Jump to content

Ελεγκτής ΟΓΑ


pa77

Recommended Posts

Πρόσφατα με όρισε η Δ/ση του νοσοκομείου και ο Αντιπεριφερειάρχης, ελεγκτή του ΟΓΑ, παρότι κανείς δεν με ρώτησε και δεν έγινε αποδεκτή η έγγραφη άρνηση μου.

Αναρωτιέμαι, υπάρχει κάποιος τρόπος να το αποφύγω; Σε 3 μήνες τελειώνω το αγροτικό μου και δεν έχω καμιά διάθεση να κάτσω να διαβάσω τους νόμους για αεροστρώματα, επιθέματα κλπ

Επίσης επειδή είμαι σε μια μικρή κοινωνία (όπου κάποιοι ιδιώτες γράφουν τέρατα) δεν θέλω να μπω στην διαδικασία του να τους απορρίπτω τις συνταγές...

Ευχαριστώ

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δεν είσαι υποχρεωμένος να δεχτείς την απόφαση της περιφέρειας.

Τους το αρνήθηκες εγγράφως και δεν έγινε δεκτό. Μην υπογράφεις τίποτα. Θα σου κόψουν το μεροκάματο;

Προσωπικά μόλις μου έστειλαν την απόφαση του νομάρχη που με όριζαν ως ελεγκτή ΟΓΑ τους έστειλα την παραίτησή μου.

Φώναζε η προϊσταμένη της δ/νσης υγείας, ο αντινομάρχης υπεύθυνος για θέματα υγείας, οι φαρμακοποιοί, ο υπεύθυνος δαπανών του νοσοκομείου και κάποιοι καταστηματάρχες ορθοπεδικών υλικών αλλά τελικά αποδέχτηκαν την άρνησή μου.

Μην κάνεις το λάθος και αποδεχθείς ειδικά σε μία περίοδο που γίνονται εντατικοί έλεγχοι και βρεθείς να πληρώνεις τις απατεωνιές άλλων.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Υπαρχει κάποιο νομικό πάτημα να αρνηθώ; Ή να το θέσω αλλιώς, υπάρχει κάποιο νομικό πάτημα που να προβλέπει αναγκαστικά να αναλάβεις την θέση;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Άμισθη θέση στην οποία σε ορίζουν.....δεν την αποδέχεσαι.

Αυτή σε ποιο νόμο στηρίζονται και ορίζουν εσένα;

Να πάνε όλοι στο νομίατρο για έλεγχο.

Δες ΕΔΩ

και ΑΥΤΟ

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.