Jump to content

House of Sand and Fog


Doctor_7

Recommended Posts

Έπος...

Θα γράψω κριτική ή spoiler αν και όταν περάσω το πρώτο σοκ...

Επειδή βαριέμαι να πατήσω 5 φορές το κουτί με τα ποπ κορν...θα πω τούτο...

Το πρώτο έργο που με συγκίνησε ήταν το Lion king στο δημοτικό...το δεύτερο στο λύκειο "Ερωτευμένος Σέξπιρ"....Αυτό ήταν το τρίτο και πιο έντονο...

Δείτε το ακόμα και αν σας ζητήσουν να καθήσετε όρθιοι ή να πληρώσετε 50 Ευρώ για εισιτήριο... emdots

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αν και εχω ολη την καλη διαθεση να σε πιστεψω οτι το συγκεκριμενο ειναι καλο εργο.... ο Ερωτευμενος Σεξπηρ δεν ηταν κατι το ιδιαιτερο βρε 7....

Τεσπα, εγω θα το δω αυτο εδω... το τρειλερ ηταν πολυ ενδιαφερον :D

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δεν το συγκρίνω καν με τον Ερωτευμένο Σέξπιρ...προς Θεού...εκείνο με συγκίνησε για πολλούς x-y-z- λόγους...ίσως όχι τόσο της ταινίας αυτής καθεαυτής...Το έργό όμως που προτείνω αξίζει σαν ταινία σαν ερμηνεία και σαν συναίσθημα...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Παιδιά εγώ πάλι δεν μπορώ να πω οτι ενθουσιάστηκα.ίσως επειδή με αυτα που είχα ακούσει, περίμενα κάτι παραπάνω. Το τόσο μελό τέλος μου φάνηκε λίγο ασύνδετο με την υπόλοιπη ταινία. Για μένα το ΤOP δράμα παραμένει το Requiem for a dream όπου και εκεί η Κόνελυ εντυπωσιάζει. Όσο για τον Kingsley και αυτος έδωσε ρεσιτάλ πάλι. Οπότε ανακεφαλαιώνοντας, τρομερές ερμηνείες από τους βασικούς χαρακτήρες, πρωτότυπο σενάριο με υπερβολικό τέλος όμως (προφάνως για λόγους εντυπωσιασμού), μέτρια σκηνοθεσία. Πολύ σοβαρά το πήρα, πάω να κάνω αίτηση για να γράφω στι Σινεμά :rolleyes:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μια χαμένη, μεγάλη ευκαιρία να βγει μια ξεχωριστή ταινία. Κάπως έτσι το είδα εγώ..

Πάνω που πας να συνδεθείς με τους ήρωες κάτι γίνεται και το χάνεις τελείως. Στο τέλος μου φαινόντουσαν όλοι τόσο αξιολύπητα ηλίθιοι που δεν μπορούσε να με συγκινήσει τίποτα.. Και στην τελική, ο μπάτσος που τα σκατώνει όλα ΠΟΣΟ καραγκιόζης μπορεί να είναι και γιατί πρέπει να συγκλονιστούμε από κάτι τέτοιο.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Βρε 7, βρε 7....δηλαδη τι να πω για τις ταινιες που σε συγκλονισαν embaaa

αλλα παλι, περι ορεξεως....

Αλλα σοβαρα τωρα, αλλο περιμενα να δω και αλλο ειδα. Ημαρτον με αυτο το σπιτι! Ημαρτον με τον ¨χαρακτηρα¨του αστυνομικου, τον βρηκα παντελως ατοπο και περιττο. Και φυσικα ημαρτον με το τελος! Πραγματικα απογοητευτηκα απο την ταινια, η οποια δεν καταφερε να με αγγιξει. Παρ΄ολα αυτα, δεν θα σας πω να μην πατε να τη δειτε. Να πατε γιατι πραγματικα εχω την περιεργεια να ακουσω κι αλλες αποψεις. Και δεν εννοω για το αν ειναι ομορφη η Κονελυ,αυτο το εμπεδωσαμε!(νταξ, ειναι η ατιμη και πολυ μαλιστα!)

Περισσοτερες λεπτομερειες θα πουμε αφου την δει και κανενας ακομα, να μην σας το χαλασω...

φιλιαααααααα :)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Και δεν εννοω για το αν ειναι ομορφη η Κονελυ,αυτο το εμπεδωσαμε!(νταξ, ειναι η ατιμη και πολυ μαλιστα!)

Ατάκα κοπέλας από την παρέα, βλέποντας την "ερωτική σκηνή" του έργου...

"Μπράβο και πάλι μπράβο τους!Πρώτη φορά δείχνουν σε πρώτο πλάνο την κυτταρίτιδα της πρωταγωνίστριας..."

emeleos και πάλι emeleos

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Α, δηλαδή σου άρεσε η ταινία αλλά όχι η Κόνελυ. Ok. Λογικό. Ποιος είμαι εγώ να πω όχι. Υπάρχει κενή θέση για το Δρομοκαϊτειοοοοοοοο?????

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Από αυτό που έγραψα και από όσο με ξέρεις κατάλαβες ότι δε μου άρεσε η Κόνελυ...Σχόλιο μιας κοπέλας έγραψα ρε...σιγά μην έλεγα εγώ τέτοιες φίφες... :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.