Jump to content

Δημοψήφισμα για την Τζουτζούυυκααα


Sovereign

Σας αρέσει το τραγούδι που μιλάει για την Τζουτζούκα και δεν ξέρω πώς λέγεται;  

34 members have voted

  1. 1. Σας αρέσει το τραγούδι που μιλάει για την Τζουτζούκα και δεν ξέρω πώς λέγεται;

    • 1) Τρελαίνομαι. Έχει αλλάξει η ζωή μου από τότε που το άκουσα. Αφού να φανταστείς άρχισα να φωνάζω την κοπέλα μου Τζουτζούκα/ το αγόρι μου Τζουτζουκάκι.
      11
    • 2) Μου σπάει τα νεύρα. Είναι δυνατόν να γίνει αυτή η πατάτα επιτυχία;
      11
    • 3) Ποιο τραγούδι; Από πότε έγινε τραγουδίστρια η Βέφα και βγάζει τραγούδια για σουτζουκάκια;
      5
    • 4) Εγώ ακούω πολωνικό heavy metal με κέλτικα στοιχεία, παράτε με.
      7


Recommended Posts

Πολύ καλό το poll!!! :D

Αν και η απάντησή μου είναι στη διάθεση αστείου, εγά προσωπικά γελάω πολύ όταν το ακούω!

Μην σουυ πω χαίρομαι όταν το ακούω στα ραδιόφωνα!

Εχει κάτι πρωτόγονο,κάτι ιδιόρρυθμο!!!

ΓΟΥΣΤΑΡΩ :splaaaats:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Το πενταμελες βραζιλιανικο συγκροτημα Axe Bahia κυκλοφορισε στο πρωτο του αλμπουμ με τιτλο "Tudo Bem" (μεταφραση "Ολα καλα") το τραγουδι "Thu thuca" (γραμμενο ετσι ακριβως χωρις το C). Υπαρχει και το "Tchu tchuca Remix" (Ολως παραδοξως γραμμενο με C!) που κυκλοφορισε με το αλμπουμ "Vuelve la Onda del Verano". Δεν ξερω γιατι αλλα το κομματι το εχω δει παντου γραμμενο λανθασμενα ως "Chuchuka". Εχει δανειστει στοιχεια απο την επιτυχια του 1994 "Another Night" των MC Sar and the Real McKoy

Για περισσοτερες πληροφοριες στο www.axebahia.net παρολο που το site ειναι στα ισπανικα (ασχετο... το τραγουδι ειναι στα πορτογαλικα-βραζιλιανικα) και δεν λεει και πολλα πραγματα... Υπαρχουν ομως σε mp3 ολα τα κομματια του πρωτου αλμπουμ του συγκροτηματος, μαζι και το Tchu tchuca. :P

Εν τω μεταξυ ακουσα την ελληνικη διασκευη σημερα στο ραδιο! Δεν ακουσα ομως απο πιους! "Τζουτζουκα... ποτε θα σε ξαναδω...μου'χεις παρει το μυαλο... τζουτζουκαααα" χαχαχαχαχαχαχαααααα.... :wacko::wacko::wacko:

Για οσους ενδιαφερονται :

THU THUCA (ετσι γραφεται στο album!! χωρις το C)

Vem thu thuca linda

Senta aqui com o seu pretinho

Vou te pegar no colo

E fazer muito carinho

Eu quero um rala quente

Para te satisfazer

Escute o refrao

E do jeitinho que eu fazer

Vem, vem thu thuca

Vem aqui com o seu tigrao

Vou te jogar a cama

E te dar muita pressao

emkissemkissemkissemkissemkissemkissemkiss

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Το τραγουδαει ο Πανταζης (aka ΛΕ-ΠΑ) το ελληνικο μαζι με κατι αλλους αγνωστους (πρωτα η φιρμα ετσι;)

Σε ολα τα κλουμπς (εδω στα Ιωαννινα βεβαιως βεβαιως ) το τριπτυχο της επιτυχιας ειναι

1) Gucci φορεμα

2) Το τρυπιο levi's (κι ομως υπαρχει σε τραγουδι :blink: )

3) Τζακουζι (απο τα Βορεια κυκλωματα B) μην μου το παιζετε εμενα οτι δεν το ξερετε!!! Χθες στην Λαμπιρη τι βλεπατε;;;)

και για να μας αποτελειωσουν

ΤΖΟΥΤΖΟΥΚΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ emrockon

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Το λατρευω!Ειναι φανταστικο!Στο ακουσμα του βρηκα οτι εψαχνα μια και δυο ζωες..... Ολοκληρωθηκα σαν ανθρωπος,η ζωη μου απεκτησε νοημα............ Το πρωινο μου ξυπνημα εγινε πιο ομορφο...... Ειναι ο βορρας μου,ο νοτος μου,η ανατολη και η δυση μου (κλεμμενο).... Το ακουω και ανατριχιαζω .....Γενικα it fucking rules!!!!!!! embaaaemkafes και τα ναρκωτικα!Ο Τεμπονερας ζει!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ενδιαφέροντα συμπεράσματα από τα μέχρι τώρα αποτελέσματα των exit polls:

1) Ο Τεμπονέρας ζει

2) Η προφορά είναι Τσουτσούκα αλλά το Τζουτζούκα just focken rules man!

3) Το Πολωνικό heavy metal με κέλτικα στοιχεία also focken rules man! Είναι σε μεγάλη άνοδο, όπως φαίνεται!

4) Το τραγούδι έχει σημαδέψει ψυχές! Έχει ρίξει τοίχους! Έχει σπάσει τον πάγο! Έχει ταράξει τα νερά! Έχει στιγματίζει αθώους! Ευθύνεται για την ανεργία! (ok, αυτό είναι κλεμένο από το topic για τη 17Ν) ΠΑΟ-ΘΡΗΣΚΕΙΑ-ΣΤΗ ΜΕΣΗ Η ΜΑΡΙΑ! The River Never Comes Back!

ΚΙΠ ΒΟΟΥΤΙΝΓΚ!

Τζουτζούυυκαααααα

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Το κομάτι είναι απλά κορυφαίο!!!!!

σηκώνουμε το δεξί χέρι αλά Τσαλίκης στυλ και πάμε!!!

ΤΖΟΥ-ΤΖΟΥ-ΤΖΟΥ-ΤΖΟΥ-ΤΖΟΥ-ΤΖΟΥ-ΤΖΟΥ-ΤΖΟΥ-ΤΖΟΥ

ΤΖΟΟΟΥΤΖΟΟΟΟΟΟΟΟΥΚΑΑΑ!!!!!!

emgoalemgoalemgoalemgoalemgoalemgoalemgoal

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Λοιπόν, παρόλο που το τραγούδι δεν το'χω ακούσει ποτέ, και παρόλο που η ζωή μου εμένανε είναι το κέλτικο μέταλ με πολωνικά στοιχεία αλλά ΜΟΝΟ όταν ακούγεται σε ιρλανδέζικες παμπ αλλά με οπερατική τεχνική :P:cool11:

απλά κουνάω το κεφάλι συγκαταβατικά προς τα παιδάκια που κοπανιούνται στο άκουσμα ενός άΖματος υπό τον παραπάνω τίτλο. Άκου Τζουτζούκα!!! emeleos:antegeia:emhelp:splaaaats:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 4 weeks later...

Οταν πρωτοακουσα το Παπι τσουλο κατι ραγισε μεσα μου,ειπα πως το τραγουδι θα γινει big hit(μολις ειχε αρχισει να παιζεται)και ετρεμα στην ιδεα πως αυτο το αθλιο τραγουδι θα στοιχειωνε τη φετινη χρονια...Πιστευα πως ηταν οτι χειροτερο ειχα ακουσει...

Αλλα ο σοφος λαος λεει μεγαλη μπυκια φαε μεγαλη κουβεντα μη λες...

Και βγηκε η Τζουτζουκα και μετα αυτη του ΛεΠα και μετα αυτη της τυπισας απο εκεινο το ριαλιτι του ΑΝΤ1 και το μονο που μενει ειναι να το τραγουδησω και εγω

τζουτζουκα...

Θεε μου ποσο σε μισω

μου ΄χεις καψει το μυαλο

δεν αντεχω αλλο εγω

τζουτζουκα...

Δεν διεκδικω δαφνες φιλομουσου ή κουκτουριαρη αλλα ελεος.....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Όταν το πρωτοάκουσα δε μου άρεσε.. αλλά άλλαξα γνώμη μετά τις 10 πρώτες φορές... μέσα σε club έχει πλάκα πάντως!

ΤΖΟΥΤΖΟΥΚΑ!!! κάτσε να το βάλω να το ακούσω... :antegeia:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Mπά.... embaaa εγώ όσες φορές και να το ακούσω δεν αλλάζω γνώμη... emanagoula !!!

emanagoula... αλλα να σου θυμίσω καρναβάλι.. NAVONA... λίγο πριν το κάψιμο... το χόρευες μια χαρούλα με την Τζουτζούκα! emdevilemdevilemdevilemthanx

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Mπά.... embaaa εγώ όσες φορές και να το ακούσω δεν αλλάζω γνώμη... emanagoula !!!

emanagoula... αλλα να σου θυμίσω καρναβάλι.. NAVONA... λίγο πριν το κάψιμο... το χόρευες μια χαρούλα με την Τζουτζούκα! emdevilemdevilemdevilemthanx

emgoalemgoalemgoalemgoalemhehe

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Mπά.... embaaa εγώ όσες φορές και να το ακούσω δεν αλλάζω γνώμη... emanagoula !!!

emanagoula... αλλα να σου θυμίσω καρναβάλι.. NAVONA... λίγο πριν το κάψιμο... το χόρευες μια χαρούλα με την Τζουτζούκα! emdevilemdevilemdevilemthanx

Mαρτυριάρη... emrantingemrantingemranting

Εντάξει στο καρναβάλι ήταν αλλιώς...δεν ήμουν εγώ που χόρευε...ήταν η ιταλίδα μαφιόζα... emkwlos

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.