Jump to content

Προβλήματα στα email του forum


KonstantinosMD

Recommended Posts

Λοιπόν...

όσοι έχετε δηλώσει hotmail λογαριασμό για ηλεκτρονικό ταχυδρομείο στο greekmeds.gr, δε μπορείτε να λάβετε οποιοδήποτε mail (ή και να στείλετε ίσως) από λογαριασμό @greekmeds.gr

Αυτό σημαίνει ότι προς το παρόν δεν μπορείτε να λαμβάνετε ειδοποιήσεις για νέα προσωπικά μηνύματα, ή να σας στέλνουν email μέσω του forum.

Γιατί συμβαίνει αυτό...

Πριν από 2 μήνες περίπου, το hotmail άλλαξε τη μορφή του και έγινε πιο αυστηρό ως προς τα λεγόμενα spam mail.

Έτσι, επειδή το όνομα greekmeds.gr είναι καινούριο, δεν το αναγνωρίζει και αμέσως το γυρίζει πίσω.... δε το αποθηκεύει καν στα bulk mail.

Ελπίζουμε να μπορέσουμε να λύσουμε γρήγορα το πρόβλημα, τόσο μέσω της δήλωσης του site στα γνωστά search engines όσο και με μία κατευθείαν επικοινωνία με το hotmail.

Ως τότε ή κάνετε υπομονή ή αλλάζετε το mail που έχετε δηλώσει με κάποιο άλλο...(δοκιμάσαμε πχ yahoo και δεν είχε πρόβλημα...)

emthanx

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 months later...

Απορία σχετικά με την υπηρεσία ειδοποίησης πμ: Αρχικά, είχα δηλώσει λογαριασμό του hotmail. Το άλλαξα και έβαλα yahoo (. gr) και εξακολουθεί να μη λειτουργεί η υπηρεσία ειδοποίησης πμ. Έχω τσεκάρει την επιλογή confirmation email . Υπάρχει κάτι άλλο - στις ρυθμίσεις- που μπορώ να κάνω, για να λυθεί το πρόβλημα??? emhelp

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ευχαριστώ τους admins για την άμεση απάντηση... emdots

Τεσπά. Μάλλον δεν υπάρχει λύση στο πρόβλημά μου... :unsure:

(απ' ότι είδα, με το yahoo mail, κάθε 5 πμ έρχεται μία e- ειδοποίηση...)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup Ζούκου, μήπως χρησιμοποιείς outlook, POP-something, Eudora κλπ? Πλέον για ηλίθιους λόγους το γιαχοο δε συνεργάζεται δωρεάν με τέτοιες υπηρεσίες. Εγώ δεδομένου ότι η χοτμαιλ έχει ξεσκίσει το αντι-σπαμ, έβαλα freemail και ηρέμησα.
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ευχαριστώ τους admins για την άμεση απάντηση... emdots

Τεσπά. Μάλλον δεν υπάρχει λύση στο πρόβλημά μου...  :unsure:

(απ' ότι είδα, με το yahoo mail, κάθε 5 πμ έρχεται μία e- ειδοποίηση...)

καλά ρε Ζούκου... μή βαράς!!!! τα τηλέφωνα γιατί τα έχουμε?? :bloodomen:emcolgateemcolgate

Λοιπόν, με το hotmail η κατάσταση ισχύει όπως είχε..... πεισματικά δε δέχεται να λάβει μέιλ από εμάς.... πρόβλημά τους!!! :D (θα δούμε μήπως μας απαντήσουν σε κανά μέηλ που θα τους στείλουμε.....)

Με το yahoo το είχαμε δοκιμάσει και δούλευε κανονικά...τώρα να άρχισε να πεισμώνει και αυτό... δε ξέρω!!!!

Δεν αλλάζεις και εσύ σε freemail.gr να ξεμπερδεύεις?

Για μένα ειναι η καλύτερη υπηρεσία μέιλ!!!

emiloveyou

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 years later...

Δεν μπορω να στειλω πμ emcry !!

Heeeeeeeeeelp!!! emhelpemhelpemhelpemhelpmeemhelpmeemhelpme

και δεν εχω hotmail!Σημερα μου παρουσιαστηκε το προβλημα!!Χθες εστειλα κανονικα!!

Βοηθεια συμφορουμιτες!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

πράγματι από εχθές έχει δημιουργηθεί πρόβλημα στην αποστολή pm.Για την ακρίβεια δείχνει να κολλάει το σύστημα μόλις πατήσεις "αποστολή".Φαίνεται όμως ότι τελικά τα μηνύματα στέλνονται στον παραλήπτη τους αφού σήμερα είχα απαντήσεις σε αυτά που έστειλα.Πιθανώς όμως να καθυστερεί η παράδοσή τους.Ίσως πρόκειται για κάποιο bug που προέκυψε.

Για ρίχτε μια ματιά γιατί πραγματικά δυσχεραίνει την επικοινωνία των μελών και μάλιστα σε μία περίοδο με "ιδιαίτερες" ανάγκες...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Nαι,μαλλον εχεις δικιο,γιατι εκανα το εξης:

Εστειλα πμ στον εαυτο μου,μου εβγαλε οτι δεν το εστειλε,αλλα τελικα το ελαβα :huh: !!

Αυτο σημαινει οτι καποιοι χθες πρεπει να ελαβαν 356.789 φορες το ιδιο μηνυμα σε πμ,γιατι το εστελνα και το ξαναεστελνα :D !!

Σορυ emoops !

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Επίσης Αρειανέ άμα τσεκάρεις την επιλογή "track message" θα σου δείξει μετά μέσω του "message tracker" αν το μνμ έχει αποσταλεί ΚΑΙ αν έχει διαβαστεί από αυτόν που το έστειλες... Πάντως δεν είναι και 100% αξιόπιστο αυτό...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μπραβο βρε mixmavros :cool11: !!

Tωρα το κοιταξα και ειδα πως σε καποιον εστειλα 4 φορες το ιδιο μηνυμα ενω εκκρεμουσαν και καμια 10αρια αλλα,που ευτυχως προλαβα και τα εσβησα!!Ευχαριστω πολυ emrockon !!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.