Jump to content

Προοδοσ Ανατ 2


johnie1821

Recommended Posts

Θα ήθελα λίγο να με βοηθήσετε- κατευθύνετε ως προς το διάβασμα για ανατομία 2...Στη πρώτη πρόοδο νομίζω κόπηκα και είχα διαβάσει πολύ καλά τα αντίστοιχα κεφάλαια στο σνελ και δεν θέλω να πάει όλο το διάβασμα που έκανα χαμένο.....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 3 months later...
  • 1 month later...

Στην ανατομια ΙΙ γενικα βαζουνε πολλαπλης, πολλες φορες ομως και εικονες. Στην πρωτη προοδο απ οσο θυμαμαι ηταν ολα πολλαπλης εκτος απο 2-3 εικονες στο τελος μια απο πνευμονες και δυο ευκολες απο καρδια. Στη δευτερη προοδο ο γυφτοπουλος εβαλε παρα πολλα κλινικα περιστατικα τα οποια ηταν αρκετα δυσκολα και συνδυαστικα, και προσωπικα απ οσο ακουσα μονο τα μεγαλυτερα παιδια που ειχαν παρακολουθησει κλινικες δε δυσκολευτηκαν, ενω τα υπολοιπα πολλαπλης του που δεν ηταν κλινικα ζηταγαν τη λεπτομερεια της λεπτομερειας. Η Ασημακοπουλου παλι εβαλε πολλαπλης, συμπληρωση κενων, Σ-Λ, μια ποικιλια αλλα γενικα βατα. Γενικα δεν ειναι ευκολα θεματα θελουν αρκετο διαβασμα και εμβαθυνση και ατλαντα Νετερ οπωσδηποτε, ειδικα στα κρανιακα ο Σομποτα δε λεει τιποτα. Εγω προσωπικα διαβασα απο το εγχειριδιο (Platzer) τα συστηματα, εκανα ομως και μια αναγνωση απο Σνελ καθοτι ειναι το ευαγγελιο τους, νευρα απο οδηγους του eclass και Νετερ και κλινικα απο Σνελ. Βεβαια σε μερικα σημεια εγχειριδιο και Σνελ διαφωνουν και παρολο που το επιστημονικα σωστο ειναι του εγχειριδιου, αν δε λενε κατι διαφορετικο στο eclass τους θελουν το Σνελ αρα αυτο μαθαινεις.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.