Jump to content

"Το Φως του Απόλλωνα. Ιταλική Αναγέννηση και Ελλάδα&quo


Winmx

Recommended Posts

Έργα -πίνακες των Μποτιτσέλι, Τιτσιάνο, Ραφαέλο, Μιχαήλ Αγγελο, Ντα Βίντσι και άλλων, γλυπτά, σχέδια, ανάγλυφα και πολύτιμα αντικείμενα περιλαμβάνει η έκθεση στη Εθνική Πινακοθήκη.Nτονατέλλο, Γκιμπέρτι, Λούκα ντελλα Ρόμπια, Μαντένια, Πολλαγιουόλο, Γκιρλαντάιο, Μποτιτσέλλι, Λεονάρντο ντα Βίντσι, Ραφαέλλο, Μιχαήλ Αγγελος, Μπελλίνι, Τιτσιάνο, Βερονέζε, Τιντορέττο και πολλοί άλλοι.

Η έκθεση περιλαμβάνει πίνακες ζωγραφικής (λιγους), γλυπτά, χάλκινα αγαλματίδια, νυφιάτικες κασέλες, μετάλλια, πλακέτες, εικονογραφημένα χειρόγραφα (πολλά χειρόγραφα) και πολύτιμα αντικείμενα.

Για κάποιον που δε έχει ξαναδεί τπτ απ'αυτά αξίζει ο κόπος να την επισκεφτείτε....για όσους έχετε δει δε θα χάσετε τπτ.Έμενα μου'μεινε ο πίνακας του Μποτιτσέλλι κάποιος αλλος είπε οτι έβλεπε απλα μια χοντρή 8) ....όλα τ'άλλα τα πέρασα γρήγορα!Έχει ένα αρνητικό....δε δίνουν αρκετές πληροφορίες κι έτσι κάποιος που δε έχει ιδέα απλά θα κοιτάζει!!!

Η έκθεση θα παραμείνει μέχρι τις 30/3

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εχω να πω οτι ευτυχως πληρωσα μονο 3 ευρω εισοδο γιατι αλλιως ειλικρινα θα'κλαιγα τα λεφτακια μου!Οχι δε εχει τπτ....τοση διαφημιση και αλλη τοση απογοητευση!Ξεσηκωσα και εναν φιλο λεγοντας του οτι ηταν ευκαιρια να δει καποια πραγματα ...αλλα τελικα και παλι δε ειδε τπτ!Του Μποτιτσελλι η Αφροδιτη ηταν ωραια....τα υπολοιπα μπαααα!Αν καποιος δε εχει δει ποτε και τπτ ειναι μια ευκαιρια....αλλα οχι οτι κερδιζει κατι!Εγω ισως ειμαι επηρεασμενη επειδη πολλα τα εχω δει εδω στην Ιταλια που ειμαι.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.