Jump to content

επιδοτηση για ανοιγμα ιατρειου


alex31

Recommended Posts

Γεια σας.Μηπως ξερει κανεις αν υπαρχει καποιο προγραμμα επιδοτησης νεων ιατρων για ανοιγμα ιατρειου;Απο τον ΟΑΕΔ μου ειπαν πως δεν υπαρχει πλεον ενα προγραμμα που υπηρχε.Ξερει κανεις κατι σχετικο;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πέρασαν τα χρόνια που έδιναν 12-16.000 ευρώ από ΟΑΕΔ (πριν 2-3 χρόνια οι τελευταίοι) για φέτος υπήρχε μόνο

http://www.tsay.gr/D...41&nt=18&lang=1 το οποίο πρέπει να τελείωσε ( πάρε κανένα τηλέφωνο βέβαια να στο βεβαιώσουν)

Είναι δύσκολες οι εποχές για εξοπλισμό ιδιωτικού ιατρείου γιατί δεν υπάρχουν εύκολα επαγγελματικά δάνεια και leasing, και εγώ στην ίδια διαδικασία είμαι, δες πρώτα που θα ανοίξεις και αγόρασε τον απαραίτητο εξοπλισμό για αρχή, που θα τον κάνεις απόσβεση ανάλογα με κίνηση που θα έχεις τα πρώτα χρόνια.

Γενικά πρόσεχε με τις εταιρίες ιατρικών μηχανημάτων και πάρε πολλές προσφορές-παζάρια γιατί οι πρώτες τιμές που θα σου πούνε είναι ιδιαίτερα υψηλές...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 months later...

Υπάρχουν φήμες πως μέσα στο 2013 κάτι θα γίνει από τα ΕΣΠΑ, ήδη βγήκε πρόγραμμα για εμπόρους, περιμένουμε...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εγώ πάντως έχω εμπιστοσύνη στους υπουργούς μας, κάποια στιγμή θα αποφασίσουν πως ήρθε η ώρα να μασουλήσουν κι αυτοί λίγο δημόσιο χρήμα και ξαφνικά θα "απελευθερωθούν" αυτά τα διαολοΕΣΠΑ. Πώς αλλοιώς θα τα φάνε, πρέπει να φανεί ότι κάπου δίνουν και κάτι, αλλοιώς οι πόροι χάνονται.

Έχετε πίστη νέοι μου, οι καλοί πολιτικοί μας θα φροντίσουν για όλα, γιατί στεναχωριέστε βρε κουτά? Σας άφησαν ποτέ παραπονεμένους, αχάριστοι?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.