Jump to content

Ανάκληση Διορισμού


Νικολ

Recommended Posts

Καλησπέρα στο φόρουμ!

Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει με το παρακάτω πρόβλημα?

Είμαι σε λίστα αναμονής για το ειδικό μέρος σε νοσοκομείο της Αθήνας από το 2011. Με βάσει την ενημέρωση που είχα εως τον Αύγουστο από το νοσοκομείο, τη διεύθυνση υγείας και το patt.gov.gr η θέση μου θα άνοιγε τέλη του 2016-αρχές του 2017. Αποφάσισα λοιπόν να αναζητήσω θεση στο εξωτερικό έχοντας στο μυαλό μου το παραπάνω χρονοδιάγραμμα. Βρήκα θέση δοκιμαστική για 6 μήνες από αρχές-τέλη Γενάρη του 2016 και ξαφνικά στις 10 Νοεμβρίου άνοιξε κ η θέση μου στην Ελλάδα χωρίς φυσικά να το περιμένω καθόλου. Το θέμα είναι ότι η διαδικασία του διορισμού παίρνει περίπου 2 μήνες οπότε αρχές Γενάρη πιθανότατα θα έχω εξαντλήσει κ το 10ημερο παραλαβής του χαρτιού από το ταχυδρομείο. Μπορώ να κάνω ανάκληση διορισμού με συμβόλαιο του εξωτερικού το οποίο συμβόλαιο όμως να ξεκινάει μετά το πέρας της προθεσμίας διορισμού μου στην Ελλάδα???

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την όποια βοήθεια μου προσφέρετε.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

αποσο θυμαμαι,ανακληση μπορεις να ζητησεις επειδη ειδικευεσαι στο εξωτερικο,οχι επειδη θα ειδικευθεις

 

ωστοσο,αν το θεμα ειναι για πολυ λιγες μερες μονο,ρωτα στο υπουργειο μπας και γινεται κατι σε αυτην την περιπτωση

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ευχαριστώ πολύ. Μίλησα με το υπουργείο κ μου έδωσαν οδηγίες. Πάντως είναι αλήθεια ότι αν έστω κ την τελευταία μέρα που λήγει η προθεσμία διορισμού στην Ελλάδα δεν έχεις ξεκινήσει στο εξωτερικό δουλειά, διαγράφεσαι από την λίστα. Το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να παρατείνεις όσο γίνεται το χρονικό περιθώριο παραλαβής του διορισμού .

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.