Jump to content

Άσκηση στις Κλινικές ως υπεράριθμος


Recommended Posts

Γεια σας συνάδελφοι ! Είμαι επί πτυχίω φοιτητής και θέλω να παρακολουθήσω φέτος τις κλινικές του πέμπτου έτους που τις χρωστάω. (έχω χάσει όλο το έτος)

Τι ακριβώς πρέπει να κάνω; Χρειάζομαι κάποια βεβαίωση από την γραμματεία η κάτι τέτοιο ;

Ευχαριστώ !

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Θα τις παρακολουθήσεις ως υπεράριθμος.

Ναι, πρέπει να περάσεις από τη γραμματεία (μπορεί να έχει ήδη ανοίξει) για λεπτομέρειες.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Γεια σας συνάδελφοι ! Είμαι επί πτυχίω φοιτητής και θέλω να παρακολουθήσω φέτος τις κλινικές του πέμπτου έτους που τις χρωστάω. (έχω χάσει όλο το έτος)

Τι ακριβώς πρέπει να κάνω; Χρειάζομαι κάποια βεβαίωση από την γραμματεία η κάτι τέτοιο ;

Ευχαριστώ !

 

Θα πας στη γραμματεία. εκεί θα δουν σε υπολογιστή ή θα τους πεις αν θυμάσαι σε ποιες κλινικές του 5ου είχες κληρωθεί...

Στη Θεραπευτική η κλινική είναι η ίδια για όλους οπότε θα πάρεις ένα χαρτί που απευθύνεται η γραμματεία στην κλινική και λέει

«παρακαλούμε να ασκηθεί ο φοιτητής ως υπεράριθμος γιατί μπλα μπλα .... αν δεν επιβαρύνει το κλινικό σας έργο. »

Μην ανησυχείς η διατύπωση είναι τυπικοί και όλες οι κλινικές το δέχονται και σε ασκούν ως υπεράριθμο... 

Για όλες τις υπόλοιπες, επειδή υπάρχουν πάνω από μια κλινικές για κάθε μάθημα κανείς το έξης.

α) για όσες έχεις κληρωθεί εκεί και ΔΕΝ θες να τις αλλάξεις παίρνεις ένα όμοιο χαρτί όπως της θεραπευτικής...

β) για όσες θες να αλλάξεις παίρνεις ένα άλλο χαρτί που είναι αλλαγής κλινικών για υπεραρίθμους (ΟΧΙ αυτό των αμοιβαίων αλλαγών)

Πας πρώτα στον καθηγητή που σε δέχεται και μετά σε αυτόν που θες να σε διώξει, ή ξεσπά όπως σε βολέψει και υπογραφούν/συμφωνούν  σπανιότατα διαφωνεί κάποιος, τώρα αν πέσεις σε περίεργο οκ, Θα κάτσεις εκεί που κληρώθηκες χωρίς πολλά πολλά ...

Όταν υπογράψουν όλοι τα πας αυτά στη γραμματεία για σφραγίδα το συντομότερο δυνατό. Μόλις στα σφραγίσουν πας ένα αντίγραφο σε αυτούς που έφυγες και ένα σε αυτούς που πας. κρατεί και η γραμματεία ένα. αν θες κρατά και εσύ.

Ελπίζω να σε κάλυψα.

Καλή δύναμη!

 Υ.Γ. 1 : ελπίζω να μην έχει αλλάξει κάτι και ο οδηγός αυτός να σε βοηθήσει. Ίσως πλέον δεν κάνουν χαρτί και σε παραπέμπουν κατευθείαν στις έδρες να σε βρουν. εύχομαι όχι γιατί αυτό λογικά θα έχει μεγαλύτερη ταλαιπωρία.

Υ.Γ. 2 : αν θες βοήθεια ποιες να επιλέξεις ή καλύτερα να αποφύγεις στείλε πμ ή ρώτησε άδω δημοσιά, να σε βοηθήσουμε.

 

ΠΡΟΣΟΧΗ !! επειδή τα μαθήματα σπάνε σε ομάδες και επειδή κάθε ομάδα μπορεί να έχει διαφορετικές κλινικές σε αλλά νοσοκομεία, αν κανείς αλλαγές κλινικών προσπάθησε το πρόγραμμα να σου βγει και να μην συμπέσουν κάποιες και χάσεις άλλες. Έχει 10 κλινικές το 5ο και το πρόγραμμα είναι πολύ στριμωγμένο.

 

 

 

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ευχαριστούμε πολύ fertomasa!!!!Βρήκα κι αυτό: http://grammateia.med.uoa.gr/new/viewtopic.php?f=176&t=2104

Νομίζω ότι η γραμματεία δε δίνει την αίτηση αλλαγής υπεράριθμων και πρέπει να την εκτυπώσεις εσύ απ'το σάιτ emarup

Επίσης έχω και γω κάποιες απορίες.Μπορούμε να αλλάξουμε και ομάδα?Οι γραμματείες των κλινικών έχουν ανοίξει?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καλησπέρα !
 

Ναι, αν είσαι υπεράριθμος επιλέγεις όποια κλινική θες. αν έχεις κληρωθεί και την θέλεις την κρατάς.. Αν όχι συμπληρώνεις το έντυπο αλλαγής κλινικής που θέλει υπογραφή από τους δυο διευθυντές...

ΔΕΝ απαιτείται αμοιβαία αλλαγή, μόνο η υπογραφή των διευθυντών. Λογικά έχουν ανοίξει οι γραμματείες των κλινικών.. Ο CN εχει φροντίσει ΚΑΙ για αυτό και έχει εδώ  στο φόρουμ  τα τηλέφωνα των κλινικών

Υ.Γ. Ναι αυτό είναι το έντυπο ! Μόλις πάρεις τις υπογραφές των διευθυντών πας στη γραμματεία στα σφραγίζει και μετά πας πίσω και στις δυο Κλινικές και τους δίνεις αντίγραφο ! 

 

Για συμβουλές περί επιλογής κλινικών κτλ εδώ είμαστε να ρωτήσετε ! Διαλέγετε που διαλέγετε , μην κάνετε καμία βλακεία και μετά τρέχετε …

 

 

 

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.