Jump to content

Δεν γράφτηκα στο εαρινό εξάμηνο. Τι μπορώ να κάνω τώρα ;


meddd

Recommended Posts

Συνάδελφοι,ζητώ θερμά τη βοήθειά σας,εάν γνωρίζετε κάτι σχετικό με το θέμα!
Είμαι επι πτυχίω(από τους παλιούς) και για κάποιον λόγο άργησα να δώ την ανακοίνωση εγγραφών της γραμματείας για το εαρινό εξάμηνο.Η προθεσμία όπως όλοι γνωρίζετε, έχει παρέλθει πια και έχω μείνει μετέωρη,χωρίς δικαίωμα συμμετοχής στις εξετάσεις,αφού για το εαρινό εξάμηνο το όνομά μου και το Α.Μ μου δεν είναι εγγεγραμμένα στο βαθμολόγιο.
Γνωρίζει κάποιος να μου πεί τι γίνεται από εδώ και πέρα? Βγαίνει επαναληπτική ημερομηνία εγγραφών στο εαρινό εξάμηνο??? Υπάρχει κάποιος τρόπος "δεύτερης ευκαιρίας" εγγραφής????? Έχει τύχει στο παρελθόν να συμβεί σε κάποιον από εσάς??????
Εάν γνωρίζετε κάτι,ή αν κάποιος απο εσάς είχε ποτέ ανάλογη εμπειρία,σας παρακαλώ θερμά,πείτε μου αν μπορώ να κάνω σε αυτή τη φάση,ώστε να μη χάσω την εξεταστική!

(Όλοι οι παλιοί επι πτυχίω συνάδελφοι,σίγουρα θα γνωρίζετε τι κόστος έχει το χάσιμο μιας εξεταστικής για εμάς,μετά τα νέα μέτρα περι εφαρμογής νόμου-πλαισίου(αν τελικά ισχύσουν από τέλος Αυγούστου),γι αυτό όσοι γνωρίζετε κάτι σχετικό,σας παρακαλώ θερμά, μοιραστείτε τις γνώσεις σας μαζί μου!)

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις όποιες συμβουλές σας!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πήγαινε αύριο από τη γραμματεία ή τηλεφώνησέ τους.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Συνάδελφοι Sunny και sp_io σας ευχαριστώ πολύ για τις αμεσες απαντήσεις σας!!! Αυτό είναι το πρώτο πράγμα που είχα στο νού μου να κάνω αύριο το πρωί αλλά αμφιβάλλω για την έκβαση,δε μου έχει ξανατύχει ανάλογη περίπτωση ούτε και έχω ξανακούσει κάτι σχετικό,δεν ξέρω πως θα πάει!Πολύ φοβάμαι ότι θα μείνω μετέωρη ! sp_io μακάρι να ισχύει αυτό που λές!!!!!! Και τι δε θα'δινα!!!! Έχω τρελλαθεί από την αγωνία μου!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Φίλη που είχε πάθει το ίδιο πέρυσι, δεν είχε κανένα πρόβλημα. Της είπαν μόνο ότι μπορεί να περαστούν οι βαθμοί της στο επόμενο εξάμηνο αλλά ούτε αυτό ίσχυσε: της περάστηκαν κανονικά όσα έδωσε στο εξάμηνο που δεν είχε κάνει ηλεκτρονική δήλωση. Πήγαινε μόνο από την γραμματεία και θα κανονιστεί το θέμα πιστεύω.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

πήγαινε στη γραμματεία αύριο το πρωί, θα σε στείλουν στην κυρία που είναι αριστερά όπως μπαίνεις,αν θυμάμαι καλά,σε ένα κουβούκλιο, αυτή θα σου ζητήσει να γράψεις σε ένα χαρτί τα μαθήματα που θέλεις να δηλώσεις, θα το αφήσεις εκεί και θα στα περάσει αυτή αργότερα...

α, και μην αγχώνεσαι...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μου ειχε τύχει και μένα να περάσει η προθεσμία, και πήρα τηλέφωνο. Σε μένα έκαναν τους δύσκολους με νουθεσίες τύπου "ειναι ευθύνη σας ως φοιτητρια" κτλ.

Αν σου κάνουν το ιδιο μη βάλεις ουρά στα σκέλια. Επέμεινε και θα σε γράψουν.

Καλύτερα να περάσεις από κει όπως λένε κ οι αποπάνω

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Συνάδελφοι troublemaker,fertomasa,dreamchaser,ivgms,παιδιά μου,σας ευχαριστώ όλους ειλικρινά και θερμότατα,με όλη μου την καρδιά για τις απαντήσεις σας,δε φαντάζεστε πόσο με βοηθήσατε αυτή τη στιγμή να χαλαρώσω,να ηρεμήσω και να πάρω μια βαθειά ανάσα ανακούφισης με όσα μου γράψατε, γιατί ήμουν στα όρια να πάθω εγκεφαλικό,έμφραγμα,ρήξη ανευρύσματος κλπ κλπ κλπ (και όλα αυτά μαζί ταυτόχρονα ;P ) από το stress που με είχε καταβάλει!!!!!! Δεδομενου ότι απειλούμαι άμεσα από τις επικείμενες διαγραφές του Αυγούστου(αν τελικά ισχύσει ο νόμος),ο αποκλεισμός από τις εξεταστικές του εξαμήνου,θα ήταν και το κερασάκι στην τούρτα!!!!
Σας ευχάριστώ πάρα πάρα πολύ για τις απαντήσεις σας,μακάρι αύριο που θα πάω από κεί να μην αντιμετωπίσω πρόβλημα και να γίνουν όλα όπως τα λέτε!!!!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

meddd η ερώτησή σου μας έδωσε την ευκαιρία να ανακαλύψουμε ότι είμαστε κι άλλοι που μας διέφυγε η ημερομηνία των δηλώσεων για το εαρινό εξάμηνο. Σε ευχαριστούμε, μας άνοιξες τα μάτια!!
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

meddd η ερώτησή σου μας έδωσε την ευκαιρία να ανακαλύψουμε ότι είμαστε κι άλλοι που μας διέφυγε η ημερομηνία των δηλώσεων για το εαρινό εξάμηνο. Σε ευχαριστούμε, μας άνοιξες τα μάτια!!

Μην αγχώνεσαι καθόλου!!!!Στο λέει μια συνάδελφος που εχθές ήταν στα όρια της κρίσης πανικού!!Αλλά τελικά όλα τα παιδιά πιο πάνω είχαν δίκιο σε ότι μου είπαν!

Γράψε σε ένα χαρτί τα μαθήματα που θέλεις να δηλώσεις (και τους κωδικούς τους) το όνομά σου το Α.Μ σου,ένα τηλέφωνο,πάρε και το τρίπτυχο και πήγαινε στη γραμματεία στη γραμματέα που είναι υπεύθυνη για τους επι πτυχίω,θα σε επιπλήξει ελαφρώς είναι η αλήθεια,όπως είπε η ivgms πιο πάνω,αλλά θα δεχτεί τα χαρτιά σου για να σου δηλώσει αργότερα εκείνη τα μαθήματα, θα σου σφραγίσει το τρίπτυχο και έχεις τελειώσει! Είναι πολύ ευγενική-και σε σχέση με τις υπόλοιπες θεωρώ οτι είναι η ευγενικότερη- πολύ καλή και προσιτή,οπότε μην αγχωνεσαι για τίποτα! Όλα καλά!!!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.