Jump to content

Στέρηση μισθών λόγω αλλαγής Ειδικότητας


agxwmenos

Recommended Posts

Γειά σας και χρόνια πολλά

Σκέφτομαι πολύ σοβαρά να περάσω από την καρδιολογία που κάνω τώρα σε κάποια εργαστηριακή ειδικότητα

Αλλιώς σκεφτόμουνα πριν από κάτι χρόνια που την επέλεξα, κι αλλιώς αισθάνομαι και σκέφτομαι σήμερα...

Ως προς το χρόνο υπηρεσίας μου, έχω κάνει αγροτικό και 1, 5 χρόνο Παθολογία (για καρδιολογία απαιτούνται 2χρόνια Π/Θ),

και 4 μήνες καρδιολογία.

Μ'ενδιαφέρει η Μικροβιολογία ή και η Παθ αν.

Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τα 1,5 χρόνια συν 4 μήνες θα παίρνεις μόνο εφημερίες. Νομίζω ότι αυτό θα γίνει στο τέλος της εργαστηριακής ειδικότητας. Καλό είναι να το σιγουρέψεις με το Υπουργείο.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τα 1,5 χρόνια συν 4 μήνες θα παίρνεις μόνο εφημερίες. Νομίζω ότι αυτό θα γίνει στο τέλος της εργαστηριακής ειδικότητας. Καλό είναι να το σιγουρέψεις με το Υπουργείο.

Άραγε, ειδικά στις Εργαστηριακές ειδικότητες, υπάρχει η δυνατότητα για extra εφημερίες... ?

Θα μου πείς, εξαρτάται, από τις ανάγκες του εργαστηρίου, και από το αν έχει άλλους ειδικευομένους ή όχι...

Πάντως, ειδικά για την ΠΑΘ.ΑΝ., που καλώς ή κακώς, δεν την πολυπροτιμάει ο πολύς κόσμος,

φαντάζομαι θα μπορείς να κάνεις πολλές παραπάνω εφημερίες, και επομένως,

θα βγάζεις (αν βέβαια πληρώνονται...) ένα βιώσιμο μηνιάτικο...

Είναι πολύ σημαντικό, το αν η στέρηση αυτή μισθών, γίνεται στο τέλος της ειδικότητας ή εξ'αρχής...

Πάντως, αυτό που αναφέρει ο Lord Admin, για τους 22 μήνες στέρησης βασικού μισθού,

νομίζω ότι αφορά, ειδικά, στην Παθολογική Ανατομική.

Αφού, η Μικροβιολογία, έχει 1 χρόνο υποχρεωτική εκπαίδευση στην Π/Θ, οπότε... ?

Μήπως, στέρηση για 6μήνες (από Π/Θ λόγω Καρδιολογίας) + 4 μήνες στην Καρδιολογία = 10μήνες ...?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.