Jump to content

TOP 5 φατσούλων


tik-tak

Recommended Posts

Κάποτε…σ’ αυτό εδώ το Φόρουμ έγινε δημοψήφισμα για την κατάργηση των φατσούλων .Όπως όλοι γνωρίζετε , τα αποτελέσματά του όχι μόνο δεν έφεραν κραδασμούς στο φατσουλοθεσμό, αλλά κατάφερε να δημιουργήσει ακόμη δυναμικότερους υπερμάχους ( βλ. Winmx ) και, ίσως, να οδήγησε στο…περιθώριο τους αντιφρονούντες ( βλ Barkingdom)

Οι φατσούλες χρησιμοποιούνται λίγο –πολύ από την πλειονότητα των φορουμιστών είτε γιατί αποτυπώνουν με το καλύτερο δυνατό τρόπο το συναίσθημα που βιώνεται εκείνη τη στιγμή ( τι λεει το κινέζικο ρητό?? Μια εικόνα ,χίλιες λέξεις.) είτε γιατί μπορούν να λειτουργήσουν σαν επιστέγασμα όλων όσων έχουμε προηγουμένως γράψει συμβάλλοντας κατά αυτόν τον τρόπο στη διαμόρφωση ολοκληρωμένης άποψης είτε απλά για να στολίσουν το όλο κείμενο μας ,κάτι σαν πινελιά..

Λοιπόν…

Ποιες είναι οι φατσούλες που χρησιμοποιείται περισσότερο???

Ποιες είναι οι φατσούλες που συμπαθείτε περισσότερο???

Όσοι φατσουλοχρήστες θέλετε , ας προσέλθετε να απαντήσετε…

μόνο θυμηθείτε !!!!! θα πρέπει να περιοριστείτε μονάχα σε 5 και συνάμα να δικαιολογήσετε την επιλογή σας αυτή…

ώρα να ξεκινήσουμε για να φτιάξουμε το ….TOP-5 των φατσούλων!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ειναι γνωστο οτι δεν μπορω να εκφραστω χωρις αυτα τα τελεια κιτρινομπαλονοπαιδακια..........Το δικο μου top-5 λοιπον ειναι :

Νο 5. :amstupid:Γιατι ειναι πως να το κανουμε δλδ;

Νο 4. :banghead: Γιατι ερχεται απο μερη μακρινα κι αγαπημενα(μην το ψαχνετε)

Νο 3. :oops: Γιατι ο Φιλ ειχε πει οτι ειναι σαν φωτογραφια μου και το συμπαθησα

Νο 2. :kissmy: Γιατι σας αγαπωωωωωωωωωω

Νο 1. :roll: Γιατι εκφραζει την βλακοφατσα που πρεπει να εχω πολλες φορες

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

τέλειο θέμα!!!!!!!!

5. :Iloveyou: και :banghead:

4. :splaaaats:

3. :antegeia:

2. :flammable:

and...........................

1. :cool11::cool11::cool11::cool11::cool11::cool11::cool11::cool11::cool11::cool11::cool11::cool11::cool11::cool11::cool11::cool11::cool11::cool11::cool11::cool11::cool11::cool11::cool11:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εγω τελικα ειμαι κλασικη αφου βαζω συχνοτερα τις παλιες φατσουλες πχ:

:multicolor:

8)

:wink:

8)

:ILoveCoffee:

και φυσικα :antegeia:

μου αρεσουν ομως απο τις καινουριες: :sfyri: :cool10: :ferebeer:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

δεν χρησιμοποιώ πολυ συχνά φατσούλες,γιατι τις έχω φορτίσει με δικά μου αισθήματα , τα οποία προσέχω να τα μοιράζομαι με κάποια σύνεση.Επίσης, δεν ξέρω πώς γίνονται αντιληπτές μεταξύ των φορουμιστών , καθότι ο καθένας μας θα μπορούσε να έχει αποδώσει και διαφορετική ερμηνεία σ'αυτές...

ό μικρός μου αδερφός, trivialx, εχει κατενθουσιαστεί με αυτήν τη φατσούλα :cool11: ... αφου την βλέπω κάθε μέρα και σε live εκδοχή!!!

το δικό μου top 5 απαρτίζεται απο φατσουλες που συμπαθώ :

5. :D γιατί ένα χαμόγελο σου ανοίγει την καρδιά και στέλνει μηνύματα αισιοδοξίας

4. :roll: όταν ειμαι μπερδεμένη, όταν αισθάνομαι αμήχανα

3. :wink: εκφράζει την παιχνιδιάρικη ή μάλλον την σκανταλιάρικη διάθεση μου, την πρόθεση μου για πειραγμα

2. :oops: τη χρησιμοποιώ όταν νιώθω να ντρέπομαι

1. :multicolor: ειναι η αγαπημένη μου φατσούλα...την έχω ταυτίσει με τρυφερά αιισθήματα και καλοπροαίρετη πρόθεση...τη βάζω συχνά σαν το δωράκι που προσφέρουμε στους φίλους

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

8) : ειναι σχεδον αποκλειστικα αυτη που χρησιμοποιω γιατι θεωρω οτι απο τα ματια βλεπεις την ψυχη κι εγω δεν θελω να την βλεπουν , γι αυτο μαυρα γυαλια κι αινιγματικο χαμογελο ( καλο ετσι; ) ...

Σπανιως δε και αυτη: :) (ειναι καλοπροαιρετη)

Επειδη τωρα πια γραφω στην quick reply δεν μπορω να βαζω την love you all γι αυτο και τα γραφω 8)

λοβ γιου κλπ

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Συνήθως, σε κάθε post, βάζω μόνο μία φατσουλοφατσούλα...

Οι αγαπημένες μου είναι:

1. icon_wink.gif (γιατί είναι πολύ γλυκουλικούτσικια)

2. roll.gif (την είχε βάλει η Lil- για να με περιγράψει- σε ένα κυβερνοφατσουλίστικο post. Μου αρέσει γιατί είναι... χαζοχαρουμενοτρελούτσικη)

3. tomato.gif4. icon_stupid.gif(γιατί, τις περισσότερες φορές, ταιριάζουν με αυτά που γράφω...)

5. :P (φατσουλοπειραχτήρι)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Λοιπόν...

1) :splats: η αγαπημένη μου

2) :kissmy:

3) :o και :-? όταν δε καταλαβαίνω τπτ μα τπτ...

4) :banghead: (δε παθαίνει τπτ...άδειο είναι!!!)

5) :goooal:

γιατί????

Γιατί έτσι.... :lol:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

χουπς....

tik-tak ξέχασα να εξηγήσω.. ..

5. :Iloveyou: γιατί έτσι τελειώνεις κάτι που γράφεις με συμπάθεια ή κάτι που δεν έχει συμπάθεια και προς το τέλος του ποστ το μετανιώνεις οπότε.. αϊ λοβ γιου!

:banghead: ...ταιριάζει με τα περισσότερα από αυτά που γράφω.

4. :splaaaats: αυτό δεν ξέρω τι συμβολίζει ακριβώς ...αλλά επειδή το χρησιμοποιούν όλοι ...το χρησιμοποιώ και εγώ.

3. :antegeia: ο καλύτερος τρόπος για χαιρετισμό σε κάποιον,, όταν έχεις τελειώσει κάτι. Φανερώνει πυγμή , εγωϊσμό, ατίθασο νιάτο και γενικά άντε γεια.

2. :flammable: μου αρέσουν τα εφέ.

1. :cool11: .....χωρίς λόγια. Σήμα της πάλε ποτέ μεγάλης Οργάνωσης Για Την Απελευθέρωση Του Forum Απο Τους Ψευτοτσαμπουκάδες Φερόμενους Πίσω Από Οθόνες

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

5. :eeeetsi: (γιατι μου θυμίζει οτι μερικές φορες χρειάζεται κι αυτό)

4. :toilet003: (πολυ αστείο δεν είναι?)

3. :banghead: (γιατι θέλω να το κανω αυτό συχνά)

2. :Iloveyou: (because...)

1. :multicolor: (την βρίσκω πολυ συμπαθητική φατσουλα)

Πολύ ωραίο θέμα tik tak!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 weeks later...

Ωχ....μισο μισο....το τοπ 5 αλλαζει:

emforeio

emdj

emdoctor

emrip

emdanielson

.

.

.

.

emshowoffemanakatevomaiemafroemarabiaemzorroemwhistlingemweight_lift2emsorcereremshurikenemwhipemblow........κτλ

emclappingemclappingemclapping πωωωωω εχει πολλες καινουριες φατσουλες!!!!Γιουυυυπι emclap

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarupemalienemalienemalien

θα επαναφέρουμε και όσες περισσότερες και απο το παλιό φόρουμ είναι δυνατό!!!

;)emcat:P:Pemcat

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εμένα μ'αρέσουν όλες οι διαβολόφατσες και φυσικά το στρουμφο-εμοτικον. Αλλά το σπλατς ποιο είναι??? :blink:emquestion

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Βάλτε το γρήγορα λέμε.........έχω κόσμο στην ουρά...........! :D

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Γιατρέ, μου υποσχέθηκες να βάλεις το σπλατς χτες βράδυ... πού'σουνα καλέ εχτές που σε πήρα 8 φορέεεεεεεες...??? :lol:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup 8 φορές????? emoops

Γι' αυτό είναι κομμάτια ο γιατρούλης και χτυπάει ημίμερα ταβλιάσματα? embaaa:wacko:

(πού είναι το σπλάτς το φέλεκα μου inside!!!? emtrout )

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Με τόσες φατσούλες που θα βάλει ο ΜD στο τέλος στα ποστ θα βάζουμε μόνο φατσούλες ... :P

Για εγκεφαλικό τον βλέπω τον Βarky!!! emforeio

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

νταξ,μπήκε ένα καινούριο emsplats.......αλλά καμία σχέση με το παλιό!

Μάστορα,φέρτο πίσω λέμεεεεεεεεεεεεεεεεεεε emdevil

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Juliette, ιδού η περίφημη- αγαπημένη μας-  ντοματοσπλατσοφατσούλα!!!  emarrighttomato.gif

emypoklinomaiemypoklinomaiemypoklinomai Καταπληκτικό εμοτικον και θα συμφωνήσω ότι το θέλουμε πίσω. emstar Πάντως απ'όσο κατάλαβα θα υπάρχουν διάφορα σπλατς :huh: Χωρίς να λέω ότι και οι ντομάτες δεν είναι καλές, αλλά δεδομένης της προϊστορίας μου με το ΓΛ, το συγκεκριμένο δε μου κάνει σε σπλατς :P

8 φορές????? 

Γι' αυτό είναι κομμάτια ο γιατρούλης και χτυπάει ημίμερα ταβλιάσματα? 

(πού είναι το σπλάτς το φέλεκα μου inside!!!?  )

emarup Σεμνάαααααααααα!!!! (τα ταβλιάσματα είναι από τα πολλά εμοτικονς που ανεβάζει!!! :lol: )

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

νταξ,μπήκε ένα καινούριο emsplats.......αλλά καμία σχέση με το παλιό!

Μάστορα,φέρτο πίσω λέμεεεεεεεεεεεεεεεεεεε emdevil

- Ναι, παρακαλώ... δε ξέρω αν πήρα το σωστό νούμερο...www.dap-iatrikhs.gr εκεί? Συγγνώμη που ενοχλώ τέτοια ώρα... Θα ήθελα να παραγγείλω δύο κιβώτια ντοματοφατσούλες... Ναι, ναι... από τις γνωστές, παλιές ντοματοσπλατσοφατσούλες! Μπορείτε, παρακαλώ, να τα στείλετε στον doc-x(οδός Γρίκμεντς 234, ισόγειο, 4ο πόστ αριστερά)- μέχρι αύριο το πρωί(με αντικαταβολή)? Ευχαριστώ πολύ! Καληνύχταααααααα... emdspr

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.