Jump to content

Λάθος μας τα μαθαίνουν #not


Sunny

Recommended Posts

Κατά καιρούς, έχω πετύχει διάφορα άκυρα ποστ, σχετικά με ιατρική που αναφέρονται σε ιατρικά θέματα, γραμμένα από άσχετους με την ιατρική ανθρώπους.

Φαντάζομαι ότι κι άλλοι έχετε ακούσει ανοησίες (για να μην τις πω αλλιώς) με ιατρικό λεξιλόγιο, που, όμως, δε στέκουν ούτε παθοφυσιολογικά ούτε με οποιονδήποτε άλλο τρόπο.

Ας τα συγκεντρώνουμε εδώ.


Αυτό το είδα σήμερα

B9-uezuCEAA1Rpu.jpg

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

δεν έχουν. εννοούσα ότι αναφέρονται σε ιατρικά θέματα. είναι εμφανές ότι δεν έχουν γραφτεί από γιατρούς.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

βοηθησε με βρε τοπικ σταρτερ να καταλαβω λιγο αν θες το νοημα του τοπικ αυτου..να κοροιδευουμε την αγνοια πχ καποιων ασχετων με την ιατρικη?να τους διορθωνουμε γραφοντας ποιο ειναι τελικα το επιστημονικα σωστο?να ανταλλασουμε εμπειριες στα πλαισια του περναω ευχαριστα τις κρυες νυχτες του χειμωνα ακουγοντας μουσικουλα?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

σε καμία περίπτωση δε θέλω να κοροϊδέψω την άγνοια κάποιων· αλίμονο. η ένστασή μου είναι ότι μεταδίδουν τις ελλιπείς "γνώσεις" τους και σε τρίτους, εν είδει επιστημονικής άποψης, παρακάμπτοντας τους αρμόδιους ν' απαντήσουν σε τέτοιου είδους απορίες.

φαντάζομαι ότι κάπως έτσι έχει εξελιχθεί και η υπόθεση με την άρνηση των εμβολίων.

απλώς ήθελα να καταδείξω το πόσο εύκολα διαστρεβλώνονται τα δεδομένα στην ιατρική από ανθρώπους εκτός κλάδου.

αν βρίσκεις το τόπικ προσβλητικό, μπορώ να το διαγράψω.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

οχι δεν το βρισκω απο τη στιγμη που με βοηθησες οπως ζητησα εξαλλου,να καταλαβω

ας παω τωρα να δω τι αντιβιωση θα δωσω στην ιωση τουγιου μου μιας και κεινος ο ασχετος γιατρος μιαν αντιβιωσουλα δεν μου εγραψε βλεπεις...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

βέβαια για την χορήγηση φαρμάκων ευθύνη έχουν και οι φαρμακοποιοί και δεν είναι μόνο τα αντιβιοτικά που δίνουν "αβερτα".

μια επίσκεψη σε γυναικεία φορουμ και φρικάρεις με την χρήση αντισυλληπτικών

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τι είναι αυτό με το σκόρδο; :huh:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

http://www.clickatlife.gr/euzoia/story/20094

παλι καλα που στο τελοςμας συστηνει να παμε στον οδοντιατρο...

Συγχαρητηρια στη sunny για το τοπικ που ανοιξε.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

10389538_798320680242837_498266914388277

emrockonemrespectemjump

Να, κάτι τέτοια διαβάζω και μετά ευγνωμονώ το σύμπαν που επέτρεψε τη δημιουργία του net!!! Sunny, με έψησες τρελά! emrose Θα ψάξω να βρω κάποια που έχω πετύχει κατά καιρούς και θα επανέλθω!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τελικά το κρεμμύδι είναι θαυματουργό, όχι μόνο στα φαγητά, αλλά και στην ιατρική:

10612819_1568557366695187_48317914824004

[Για τους μη γιατρούς που μπορεί να πετύχουν το συγκεκριμένο ποστ:

Σύμφωνα με το ΚΕΕΛΠΝΟ,ο πιο αποτελεσματικός τρόπος για να προστατευθεί κανείς από τη γρίπη είναι ο έγκαιρος εμβολιασμός, ο οποίος συστήνεται να γίνεται κατά τους μήνες Οκτώβριο – Νοέμβριο, κάθε χρόνο, αλλά μπορεί να συνεχίζεται καθ’ όλη τη διάρκεια της περιόδου γρίπης.

Επίσης, η πνευμονία δεν αντιμετωπίζεται αφήνοντας ένα κρεμμύδι στο κομοδίνο. Απευθυνθείτε στο γιατρό σας.]

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

εμεις οι πατεράδες δεν κάνει να φοράμε πουα γιατί βγάζουν τα παιδιά μας κυστική ακμη. ισχύει;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

εμεις οι πατεράδες δεν κάνει να φοράμε πουα γιατί βγάζουν τα παιδιά μας κυστική ακμη. ισχύει;

αναλόγως το πουά. αν είναι ασπρόμαυρο, βγάζουν πολλούς σπίλους. με το πολύχρωμο βγάζουν κυστική ακμή.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.