Jump to content

Συντελεστές Βαρύτητας Μαθημάτων


fermina daza

Recommended Posts

Οι συντελεστές αυτοί ισχύουν για όσους έχουν εισαχθεί στη σχολή από το ακαδημαϊκό έτος 2008-2009 και μετά.

%CE%9C%CE%91%CE%98%CE%97%CE%9C%CE%91%CE%A4%CE%91%281%CE%BF-3%CE%BF%29.png%CE%9C%CE%91%CE%98%CE%97%CE%9C%CE%91%CE%A4%CE%91%284%CE%BF-6%CE%BF%29.png

Για τον υπολογισμό του βαθμού πτυχίου πολλαπλασιάζεται ο βαθμός κάθε μαθήματος επί τον συντελεστή βαρύτητάς του και το άθροισμα των επιμέρους γινομένων διαιρείται με το άθροισμα των συντελεστών βαρύτητας όλων των μαθημάτων αυτών.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

για τα παλαιοτερα ετη ισχυουν τα ιδια?

Οι συντελεστές αυτοί ισχύουν για όσους έχουν εισαχθεί στη σχολή από το ακαδημαϊκό έτος 2008-2009 και μετά, δηλαδή με το Νέο Πρόγραμμα Σπουδών

φαντασου να μην το εγραφε κιολας

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μπήκα το 2011 οπότε η πρόσβαση που έχω σε παλιότερες πληροφορίες είναι περιορισμένη. Εμάς αυτό που μας είχαν πει από την γραμματεία και κάποιοι καθηγητές στα πρώτα μαθήματα(μετά την εξύμνηση του προκλινικού μέρους του προγράμματος σπουδών) είναι ότι έχουμε ακριβώς την ίδια ύλη, βιβλία κλπ με όσους μπήκαν μετά το ’08, γιατί μέχρι τότε δεν εφαρμοζόταν ακριβώς το ίδιο πρόγραμμα-δεν ζητήσαμε διευκρίνιση.

Στο έντυπο από το οποίο άντλησα αυτές τις πληροφορίες(αντίγραφο παλιάς ανακοίνωσης που είχε αναρτηθεί στην σχολή) αναφέρεται ότι το παραπάνω πρόγραμμα ισχύει μετά από Γενική Συνέλευση, στις 14/7/2008 για την ολοκληρωμένη εφαρμογή του Νέου Προγράμματος Σπουδών(επί προεδρίας Καλφαρέντζου).

και αυτοι που μπηκαν το 2003 νεο προγραμμα σπουδων ειναι.

Είσαι σίγουρη ότι ισχύει από το 2003; Γιατί εάν είναι έτσι, τότε το 2008-2009 ολοκληρώθηκε ένα πλήρες πρόγραμμα. Μήπως σε αυτό το διάστημα ήταν σε «πειραματικό στάδιο» ή δεν ίσχυαν όλα; Δεν γνωρίζω κάτι άλλο…

ε τοτε ο συναδελφος θα επρεπε να γραψει απλα οτι ισχυει απο το ετος 2008-09 και μετα.

Διορθώθηκε... Ειλικρινά ζητώ συγγνώμη εάν δημιούργησα σύγχυση.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

οκ, ευχαριστω,εγω μπηκα το 2003-2004 και ηταν το πρωτο ετος που εφαρμοστηκε το νεο προγραμμα σπουδων , δεν μας δοθηκε οδηγος σπουδων τοτε,γινοταν ενας χαμος και ηθελα να δω αν ισχυουν τα ιδια.Τεσπα αν γνωριζει κανεις για το ετος 2003-2004 τους συντελεστες ας δωσει πληροφοριες αν και θα ρωτησω την γραμματεια την Δευτερα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 3 weeks later...

Ρωτησα την κεντρικη γραμματεια για τους συντελεστες που αφορουν το ετος 2003-2004 που ηταν το πρωτο ετος που ξεκινησε η απαρτιωση ,δλδ το νεο προγραμμα σπουδων και δεν ηξερε να μου απαντησει συγκεκριμενα.Μου ειπε ηταν οτι επειδη το προγραμμα μεχρι το 2008 οπου και ολοκληρωθηκε ηταν σε πειραματικο σταδιο και συνεχεια προσθεταν καποια μαθηματα,μου ειπε οτι οι συντελεστες για το ετος 2003-2004 ειναι πανω κατω ιδιοι με του του 2008 οπως γραφει κ ο οδηγος σπουδων πλην καποιων μαθηματων.Οποτε παιρνοντας αναλυτικη βαθμολογια με βαση τους συντελεστες του οδηγου σπουδων του 2008 βλεπεις ποια μαθηματα ειναι ιδια και χρησιμοποιεις τους ιδιους συντελεστες.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.