Jump to content

ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΣΤΟ ΑΓΡΟΤΙΚΟ


petant

Recommended Posts

Εχω δυο ερωτησεις παιδια, κ για να μην ανοιξω 2 τοπικ τα βαζω σε ενα...

1) Μπορω μετα το τελος της 12μηνης θητειας μου, να ζητησω παραταση αλλα κανοντας ΜΟΝΟ ιατρειο? Να βγω δηλαδη απ'το προγραμμα των εφημεριων... (υποψην οτι οι αναγκες του ΚΥ που υπηρετω, ειναι πληρως καλυμμένες και κανουμε ολοι οι αγροτικοι απο 6 εφημεριες...)

2) Εχω δειλωσει 1 χρονο παθολογια σαν γενικο μερος της Δερματολογιας... Θα μου αφαιρεθουν οι 3 μηνες?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

1)Τυπικά νομίζω όχι. Επειδή είσαι Ελλάδα, αν το συμφωνήσεις με την προϊσταμενη αρχή, προφανώς και γίνεται (άτυπα).

2)Δεν υπάρχουν 3 μήνες. Ή μάλλον.... Οι μήνες ηταν -για τα πρόσφατα δεδομένα μιλώ- ή 6 (3+3, μέχρι το 2011) ή 4 (1+3, πλέον). Διασαφήνισε τι ρωτάς, αλλά λογικά θα σου αφαιρεθούν οι 4.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

1)Τυπικά νομίζω όχι. Επειδή είσαι Ελλάδα, αν το συμφωνήσεις με την προϊσταμενη αρχή, προφανώς και γίνεται (άτυπα).

2)Δεν υπάρχουν 3 μήνες. Ή μάλλον.... Οι μήνες ηταν -για τα πρόσφατα δεδομένα μιλώ- ή 6 (3+3, μέχρι το 2011) ή 4 (1+3, πλέον). Διασαφήνισε τι ρωτάς, αλλά λογικά θα σου αφαιρεθούν οι 4.

Εννοω τελειωνοντας το αγροτικο, κ ξεκινοντας μετα την παθολογια... ποσοι μηνες θα μου αφαιρεθουν?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Απ'οσα καταλαβαίνω διανύεις ακόμη την υποχρεωση υπαίθρου. Αν λάβουμε αυτό ως δεδομένο, 4 μήνες. 1 απο την εκπαίδευση στο νοσοκομείο και 3 απο την ολοκλήρωση του αγροτικού. Αυτά με την προϋπόθεση οτι το ΓΝ που ασκήθηκες είναι αναγνωρισμένο να δίνει ειδικότητα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Απ'οσα καταλαβαίνω διανύεις ακόμη την υποχρεωση υπαίθρου. Αν λάβουμε αυτό ως δεδομένο, 4 μήνες. 1 απο την εκπαίδευση στο νοσοκομείο και 3 απο την ολοκλήρωση του αγροτικού. Αυτά με την προϋπόθεση οτι το ΓΝ που ασκήθηκες είναι αναγνωρισμένο να δίνει ειδικότητα.

Ναι ναι ακομα διανυω το αγροτικο μου... Τελειωνω σε λιγο καιρο κ μετα ξεκιναω ειδικοτητα παθολογιας σε νοσοκομειο που δινει 1 χρονο. Αρα αντι για 1 χρονο, θα κανω 8 μηνες? Εισαι σιγουρος? Διαβαζα για 3 μηνες σε αλλα ποστς... Μπορεις να μου πεις που υπαρχει αυτο, να το δω?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Kοίτα συνάδελφε, ρώτησες κάτι. Έκατσα και έκανα τον κόπο και σου έδωσα απάντηση (δυο φορές) απολύτως λεπτομερή μολονότι δε μου έδωσες πληροφορίες κι έπρεπε να κάνω υπολογισμούς. Αν δε σ' αρέσει το τι σου απαντάνε εδώ μεσα, ας μη ρώταγες εδω. Επίσης αν δεν πιστεύεις, ψαξε και μόνος σου λιγάκι.

Έλεος....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.