Jump to content

Πρόσκληση Ενδιαφέροντος για τις κενές και κενούμενες θέσεις ΚΥ - Περιφερειακών Ιατρείων άγονων &νησιωτικών περιοχών που προέκυψαν μετά την έκδοση των


zubrowka

Recommended Posts

Πρόσκληση Ενδιαφέροντος για τις κενές και κενούμενες θέσεις ΚΥ - Περιφερειακών Ιατρείων άγονων &νησιωτικών περιοχών που προέκυψαν μετά την έκδοση των αποτελεσμάτων της Προκήρυξης 10ης ΙΟΥΝΙΟΥ 2013

http://www.moh.gov.gr/articles/newspaper/proslhpseis-diorismoi/c118-agrotikoi-iatroi/1797-prosklhsh-endiaferontos- ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika --tis-kenes- ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika --kenoymenes-theseis-ky-perifereiakwn-iatreiwn-agonwn-amp-nhsiwtikwn-perioxwn-poy-proekypsan-meta- ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika --ekdosh-twn-apotelesmatwn-ths-prokhrykshs-10hs-ioynioy-2013?fdl=5805

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

οποτε αφηστε τις παραλιες και τρεξτε να προλαβετε τις περιζητητες και πλουσιοπαροχα αμοιβομενες θεσεις.......

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εγω επιασα αγονο αγροτικο επι θητεια και εχω φρικαρει... Μισθος 690€.... Σκεφτομαι σοβαρα την παραιτηση...

σε καλη μερια.....

δηλαδη ποσος ειναι ο βασικος μισθος μεικτα?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εγω επιασα αγονο αγροτικο επι θητεια και εχω φρικαρει... Μισθος 690€.... Σκεφτομαι σοβαρα την παραιτηση...

Δεν είναι τυχαία στα αζήτητα τα αγροτικά, άγονα και μη.

Αν δείτε την νέα προκήρυξη τα περισσότερα Ιατρεία προκηρύσσονται ξανά και ξανά.

Μονόδρομος έχει γίνει πλέον η ξενιτιά.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Λυση υπαρχει.

Θελουνε γιατρο στο χωριο?

+1000 ευρω το μηνα καθαρα απο το δημο ή την κοινοτητα ΠΛΕΟΝ του μισθου του αγροτικου (αν θελουνε μπορουνε, τοσους αργοσχολους τεμπεληδες ντοπιους χαραμοφαηδες εχουν διορισει στους δημους και τις κοινοτητες)

ή

5 ευρω την επισκεψη (εξεταση ή συνταγογραφηση)

το τσαμπα πεθανε

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Στο νησί που ήμουν (παραμεθόριος) ο Δήμος πληρώνει 1000€ σε έναν ντόπιο νέο που δουλεύει στην καθαριότητα, περισσότερο για να τον ενισχύσει. Φυσικά και δεν εργάζεται, 2 ώρες μαζεύουν τα σκουπίδια (300 άτομα χωριό) και μετά κάθονται.

O υπόχρεος ιατρός στο συγκεκριμένο ιατρείο παίρνει καθαρά 950€, ο υπάλληλος της καθαριότητας 1000€.

Αποτέλεσμα ; Απ' τον Φλεβάρη που παραιτήθηκα η θέση παραμένει κενή, παρά το ότι προκηρύσσεται τακτικά, με αποτέλεσμα να αναγκάζεται το Κέντρο Υγείας να στέλνει εκ περιτροπής διάφορους να καλύπτουν την θέση (είναι άγονο σε νησί και δεν μπορεί να καλυφθεί από ιατρό άλλης περιχοής).

Το θέμα έχει απασχολήσει και το Δημοτικό Συμβούλιο, αλλά εξακολουθούν να κυνηγούν μαξιμαλιστικές λύσεις μόνιμου Γενικού Ιατρού με αποτέλεσμα να μην πηγαίνει ούτε αγροτικός...

Θα μπορούσε κάλλιστα να καθιερωθεί μία μίνιμουμ χρέωση 5€ την επίσκεψη-συνταγογράφηση προκειμένου να ενισχυθεί και το Ιατρείο που πάσχει από εξοπλισμό.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.