Jump to content

Πέρας Αγροτικού και Ασφάλεια ΤΣΑΥ


Inside

Recommended Posts

Γειά σας,

θα ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζετε, τι γίνεται με την υγειονομική κάλυψη απο τον ΕΟΠΥΥ - ΤΣΑΥ μετά τη λήξη του αγροτικού.

Γίνεται να παραταθεί; Ή με τη λήξη της θητείας θα μείνω ανασφάλιστος; 

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Με τη λήξη της θητείας έχεις υγειονομική κάλυψη για άλλους 6 μήνες. μετά σταματάει. Φυσιολογικά πρέπει να σου έχουν γράψει πάνω στο βιβλιάριο μέχρι πότε ισχύει η κάλυψη.

Καλή χρονιά!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αυτασφάλιση δλδ ; Χωρίς να ασκείς το ιατρικό επάγγελμα ;

Δεν νομίζω, αλλά κι να σου παρείχαν αυτή την δυνατότητα, δεν θα σε συνέφερε. Δεν ρωτάς τους ελευθεροεπαγγελματίες γιατρούς πόσα πληρώνουν ;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 years later...

Γνωρίζει κάποιος τι γίνεται στη περίπτωση που ολοκληρωνεις κανονικά το αγροτικό, δεν εχεις ζητησει ΠΟΤΕ παράταση και η ΔΥΠΕ σε πληρώνει και το επόμενο δεκαπενθημερο κανονικά σαν να μη τρέχει τίποτα? Εχω ακούσει πως επιστρέφεις το μισθό plus το ΤΣΑΥ που αυτοί από ηλιθιότητα πλήρωσαν χωρις λόγο! Η 2η ΔΥΠΕ γνωρίζω  ότι συστηματικά το κάνει αυτό. Υπάρχει τρόπος( νομικά) να μη πληρώνουμε κερατιάτικά τα λάθη του υπαλλήλου στην μισθοδοσία; Αν γνωρίζει κάποιος κάτι...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

2 minutes ago, danet said:

Γνωρίζει κάποιος τι γίνεται στη περίπτωση που ολοκληρωνεις κανονικά το αγροτικό, δεν εχεις ζητησει ΠΟΤΕ παράταση και η ΔΥΠΕ σε πληρώνει και το επόμενο δεκαπενθημερο κανονικά σαν να μη τρέχει τίποτα? Εχω ακούσει πως επιστρέφεις το μισθό plus το ΤΣΑΥ που αυτοί από ηλιθιότητα πλήρωσαν χωρις λόγο! Η 2η ΔΥΠΕ γνωρίζω  ότι συστηματικά το κάνει αυτό. Υπάρχει τρόπος( νομικά) να μη πληρώνουμε κερατιάτικά τα λάθη του υπαλλήλου στην μισθοδοσία; Αν γνωρίζει κάποιος κάτι...

 

θεωρουνται αχρεωστήτως καταβληθέντα και τα επιστρεφεις μετα απο ειδοποιηση της ΥΠΕ, νοσοκομειου κτλ σε 2ο χρονο.

σε περιπτωση που δεν το κανεις πανε στην εφορια (απο εκει δεν γλυτωνειςemthumbsup)

δε νομιζω οτι επιστρεφεις και το ΤΣΑΥ παντως. λογικα τα ζητανε οι ιδιοι ή κανουν συμψηφισμο. εγω σε νοσοκομειο παντως πριν πολλααααα χρονια μονο τα καθαρα ειχα επιστρεψει.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μου έιχε μπει μία (1) ημέρα παραπάνω μισθός επειδή η διοικητικός του ΚΥ δεν ήξερε να μετράει. Μου έστειλε χαρτί ότι το τάδε ποσό μπήκε στο λογαριασμό μου από σφάλμα, πήγα με αυτό στην εφορία μου και το επέστρεψα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.