Jump to content

Αγονο αγροτικο και ειδικοτητα


psili_giatrina

Recommended Posts

Καλησπέρα... θα ήθελα τα φώτα σας...

Ειμαι στη φάση του αγροτικου (διορισμενη σε άγονο, 1η φορα αγροτικο και διοριστηκα τον ιουνιο του 2015-επομενως μου απομενουν περιπου 5 μηνες περιπου). Αναπαντεχα μου ηρθε το χαρτι της κοινοποιησης για την τοποθετηση στην ειδικοτητα (ενιαια ειδικοτητα--> παιδιατρικη). Ρωτησα τι πρεπει να γινει με το αγροτικο στη διευθυνση υγειας την αρμοδια κ μου ειπαν πως οσοι βρισκονται σε αγονα αγροτικα δε μπορουν να παραιτηθουν αν δε συμπληρωσουν τον ενα χρονο του αγροτικου. Και επισης πως μολις μ ερθει το χαρτι του διορισμου πρεπει να ζητησω παραταση κ η τοποθετηση μ θα γινει στην αμεσως επομενη θεση που ειναι τον 7ο του 2016.  να σημειωσω πως πηρα το πτυχιο μου τον ιουνιο του 2013 ( αλλαζουν κ καθε χρονο οι νομοι...). Επειδη ενα τηλεφωνο που μ εδωσαν για το τμημα αγροτικων του υπουργειου υγειας δεν απαντα( δε γνωριζω κ αν ειναι το σωστο) θα ηθελα αν μπορει καποιος να μ πει αν γνωριζει κατι πανω στο θεμα ή να μου δωσει τον αριθμο του αρμοδιου τμηματος του υπουργειου μπας κ με διαφωτισουν... ευχαριστω εκ των προτερων

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

2132161026 είναι το τηλέφωνο του γραφείου για τους αγροτικούς στο υπουργείο. Δεν απαντάει ποτέ κανένας. Εναλλακτικά πάρε στο τηλεφωνικό κέντρο 2132161000 ή 2132161001 και ζήτα την προϊσταμένη των αγροτικών. Ίσως να απαντήσει και ίσως να βγάλεις άκρη. Καλό κουράγιο :(

 

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Προφανώς και μπορείς να παραιτηθείς. Η μόνη επίπτωση που πρακτικά θα είχες θα ήταν αν είχες δηλώσει σπαστή ειδικότητα και είχες βάλει χαρτια για το ειδικό κομματι με τον διορισμό στο άγονο. Αυτό και μάλλον και η τοποθέτηση σου σε αγροτικό με επιλογή του υπουργείου, αν ποτέ θελήσεις να ξανακάνεις. Που σιγά και να μην....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.