Jump to content

Υποχρεωτική παρουσία στην τελετη ορκομωσίας για παραλαβή του μεταπτυχιακού τίτλου;!


alcianblue

Recommended Posts

Σε επικοινωνία που είχα με την γραμματέα του μεταπτυχιακού που παρακολουθώ και του οποίου η ορκομωσία θα γίνει τον Οκτώβριο, ενημερώθηκα ότι δεν έχω δικαίωμα να παραλάβω τον τίτλο του μεταπτυχιακού αν δεν παρεβρεθώ στην τελετή ορκομωσίας. Με παρέπεμψε στην γραμματεία όλων των μεταπτυχιακών στο κτήριο 13, όπου η υπεύθυνη γραμματέας ανέφερε ότι υπάρχει νόμος (τον οποίο εννοείται ότι δεν θυμόταν για να το ψάξω και να βεβαιωθώ ότι όντως έτσι είναι) που καθιστά υποχρεωτική τη φυσική παρουσία κι ότι δεν πρόκειται να πάρω τον τίτλο αν δεν παρεβρεθώ σε τελετή ορκομωσίας. Το πρόβλημά μου είναι ότι φεύγω μόνιμα για εξωτερικό και δεν ξέρω τι να κάνω. Έχει κανείς εμπειρία επ' αυτού; Μού φαίνεται παράλογο... emshocking

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

παράλογο αλλά φαίνεται να ισχύει. τα ιδια κανανε και σε μενα. βεβαια εμενα δε μου ειπαν οτι γραφει ο νομος οτι πρεπει να ειμαι στην ορκωμοσια, απλα οτι γραφει λεει ο νομος οτι ο προεδρος της σχολης εχει το δικαιωμα να μην παραδώσει τον τιτλο αν δεν ισχύουν οι προυποθεσεις, και βασει αυτου του νομου η παρουσια στην ορκωμοσια βαφτίζεται ως προυποθεση, εκτος αν δηλωσεις λεει ασθενεια.

Αλλα κι εμενα δε μου δωσανε το νομο να το ψάξω, οποτε δεν ξερω σιγουρα

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ευχαριστώ για την απάντηση! Δηλ. αν δηλώσω ασθένεια μπορεί και να μου το δώσουν; Λέω να πάρω τηλ. να ρωτήσω ποιος ακριβώς είναι αυτός ο νόμος...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.