Jump to content

Προτεραιότητα σε λίστα αναμονής


Alexia...

Recommended Posts

Ανοίγει σήμερα μία θέση ειδικότητας και ο πρώτος στη λίστα έχει κάνει ανάκληση του διορισμού εώς τον Απρίλιο. Οπότε μπαίνει υπό διορισμό ο δεύτερος. Εάν ο δεύτερος δεν εμφανιστεί μέχρι τον Απρίλιο και λήξει η προθεσμία του, ποιος θα μπει στη συνέχεια υπό διορισμό; Ο τρίτος στη λίστα (ο οποίος ήταν διαθέσιμος όταν άνοιξε η θέση) ή ο πρώτος στη λίστα (του οποίου η ανάκληση θα έχει λήξει μέχρι να τελειώσει η προθεσμία του δεύτερου);

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Σε ευχαριστώ πολύ doc33 για την απάντησή σου. Γνωρίζεις εάν αυτό υπάρχει σε κάποιο ΦΕΚ; Στο ίδιο post που έκανα σε άλλο διάλογο (http://www.greekmeds.gr/forum/topic/28200-aiueecoc-aeeineoiiy-aiaeecoc-aeeineoiiy-dhuoaaaea-dhuoi-dhuoaao-oeinyo/page-14#entry452643) ο komplexares μου απάντησε πως θα μπει υπό διορισμό ο πρώτος.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εννοειται οτι θα ρωτησεις τους αρμοδιους στα γραφειο ειδικοτητων του υπουργειου υγειας και της περιφερειας (εμεις προφανως δεν ειμαστε υπαλληλοι εκει). Επειδη ειχα διαβασει το φεκ παλιοτερα νομιζω οτι γραφει οτι μετα την παρελευση των προθεσμιων, διοριζονται με βαση τη λιστα (οπως ειναι εκεινη τη στιγμη, οχι πριν). Ρωτησε και πες μας, αυτα αλλαζουν και με εγκυκλιους, μπορει να βοηθησεις και καποιον αλλο.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Σε ευχαριστώ komplexares για τη βοήθειά σου. Θα το ψάξω πολύ το θέμα και θα σας ενημερώσω. Εγώ είμαι η τρίτη στη λίστα στο παράδειγμά μου. Ήδη εχω πάρει καποια τηλέφωνα αλλά δεν έχω βρει τους αρμόδιους.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καλημερα

Οπως σωστα ειπε ο doc33,αν η ημερομηνια που θανοιξει η θεση ειναι ΠΡΙΝ απο την ληξη της ανακλησης του διορισμου,τοτε ο πρωτος ΔΕΝ μπορει να παει.Με αλλα λογια,αυριο Πεμπτη ανοιγει μια θεση ας πουμε,ο πρωτος στην,λιστα απο τη στιγμη που του εχει εγκριθει χρονολογικη παραταση εως τον Απριλιο, απλα δεν μπορει να παει στην θεση που μολις ανοιξε αλλα θα περιμενει αναγκαστικα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μίλησα με 2 Διευθύνσεις Υγείας στη Περιφέρεια και μου απάντησαν και οι 2 ότι μπαίνει υπό διορισμό ο ΤΡΙΤΟΣ. Αυτός που έχει ζητήσει ανάκληση μπαίνει υπο διορισμό σε θέση που κενώνεται ΜΕΤΑ την ημερομηνία λήξης της παράτασής του. Δεν έχω στα χέρια μου το ΦΕΚ. Αν το βρω θα σας το στείλω.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Το θέμα είχε ξανατεθεί αλλά δεν το είχα προσέξει. Οποιος θέλει περισσότερες πληροφορίες ας δει το 7ο και 8ο post εδώ (http://www.greekmeds.gr/forum/topic/32585-eueio-odhaeetheio-aea-aeeineoiu-oaa-aaeaeeeuocoa-2-oeinyo/), στο οποίο ο Saras13 περιγράφει τη δική του εμπειρία.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΞΕΚΑΘΑΡΟ.ΜΠΑΙΝΕΙ Ο ΤΡΙΤΟΣ.ΑΛΕΞΙΑ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΕΧΩ ΤΟ ΦΕΚ.ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΩ ΕΠΕΙΔΗ ΑΚΡΙΒΩΣ Η ΙΔΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΜΕ ΤΗ ΔΙΚΗ ΣΟΥ ΣΥΝΕΒΗ ΣΕ 'ΜΕΝΑ.ΗΜΟΥΝ Ο ΤΡΙΤΟΣ ΚΑΙ ΗΜΟΥΝ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΠΗΡΑ ΤΗ ΘΕΣΗ.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.