ ΤΥΧΗ ΣΕ ΌΛΟΥΣ !!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ευχαριστουμε!(σε μενα φαινομενικα τουλαχιστον, εκατσε..!)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

52 minutes ago, ξενος said:

Ευχαριστουμε!(σε μενα φαινομενικα τουλαχιστον, εκατσε..!)

Μπραβο ! Καλη σταδιοδρομια !🎆

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΑΡΧΙΚΟΣ ΠΙΝΑΚΑΣ ΜΟΡΙΟΔΟΤΗΣΗΣ ΥΠΟΨΗΦΙΟΤΗΤΩΝ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑΣ ΠΑΙΔΟΨΥΧΙΑΤΡΙΚΗΣ
Ημερομηνία Ανάρτησης: 25.01.2019         Προθεσμία υποβολής ένστασης έως: 01.02.2019

 

 

ΠΙΝΑΚΑΣ ΜΗ ΠΑΡΑΔΕΚΤΩΝ ΥΠΟΨΗΦΙΟΤΗΤΩΝ ΕΠΙΜΕΛΗΤΩΝ 1ης ΥΠΕ
Ημερομηνία Ανάρτησης: 25.01.2019        Προθεσμία υποβολής ένστασης έως: 01.02.2019

ΠΙΝΑΚΑΣ ΜΗ ΠΑΡΑΔΕΚΤΩΝ ΥΠΟΨΗΦΙΟΤΗΤΩΝ ΕΠΙΜΕΛΗΤΩΝ 2ης ΥΠΕ
Ημερομηνία Ανάρτησης: 25.01.2019        Προθεσμία υποβολής ένστασης έως: 01.02.2019

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

6 ώρες πριν, ανναπλα said:

ΑΡΧΙΚΟΣ ΠΙΝΑΚΑΣ ΜΟΡΙΟΔΟΤΗΣΗΣ ΥΠΟΨΗΦΙΟΤΗΤΩΝ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑΣ ΠΑΙΔΟΨΥΧΙΑΤΡΙΚΗΣ
Ημερομηνία Ανάρτησης: 25.01.2019         Προθεσμία υποβολής ένστασης έως: 01.02.2019

 

 

ΠΙΝΑΚΑΣ ΜΗ ΠΑΡΑΔΕΚΤΩΝ ΥΠΟΨΗΦΙΟΤΗΤΩΝ ΕΠΙΜΕΛΗΤΩΝ 1ης ΥΠΕ
Ημερομηνία Ανάρτησης: 25.01.2019        Προθεσμία υποβολής ένστασης έως: 01.02.2019

ΠΙΝΑΚΑΣ ΜΗ ΠΑΡΑΔΕΚΤΩΝ ΥΠΟΨΗΦΙΟΤΗΤΩΝ ΕΠΙΜΕΛΗΤΩΝ 2ης ΥΠΕ
Ημερομηνία Ανάρτησης: 25.01.2019        Προθεσμία υποβολής ένστασης έως: 01.02.2019

Ενα θα πω..

Το αγροτικο εχει στοιχειωσει κοσμο..

Τωρα..

Αν θα γινουν μανουριτσες..

 

Κ κανουν ενσταση..κ το πανε κ το δεκτουν κ ολα καλα...

 

.ή το πανε απο την πισω πορτα..μια βεβαιωση ολη κ ολη... αυτο ειναι αλλο θεμα.

 

Στην Ελλαδα ειμαστε ολα

Γινονται κ 

Του σπανου τα γενια γινονται

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

19 ώρες πριν, ανναπλα said:

ΑΡΧΙΚΟΣ ΠΙΝΑΚΑΣ ΜΟΡΙΟΔΟΤΗΣΗΣ ΥΠΟΨΗΦΙΟΤΗΤΩΝ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑΣ ΠΑΙΔΟΨΥΧΙΑΤΡΙΚΗΣ
Ημερομηνία Ανάρτησης: 25.01.2019         Προθεσμία υποβολής ένστασης έως: 01.02.2019

 

 

ΠΙΝΑΚΑΣ ΜΗ ΠΑΡΑΔΕΚΤΩΝ ΥΠΟΨΗΦΙΟΤΗΤΩΝ ΕΠΙΜΕΛΗΤΩΝ 1ης ΥΠΕ
Ημερομηνία Ανάρτησης: 25.01.2019        Προθεσμία υποβολής ένστασης έως: 01.02.2019

ΠΙΝΑΚΑΣ ΜΗ ΠΑΡΑΔΕΚΤΩΝ ΥΠΟΨΗΦΙΟΤΗΤΩΝ ΕΠΙΜΕΛΗΤΩΝ 2ης ΥΠΕ
Ημερομηνία Ανάρτησης: 25.01.2019        Προθεσμία υποβολής ένστασης έως: 01.02.2019

Δντες ΤΕΠ 1η ΥΠΕ

7 νοεμβριου απορριπτεοι

18 δεκεμβριου αρχικος πνικακας

5 ιανουαριου τελικος πινακας

21 ιανουαριου οριστικος πινακας(με συνεντευξη)

Απο 21 ιανουαριου μετραμε κ δυο μηνες για το φεκ;

Δλδ κοντα στην 25 Μαρτιου;

 

Υγ1:για τους επιμ Α κ Β,να περινενουμε οποτε εναμιση μηνα για τον αρχικο πινακα;

 

Υγ2:ανναπλα-κο πιστευω σαν αντιπροσωπος τυπου 1ης υπε αναμενουμε να βγαλεις κ τον αρχικο πινακα καταταξης...πρωτος εδω στο φορουμ...

Υγ3:εθεσα για ακομα μια φορα,καποια δεδομενα με καποιες αποριες..

Αναμενουμε...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Με βάση όσα μου είπαν στο τηλέφωνο ναι κάπου εκεί τέλη Μαρτίου το πολυ θα έχει βγει το ΦΕΚ.Οι πληροφορίες ερχονται από την 6η ΥΠΕ μεν αλλά δεν νομίζω να αποκλίνουν πολύ από ΥΠΕ σε ΥΠΕ,εννοώ σε αυτά τα ζητήματα...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καλημερα. Μου ειπαν οτι τα χρονικα ορια θα ειναι συμφωνα με τον νομο,δηλαδη αποδοχη θεσης (οταν και εφοσον βγουν οι τελικοι πινακες ) εντος πεντε ημερων και κατ'ευθειαν ο φακελος στο Υπουργειο. Δυο μηνες ,μου φαινονται πολλοι..

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

36 minutes ago, ανναπλα said:

Καλημερα. Μου ειπαν οτι τα χρονικα ορια θα ειναι συμφωνα με τον νομο,δηλαδη αποδοχη θεσης (οταν και εφοσον βγουν οι τελικοι πινακες ) εντος πεντε ημερων και κατ'ευθειαν ο φακελος στο Υπουργειο. Δυο μηνες ,μου φαινονται πολλοι.

Άλλο οι 5 μέρες για να αποδεχτείς τη θέση.  (αυτη ισως ειναι και η μονη προθεσμια που τηρειται😊).

Από όταν σταλεί ο φάκελος στο Υπουργείο θέλει περίπου 2 μήνες (μπορεί και περισσότερο) να βγει το ΦΕΚ. Δεν υπάρχει βάσει νόμου προθεσμία για αυτό. 

Σε θέση στο ΓΝ Λαμίας που η κατάταξη ανακοινώθηκε 1 Νοεμβριου 2018 (προκήρυξη Μαιου 2018)  ακόμα δεν έχει βγει το ΦΕΚ πάντως.

Τροποποιήθηκε από iceman
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ρε παιδια..

Δεν ξερω τι παιζει...

Το ειπαμε κ τις προαλλες..

Ο ice ειπε κ για το φεκ..

Ομως η ερμηνεια εξακολουθει να ειναι διττη;;?;

Τεθηκε προς συζητηση με συναδελφους το εξης σεναριο.

Εχω 5000 μορια.(εστω)

Τις πρωτες τεσσερις επιλογες για το τεπ,δεν τις πιανω.(εστω κ απο ενα μοριο..λεω... κ με τη συνεντευξη μαζι).

Χωρις να θιξω δυναμικη νοσοκομειων,οι πρωτες τεσσερες  ειναι "μεγαλα" νοσοκομεια.

Η πεμπτη επιλογη μου ειναι απο τα πιο μικρα.

Στην πεμπτη επιλογη επισης εχω περισσοτερα μορια,συγκριτικα με αλλους που εχουν το ιδιο μικρο νοσοκομειο  αλλα σαν πρωτη δευτερη τριτη επιλογη(κ ουδεις αλλος σαν πεμπτη).

 

Το ερωτημα:που μας διχασε παλι.

Πριμοδοτειται η επιλογη..κ με προσπερνουν κ διοριζονται αυτοι που το εχουν πρωτη ή δευτερη επιλογη κ ας εχουν λιγοτερα μορια;

Ή διοριζομαι εγω με περισσοτερα...εστω κ σαν πεμπτη επιλογη..

 

Υγ1:σορρυ...ξερω τι ειπαμε εδω.

Αλλα στη συζητηση..υποστηριχθηκε..οτι διοριζονται οι αλλοι.

Υγ2:εκτος απο τον ice..δεν ξερω αν ειναι αλλοι που υποστηριζουν τη μια ή την αλλη αποψη.

Υγ3:τους ειπα οτι γινεται ..οπως οι πανελληνιες..αλλα δεν..

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

28 minutes ago, ανναπλα said:

ποσες ειναι οι θεσεις που σε ενδιαφερουν συνολικα;

 "Ο πρώτος  (δηλαδη  ο Α) μεταξύ των πέντε (5) θα επιλεγεί για την θέση που έχει δηλώσει ως πρώτη προτίμηση (δηλαδη Καλαματα). Ο δεύτερος μεταξύ των πέντε (5) (δηλαδη ο Β) θα επιλεγεί για την θέση που έχει δηλώσει ως πρώτη προτίμηση, αν αυτή είναι διαφορετική από του πρώτου. Αν η πρώτη προτίμηση του δεύτερου συμπίπτει με την πρώτη προτίμηση του πρώτου, τότε αυτός, ο δεύτερος, επιλέγεται για την θέση που έχει ως δεύτερη προτίμηση(δηλαδη Κορινθο) κ.ο.κ.)"

αυτος ειναι ο γενικος κανονας .

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

30 minutes ago, allios said:

Ρε παιδια..

Δεν ξερω τι παιζει...

Το ειπαμε κ τις προαλλες..

Ο ice ειπε κ για το φεκ..

Ομως η ερμηνεια εξακολουθει να ειναι διττη;;?;

Τεθηκε προς συζητηση με συναδελφους το εξης σεναριο.

Εχω 5000 μορια.(εστω)

Τις πρωτες τεσσερις επιλογες για το τεπ,δεν τις πιανω.(εστω κ απο ενα μοριο..λεω... κ με τη συνεντευξη μαζι).

Χωρις να θιξω δυναμικη νοσοκομειων,οι πρωτες τεσσερες  ειναι "μεγαλα" νοσοκομεια.

Η πεμπτη επιλογη μου ειναι απο τα πιο μικρα.

Στην πεμπτη επιλογη επισης εχω περισσοτερα μορια,συγκριτικα με αλλους που εχουν το ιδιο μικρο νοσοκομειο  αλλα σαν πρωτη δευτερη τριτη επιλογη(κ ουδεις αλλος σαν πεμπτη).

 

Το ερωτημα:που μας διχασε παλι.

Πριμοδοτειται η επιλογη..κ με προσπερνουν κ διοριζονται αυτοι που το εχουν πρωτη ή δευτερη επιλογη κ ας εχουν λιγοτερα μορια;

Ή διοριζομαι εγω με περισσοτερα...εστω κ σαν πεμπτη επιλογη..

 

Ο νομος ειναι σαφης και δικαιος να σημειωσω. Πρωτα διαλεγει ο καλυτερος, μετα ο 2ος καλυτερος κτλ  Δεν υπαρχει καμια  διττη ερμηνεια. Αυτοι που συζητας ουτε καν τον εχουν διαβασει.

Και στην τελικη παρεθεσα ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ παραδειγμα απο την 7η ΥΠΕ. 

https://www.hc-crete.gr/Media/Default/BlogPost/46315/Πίνακας Τελικής Βαθμολογίας Καρδιολογίας-1.pdf

Εσενα γιατι σε νοιαζει να τους πεισεις? Ειλικρινα δεν το καταλαβαινω. 

Δηλαδη αν οι φιλοι σου πιστευουν οτι μπορει να παρουν θεση Επιμελητη Α χωρις 2 χρονια προυπηρεσιας ως ειδικοι , θα πουμε οτι υπαρχει διττη ερμηνεια και θα στεναχωριομαστε😂?

 

 

Τροποποιήθηκε από iceman
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους


Άρθρο 5 Επιλογή υποψηφίων α. Μέσω της τελικής μοριοδότησης και κατάταξης επιλέγεται από το Συμβούλιο Κρίσης και Επιλογής ο πρώτος υποψήφιος, που για κάθε θέση είναι διαφορετικός. Η επιλογή γίνεται ως εξής: επιλέγονται ισάριθμοι με τον αριθμό των προκηρυγμένων θέσεων με βάση την σειρά κατάταξης από την μοριοδότηση, ως πρώτοι - ένας για κάθε θέση και με βάση την δήλωση προτίμησης. (Παράδειγμα: για πέντε (5) θέσεις Α ειδικότητας, και με βάση τους πέντε πρώτους σε βαθμολογία για κάθε μία από αυτές τις πέντε θέσεις, έχει προκύψει ένας κατάλογος πρωτευσάντων που περιλαμβάνει π.χ. δεκαπέντε (15) υποψηφίους. Οι δεκαπέντε αυτοί υποψήφιοι κατατάσσονται σε σειρά από 1 έως 15 με βάση την τελική μοριοδότηση του καθενός. Οι πέντε (5) πρώτοι μεταξύ των δεκαπέντε (15) επιλέγονται για να καταλάβουν τις πέντε (5) αυτές θέσεις. Ο πρώτος μεταξύ των πέντε (5) θα επιλεγεί για την θέση που έχει δηλώσει ως πρώτη προτίμηση. Ο δεύτερος μεταξύ των πέντε (5) θα επιλεγεί για την θέση που έχει δηλώσει ως πρώτη προτίμηση, αν αυτή είναι διαφορετική από του πρώτου. Αν η πρώτη προτίμηση του δεύτερου συμπίπτει με την πρώτη προτίμηση του πρώτου, τότε αυτός, ο δεύτερος, επιλέγεται για την θέση που έχει ως δεύτερη προτίμηση κ.ο.κ.) Δεν μπορεί να επιλεγεί υποψήφιος για θέση που δεν έχει δηλώσει ως προτίμηση. Η τελική μοριοδότηση και η με βάση αυτή κατάταξη και επιλογή των υποψηφίων για κάθε θέση, αναρτάται στην ιστοσελίδα της Δ.Υ.ΠΕ. β. Οι υποψήφιοι που έχουν επιλεγεί ως πρώτοι για κάθε θέση, μέσα σε πέντε (5) ημερολογιακές ημέρες πρέπει να δηλώσουν στο Συμβούλιο αν αποδέχονται τη θέση. Κοινή δήλωση υποψηφίων που επιλέχτηκαν ως πρώτοι για μεταξύ τους αλλαγή σε θέσεις που έχουν προτιμήσει, γίνεται αποδεκτή από το Συμβούλιο. Αμέσως μετά τις δηλώσεις αποδοχής, η απόφαση του Συμβουλίου διαβιβάζεται από τη Δ.Υ.ΠΕ. στην αρμόδια Διεύθυνση του Υπουργείου Υγείας μαζί με τον πίνακα κατάταξης των υποψηφίων που υποβλήθηκαν στη διαδικασία της δομημένης συνέντευξης και εκκινεί η διαδικασία διορισμού σύμφωνα με τις ισχύουσες διατάξεις. Σε περίπτωση δήλωσης μη αποδοχής της θέσης από κάποιον υποψήφιο, επιλέγεται ο αμέσως επόμενος στην κατάταξη και ακολουθείται η διαδικασία που περιγράφεται στα προηγούμενα εδάφια. γ. Υποψήφιος που δεν έχει επιλεγεί για κάποια από τις θέσεις της Δ.Υ.ΠΕ. για τις οποίες έχει υποβάλει υποψηφιότητα, μπορεί να επιλεγεί για θέση σε νοσοκομείο ή Κέντρο Υγείας άλλης Υ.ΠΕ. εφόσον για την θέση αυτή δεν έχουν υποβληθεί υποψηφιότητες ή οι επιλεγέντες έχουν αποποιηθεί τον διορισμό και δεν ακολουθούν άλλοι στην σειρά κατάταξης. Η επιλογή γίνεται μετά από πρόσκληση ενδιαφέροντος από τη Δ.Υ.ΠΕ. και δήλωση αποδοχής του υποψηφίου. Σε περίπτωση που υπάρχουν πάνω από μία δηλώσεις αποδοχής, επιλέγεται ο υποψήφιος με την υψηλότερη μοριοδότηση από το συμβούλιο της Δ.Υ.ΠΕ. στην οποία είχε υποβάλει υποψηφιότητα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Παιδια ευχαριστω...

 

Το πιθανοτερο να μην εχουν διαβασει το φεκ...(καλα το ειπες ice).

 

Να ρωτησω γενικα κατι ακομα:

Το να μην πας στη συνεντευξη σαν ενας απο τους πεντε.

Το να αποποιηθεις τη θεση εντος των πεντε ημερων..

Τα παραπανω δεν επιφερουν ποινη,δλδ δεν μπορεις να δηλωσεις παλι για ΕΣΥ αν δεν περασουν πεντε χρονια.

Αν ομως τη δεχτεις..βγει το φεκ...κ στη συνεχεια αρνηθεις.

Τοτε μ φαινεται εχεις ποινη,σωστα;

Δευτερο ερωτημα:

Αυτοι που ειναι διορισμενοι στο ΕΣΥ ως επιμ Α Κ Β και που αποφασισουν να παραιτηθουν για να βαλουν τα χαρτια τους καπου αλλου, αν δεν πετυχουν στη προκηρυξη τι γινεται;

εχουν ποινη εκτος αλλων;

Κ αυτοι ειναι αναλογη, με το αν εχουν ηδη δυο χρονια στο εσυ ή οχι;

Κ αναλογως θα πρεπει να περασει πενταετια ή οχι απο την παραιτηση τους;

 

Το 2020...θα ισχυει ο σχετικος νομος...που ανανεωθηκε για αλλη μια χρονια κ για φετος;λετε να γινει τσουκου τσουκου μονιμος; καλο κ κακο...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

για τους συναδελφους που υποβαλλουν παραιτηση  ,δεν ξερω.

Αλλα , κι αν δεν πας στην συνεντευξη ,κι αν δεν στειλεις αποδοχη εντος πεντε εργασιμων,  κι αν δεν παραλαβεις την επιστολη  διορισμού από το Ταχυδρομειο (οποτε ο διορισμός  επιστρέφει στο υπουργείο και ανακαλείται ), συνεπειες δεν υπαρχουν.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

On 6/1/2019 at 2:14 ΜΜ, iceman said:

Εννοείται υπάρχει. Αν ο 5ος έχει <100 μόρια διάφορα  από τον πρώτο ( δεν λέω 200 γιατί μεχρι στιγμής δεν έχω δει κάτι τόσο ακραίο) μπορεί να βγει αυτός τελικά 1ος.

 

το φραγμα είναι τα 100 μόρια?

Τροποποιήθηκε από why
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

On 6/1/2019 at 2:14 ΜΜ, iceman said:

Εννοείται υπάρχει. Αν ο 5ος έχει <100 μόρια διάφορα  από τον πρώτο ( δεν λέω 200 γιατί μεχρι στιγμής δεν έχω δει κάτι τόσο ακραίο) μπορεί να βγει αυτός τελικά 1ος.

 

Περί διευθυντων τεπ 1η και 2η υπε.

Η <<ιερα συνεντευξη>> μπορεσε να βαλει τη βούλα της και να ανατρεψει διαφορες και να φερει πιο πανω τους δευτερους και τρίτους  στην καταταξη που προέκυψαν απο το <<αθροισμα μοριοδοτησης κατατεθημενων δικαιολογητικων>>  στα παρακάτω νοσοκομεία:

 

Τζανειο       : 40,70 μόρια

Λαικό          : 63,18 μόρια

Ερυθρός    : 102,14 μόρια

ΚΑΤ             : 137,03   μόρια

Η συνεντευξη για τους διευθυντες πιανει 250 μορια.

Για τους επιμελητες 200 μόρια.

Εσπασε το φραγμα των 100μορίων διαφορα.

 

υγ 1: Υποθετω μιας και είναι της τρεχουσας καταστασης πως αν εχει ο από πανω 151 μόρια διαφορα από τον αποκάτω του να μην φοβαται ο πρώτος  ότι θα τον αποκαθηλωσει μια  <<ιερα συνεντευξη>>.

Να πω όμως και για τους καθε απο κάτω,πως οσοι εχουν διαφορα από τον πανω τους μικρότερη των 151 μορίων να συνεχίσουν να ελπίζουν.

υγ 2: Πιανοντας τετοιες διαδικασίες περί ανατροπών και έλα μωρε...

θα ήθελα να δω αν στους απορριπτεους της 1ης και 2ης ΥΠΕ, καταστασεις τύπου << δεν υπέγραψα την αίτηση ή πόσο ακόμα θα με κυνηγαει αυτο το αγροτικό και η βεβαιωση του>>, αν μια ένσταση φερει δακρυα χαρας σε αυτους που θα τους πουνε : <<ααα..ελάτε να την υπογραψετε ή φερτε μωρε αυτη τη βεβαιωση που παραπεσε..>>

και δακρυας λύπης σε αυτους που θα δουνε τους αντιπαλους τους να κερδίζουν την ενσταση.

 

Και όλα αυτα γιατί ο θ...ς σου η ζωη  μου όπως λεγεται.

κραταω μικρό καλάθι για όλα.

 

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

11 hours ago, allios said:

Περί διευθυντων τεπ 1η και 2η υπε.

Η <<ιερα συνεντευξη>> μπορεσε να βαλει τη βούλα της και να ανατρεψει διαφορες και να φερει πιο πανω τους δευτερους και τρίτους  στην καταταξη που προέκυψαν απο το <<αθροισμα μοριοδοτησης κατατεθημενων δικαιολογητικων>>  στα παρακάτω νοσοκομεία:

 

Τζανειο       : 40,70 μόρια

Λαικό          : 63,18 μόρια

Ερυθρός    : 102,14 μόρια

ΚΑΤ             : 137,03   μόρια

Η συνεντευξη για τους διευθυντες πιανει 250 μορια.

Για τους επιμελητες 200 μόρια.

Εσπασε το φραγμα των 100μορίων διαφορα.

 

υγ 1: Υποθετω μιας και είναι της τρεχουσας καταστασης πως αν εχει ο από πανω 151 μόρια διαφορα από τον αποκάτω του να μην φοβαται ο πρώτος  ότι θα τον αποκαθηλωσει μια  <<ιερα συνεντευξη>>.

Να πω όμως και για τους καθε απο κάτω,πως οσοι εχουν διαφορα από τον πανω τους μικρότερη των 151 μορίων να συνεχίσουν να ελπίζουν.

υγ 2: Πιανοντας τετοιες διαδικασίες περί ανατροπών και έλα μωρε...

θα ήθελα να δω αν στους απορριπτεους της 1ης και 2ης ΥΠΕ, καταστασεις τύπου << δεν υπέγραψα την αίτηση ή πόσο ακόμα θα με κυνηγαει αυτο το αγροτικό και η βεβαιωση του>>, αν μια ένσταση φερει δακρυα χαρας σε αυτους που θα τους πουνε : <<ααα..ελάτε να την υπογραψετε ή φερτε μωρε αυτη τη βεβαιωση που παραπεσε..>>

και δακρυας λύπης σε αυτους που θα δουνε τους αντιπαλους τους να κερδίζουν την ενσταση.

 

Και όλα αυτα γιατί ο θ...ς σου η ζωη  μου όπως λεγεται.

κραταω μικρό καλάθι για όλα.

 

Δεν υπαρχει περιπτωση  να δεχτουν εκπροθεσμα χαρακτηριστικα.Γενικως ,σε οσες φασεις της διαδικασιας υπαρχει ενσταση, ολα ειναι αδιαβλητα. Για την συνεντευξη,δεν ξερω.Γνωμη μου. 🙂 .

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

17 minutes ago, ανναπλα said:

Δεν υπαρχει περιπτωση  να δεχτουν εκπροθεσμα χαρακτηριστικα.Γενικως ,σε οσες φασεις της διαδικασιας υπαρχει ενσταση, ολα ειναι αδιαβλητα. Για την συνεντευξη,δεν ξερω.Γνωμη μου. 🙂 .

* δικαιολογητικα .

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

30 λεπτά πριν, ανναπλα said:

Δεν υπαρχει περιπτωση  να δεχτουν εκπροθεσμα διακιολογητικά.Γενικως ,σε οσες φασεις της διαδικασιας υπαρχει ενσταση, ολα ειναι αδιαβλητα. Για την συνεντευξη,δεν ξερω.Γνωμη μου. 🙂 .

και όμως υπάρχει περίπτωση, γιατι κρατάω μικρό καλάθι για το <<όλα είναι αδιάβλητα που λες>>.

Όταν βγει ο αρχικός πινακας τσεκαρε αρ.πρ. που θα μοριοδοτηθουν τελικά όσοι τους  παραααπεσε το αγροτικό ή απλά δεν υπέγραψαν την αίτηση.

Τα ίδια δεν λεγαμε και για τα προσπεράσματα στις λίστες επικουρικών με εμπειρίες στη συνταγογραφηση, σήψη και ικανοποιητικη επίστρωση του τζελ για αψογο υπερηχο. Σορρυ, αλλα είναι πολύ κοντα που τα λέγαμε όλα αυτά

υγ1:Απλά το να το τσεκάρεις εγω και εσύ, μας είναι χαζό...και σε αυτό το χαζό στηρίζονται στο ότι   κανεις δεν θα κάτσει να ελέγξει το <<όλα είναι αδιάβλητα που λες>>.

Η δικιά μου απαισιοδοξη γνωμη.

υγ2: και δεν ξέρω αν περι τεπ, στην 1η ΥΠΕ και 2η ΥΠΕ  καποιοι  πανε τα διακιολογητικά ή βαλουν υπογραφη τους, χωρίς καν να δηλώσουν ενσταση (που θα φαίνεται ο λόγος της ενστασης ) η πονηρια δεν εχει όρια. Και τελικά οντως και του σπανού τα γενια γίνονται.

Τροποποιήθηκε από allios
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντησε σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.