Jump to content

Καλοί μου άνθρωποι...βοήθεια


tik-tak

Recommended Posts

η επεξεργασία στο νέο μας φόρουμ πώς γίνεται????? :unsure:

έκανα λάθος στον τίτλο του πρώτου μου πόστ.....κλάψ!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Στο τετραγωνάκι του ποστ σου επάνω δεξία θα δεις μερικές επιλογές...

ΕΝΤΙΤ, ΚΟΥΟΟΥΤ κτλ ...

πατάς ΕΝΤΙΤ και κάνεις τις αλλαγές σου...

ΑΝ δεν γίνεται πες μου σε ποιο φόρουμ είναι το ποστ σου, ποιο δηλαδή εννοείς, για να δω τί ρυθμίσεις έχουμε βάλει..... μήπως κάναμε κάποιο λαθάκι.....

Παιδιά ψάχτε και ρωτήστε..... Το βράδυ θα γράψω αναλυτικά μερικές οδηγίες για το νέο σάιτ!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ευχαριστώ που απάντησες παρόλο που έκανα έκκληση για.... βοώθεια (!!!)

έκανα λάθος στον τίτλο εδώ και σ'αυτο στην ενότητα μουσική, λογοτεχνία, ποιήση!!!!

έκανα το έντιτ , αλλά δεν μου παρέχεται η δυνατότητα διόρθωσης του τίτλου...βέβαια,ειμαι και άσχετη απο υπολογιστές...

ευχαριστώ!!!! και πάλι συγχαρητήρια!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Άρχισαν τα όργανα να παίζουνε για σένα............. Konstantinos MD :blink:

Δεν υπήρχε ελληνικό interface?αναρωτιέμαι..........

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δυστυχώς δεν υπέρχε ελληνική μετάφραση, παρά μόνο για προηγούμενη έκδοση. Την έχω ψιλοδιορθώσει και θα ανέβει σύντομα.

Για διόρθωση του τίτλου θέματος πρέπει να χρησιμοπιηθεί η επιλογή κάτω αριστερά (Moderation Options) που έχουν οι Mods και αυτός που ξεκίνησε το θέμα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τα χρωματα ειναι παρα πολυ καλα και επ'ουδενι δεν κουραζουν τα ματακια μας....

Πιστευω οτι και η ΡΗΡΒΒ ηταν αρκετα καλο φορουμ,παρα το οτι σε ενα αλλο φορουμ που ειμαι moderator μας κανει αρκετα προβληματα(φταιει βεβαια και ο server..)

Φαινεται παντως οτι εχει περισσοτερες δυνατοτητες..

Καλη συνεχεια παιδια κ μπραβο σε οσους δουλεψαν για αυτη τη μεταβαση... :):)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Για διόρθωση του τίτλου θέματος πρέπει να χρησιμοπιηθεί η επιλογή κάτω αριστερά (Moderation Options) που έχουν οι Mods και αυτός που ξεκίνησε το θέμα.

Εύγε 40!! Γιατί στο γου-λου τόσα θέματα είχα ξεκινήσει και μου έβγαζε το κουτάκι με τα Moderation Options αλλά το μπιπ! emcensored Έπρεπε να παρέμβει μοδερατορ....

Και πάλι συλλαλητήρια είστε και οι κρότοι! emthumbsupemclapemclaps

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 5 months later...

emhelp

1. Στο "Today's active topics'' : τι πρέπει να κάνω για να μου δείχνει όπως παλιά (ε, χμ, πριν μία εβδομάδα :P ) τα θέματα που ''κινήθηκαν'' την τελευταία μέρα ή πχ. των 3 τελευταίων ημερών? Το βρίσκω κουραστικό embored να ψάχνω στα fora για τα ''τελευταία νέα'' emhehe ! Έκανα κάποιες δοκιμές στο παράθυρο που εμφανίζεται, αλλά δεν τα κατάφερα. emstupid.

2. Επίσης, όταν δέχομαι ΠΜ, ''παλιά'' :P , είχα ενημέρωση με email και στο Outlook-express. Τώρα, δεν συμβαίνει αυτό. Xρειάζεται να κάνω κάποια ρύθμιση? emstupid

emthanx

:)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup χμμ.. κάτω δεξιά έχει ένα παραθυράκι επιλογών που λέει Get Active Topics for .. επιλέγεις σήμερα, εβδομάδας κτλ κτλ και το πατάς?

δουλεύει?

(επίσης καλό είναι να χτυπήσεις το mark all as read, έτσι για να το κάνεις ένα ριμπουτ!)

Επίσης αν σε ενδιαφέρει να βλέπεις τα τελευταία ποστ από τη τελευταία φορά που μπήκες, απλά επιλέγεις το My Assistant από τις επιλογές πάνω δεξιά...

Για τα ΠΜ θα το κοιτάξω....(Πάντως πήγαινε στο My controls σου και τσέκαρε ότι έχει τικ το κουμπάκι που λέει για την ειδοποίηση με email...(στα email settings)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup χμμ.. κάτω δεξιά έχει ένα παραθυράκι επιλογών που λέει Get Active Topics for .. επιλέγεις σήμερα, εβδομάδας κτλ κτλ και το πατάς?

δουλεύει?

Σε ποιά σελίδα είναι αυτό?

Τα βήματα που ακολουθώ έχουν ως εξής (χωρίς να κάνω login): κεντρική σελίδα του site (αυτή με τις ανακοινώσεις των διαχειριστών) > Site Navigation > Today's Active Topics > και εμφανίζεται οθόνη ''Search options''. Εδώ δεν βλέπω πουθενά ''Get active topics'' emcrybaby.

(επίσης καλό είναι να χτυπήσεις το mark all as read, έτσι για να το κάνεις ένα ριμπουτ!)
Το χτύπησα, αλλά δεν κάνω πάντα login.

Για τα ΠΜ θα το κοιτάξω....(Πάντως πήγαινε στο My controls σου και τσέκαρε ότι έχει τικ το κουμπάκι που λέει για την ειδοποίηση με email...(στα email settings)

Ok, δουλεύει. Οι ρυθμίσεις ήταν σωστές, έστειλα κι ένα ΠΜ από smile σε smile δοκιμαστικά τώρα το πρωί και ήταν όλα μια χαρά! Σ΄ευχαριστώ πολύ, ό,τι κι αν έκανες.

emthanx

:)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarupemarup

χμ.... δεν σωστό αυτό.... :wacko: (όχι αυτό που κάνεις εσύ... αυτό που σου εμφανίζει...)

Λοιπόν, μέχρι να βρω κάποια λύση θα πηγαίνεις στα active topics από το φόρουμ...

δηλαδή, από την σελίδα που λες, επιλέγεις forum και μετά στο τελευταίο κουτί (Board Statistics) στο πάνω μέρος του έχει κάποιες επιλογές, η πρώτη είναι Active Posts. Πήγαινε από εκεί, που δουλεύει κανονικά.. μέχρι να βρουμε κάποια άκρη.... :unsure:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup

Ααα, πολύ καλό, είναι αυτό ακριβώς που ζητούσα!!! emjump

Μόνο που πρέπει να κάνω login emhehe , αλλά δεν πειράζει, μέχρι να διορθωθεί η άλλη εναλλακτική, είναι πάρα πολύ καλή λύση! emthumbup

Σ΄ευχαριστώ πολύ! emthanx

:)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup Ναι, το παρατήρησα κι εγώ... όταν δεν κάνεις log in και πατήσεις -> today’s active topics, γράφει “ This menu has been disabled”. :blink:

Υ.Γ.1 Εμένα γιατί δε δουλεύει το σύστημα e-ειδοποίησης???? emcrybaby

Υ.Γ.2 Τεσπά, μη σας πρήζω... emblush

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

γιατι οταν στελνω πμ δε μου το κανει save στο φακελο sent items;ειναι αδειοι οι φακελοι....δε εχω τπτ στη μνημη.το παρατηρησα σημερα που'στειλα στον τριβιαλ κ δε το εσωσε :rolleyes:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup πρέπει να το πατήσεις εσύ σε κάθε ποστ! λέει πάνω από το send να επιλέξεις να κάνεις save κιόλας! :)

δε ξέρω αν υπάρχει και by default ρύθμιση.. θα το κοιτάξω!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 weeks later...
emhelp

1. Στο  "Today's active topics'' : τι πρέπει να κάνω για να μου δείχνει όπως παλιά (ε, χμ, πριν μία εβδομάδα :P ) τα θέματα που ''κινήθηκαν'' την τελευταία μέρα ή πχ. των 3 τελευταίων ημερών? Το βρίσκω κουραστικό  embored  να ψάχνω στα fora για τα ''τελευταία νέα''  emhehe !  Έκανα κάποιες δοκιμές στο παράθυρο που εμφανίζεται, αλλά δεν τα κατάφερα. emstupid.

μετά την αναβάθμιση στο PF2, το πρόβλημα φαίνεται ότι λύθηκε...πλέον δουλεύει το λινκ και από το portal! :)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 weeks later...
μετά την αναβάθμιση στο PF2, το πρόβλημα φαίνεται ότι λύθηκε...πλέον δουλεύει το λινκ και από το portal! :)

Έχεις δίκιο, δουλεύει αλλά, πρέπει να έχει γίνει login. Δεν γίνεται να δουλεύει χωρίς να κάνει κάποιος login, όπως πρίν τις αλλαγές?

Ζητάω πολλά, έεε? emblushemstupid Σας έπρηξα λίγο, emblush , emtempelis+embiastikos , συγγνώμη.

Όπως και να΄χει, σ΄ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον.

:)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.