Jump to content

Μουσική που αγαπάμε


trivialx

Η αγαπημένη μου μουσική είναι...  

58 members have voted

  1. 1. Η αγαπημένη μου μουσική είναι...

    • 1.Ελληνικό παλαιό.
      3
    • 2.Ελληνικό νέο.
      4
    • 3.Ελληνικό παραδοσιακό, έντεχνο.
      7
    • 4.Ελληνικό Rock και ανεξάρτητο.
      3
    • 5.Κλασική μουσική
      4
    • 6.Heavy Metal
      13
    • 7.Αγγλική Σκηνή / Aμερικάνικη Σκηνή και Punk (π.χ.Beatles, James, REM,Oasis, Pearl Jam,Nirvana, Sex Pistols)
      12
    • 8.Μπιτάκια του Club
      1
    • 9.Μπιτάκια Ψαγμένα
      3
    • 10.Jazz / Blues / Rock 'n' Roll
      8


Recommended Posts

Αγαπητε Trivialx

Να προσθέσω Disco emrockon (Opus - Life is Life)

Σημείωση:

γιατί να μη μπορούμε να επιλέξουμε παραπάνω κατηγορίες???

πόσοι από εμάς ακούν μόνο ένα είδος μουσικής???? emthanx

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 4 months later...

Η πρώτη μου αγάπη είναι το metal... επίσης όμως μου αρέσουν:

-κλασσική (Wagner, Beethoven, Mozzart)

-floyd, zep, purple

-sinatra

Επίσης τρέφω μεγάλο σεβασμό πρός το παλιό ελληνικό τραγούδι, τότε που απλοί βιοπαλαιστές γράφαν για τον πόνο τους και όχι τα σημερινά ΞΕΦΤΙΛΙΚΙΑ που λέγονται ελληνικά τραγούδια (ούτε καν τραγούδια δε τα θεωρώ, όχι απλώς κακά τραγούδια)... Καζαντίδης, Μπιθηκώτσης, Διονυσίου κλπ... Επίσης, τα ηπηρώτικα παραδοσικά είναι συνδεδεμένα με ωραίες στιγμές από χωριό κλπ και μου αγγίζουν κάποιες χορδές.

Η μουσική που δεν αντέχω με τίποτα είναι το "έντεχνο" ελληνικό τραγούδι, γιατί το θεωρώ ως επί το πλείστον δήθεν και αποκομμένο, ειδικά όταν εκπροσωπείται από ψώνια σαν τον Κραουνάκη, τον Νταλάρα κλπ...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 1 year later...

Το ξεθάβω γιατί έχει ενδιαφέρον!

εγώ προσωπικά ακούω alternative, britpop, indie, manchester, ska κυρίως, λίγη electro (electropop άντε και λίγη ebm και electroclash) αλλά και punk kαι emo ελάχιστα λόγω του ένδοξου παρελθόντος μας και των εφηβικών μας χρόνων!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Το ξεθάβω γιατί έχει ενδιαφέρον!

εγώ προσωπικά ακούω alternative, britpop, indie, ska κυρίως, αλλά και punk Και emo λόγω του ένδοξου παρελθόντος μας!

Ηντα'ναι τουτα; Απο ολα αυτα μονο το punk ψιλογνωριζω ως ειδος! :blink:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Κατσάμπες

Παρα πα παμ, παρα παρα παρα παρα παραμ όλε

αρίμπα αρίμπα

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 4 months later...

HEAVY METAL!!Πιο πολυ το κλασικο..... ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - agglika - agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - agglika - agglika - SABBATH ειναι το HEAVY και οι PRIEST TO METAL :P Γενικα παντως μ'αρεσει ολο το φασμα του METAL.Για τους φιλους του ειδους check out τους ΕPICA ().METAL με στοιχεια απο GOTHIC/ΚΛΑΣΙΚΗ με female vocals.ΓΚΡΟΥΠΑΡΑ!!!!

Ακουω βεβαια και αλλα ειδη....PUNK,ΚΛΑΣΙΚΗ,INDUSTRIAL,CLASSIC ROCK,NEW AGE....και ΚΡΗΤΙΚΑ!!ΞΥΛΟΥΡΗ ΑΘΑΝΑΤΕ!!!!!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Έτσι να ανεβαίνουν τα μέταλα!!

Και για να μην ξεχνιόμαστε, τη Δευτέρα 10/7, η πρώην super-band Guns n' Roses στη Μαλακάσα.

Ένα πράγμα θα πω: Ξεκινάνε με το "Welcome to the jungle"

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup Sorry δεν κατεχω. emblush

Δε μπορω να ψηφησω καποιο συγκεκριμενο ειδος ως αγαπημενο!Αναλογα τη διαθεση μου μπορει να ακουω rock,RnB,κλασικη,ελληνικα (ποπ,εντεχνο.ελαφρολαικο)...κοινως τα παντα!Δεν ειναι φοβερο:μονο η μουσικη μπορει να ταυτιζεται απολυτα με τη ψυχολογια μας!:αλλη μου σικη για να ακους μονος,αλλη για την παρεα,αλλη για να κανεις κεφι,αλλη για να χορεψεις,αλλη για να ερωτευτεις,αλλα για τη θλιψη σου...δεν απορριπτω τιποτα!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.