Jump to content

διαβασμα


Recommended Posts

γεια σας παιδια.. φετος ειμαι πρωτοετης στην Ιατρικη Θεσσαλονικης...επειδη ακουγονται πολλα...θα ηθελα να ρωτησω σχετικα με το διαβασμα...ποσο πρεπει να διαβαζει ενας φοιτητης για να περναει τα μαθηματα,,9α με πειτε, κα9ενας εχει τον τροπο του..απλα καμια συμβουλη 9α ητν πολυ χρησιμη..ευχαριστω emshy

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Συγχαρητήρια καταρχήν και καλή αρχή! Συμβουλές δεν θα σου δώσω αλλά θα σου μεταφέρω την δική μου εμπειρία. Για να σου πω την αλήθεια μια μέρα βγήκα από το σπίτι πρωτοετής και γύρισα τριτοετής...Τα βιβλία τα είχα μόνο για να σκοτώνω κουνούπια...

Το τίμημα το πλήρωσα βέβαια και με το παραπάνω (αυτό είναι άλλη ιστορία) αλλά η γενική ιδέα είναι να διαβάζεις λίγο αλλά συστηματικά....

Και φυσικά να διασκεδάσεις όσο ποτέ γιατί όταν τελειώσεις θα προσγειωθείς σε μια πραγματικότητα την οποία δεν είμαι σίγουρος αν μπορείς να φανταστείς (καλή ή κακή θα σε περιμένω να μου πεις σε 6 χρόνια με ένα πμ)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Συγχαρητήρια καταρχήν και καλή αρχή! Συμβουλές δεν θα σου δώσω αλλά θα σου μεταφέρω την δική μου εμπειρία. Για να σου πω την αλήθεια μια μέρα βγήκα από το σπίτι πρωτοετής και γύρισα τριτοετής...Τα βιβλία τα είχα μόνο για να σκοτώνω κουνούπια...

Το τίμημα το πλήρωσα βέβαια και με το παραπάνω (αυτό είναι άλλη ιστορία) αλλά η γενική ιδέα είναι να διαβάζεις λίγο αλλά συστηματικά....

Και φυσικά να διασκεδάσεις όσο ποτέ γιατί όταν τελειώσεις θα προσγειωθείς σε μια πραγματικότητα την οποία δεν είμαι σίγουρος αν μπορείς να φανταστείς (καλή ή κακή θα σε περιμένω να μου πεις σε 6 χρόνια με ένα πμ)

καταρχας σε ευχαριστω παρα πολυ..!ξερω οτι τ πραγματα ειναι δυσκολα για ολα τ επαγγελματα..ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ πως δν πηγα ιατρικη για τν αποκατασταση...δν υπαρχει αυτο πλεον..απλα ητν αποφαση της στιγμης..κτ με ειπε μεσα μ να τ δηλωσω..απλα οντας θεωρητικη εχω καποιους ενδοιασμους για τα μαθηματα κ αγχωνομαι.. εχω δοξα τ θεω κριτικη σκεψη και διαβαζα τ θετικα μαθηματα(εστω κ γενικης παιδειας..) απλα..ειναι η αγνοια.. emjump emjump

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Λοιπόν άκου

Δεν υπάρχουν κανόνες για το πώς πρέπει να διαβάζει κανείς και πόσες ώρες. Ο κανόνας είναι ένας: πρέπει να φτάσεις τον στόχο. Και ο στόχος σου θα πρέπει να είναι οι γνώσεις και το χαρτί. Σίγουρα, για να μπήκες σ' αυτή τη σχολή, εσύ και το διάβασμα έχετε γνωριστεί καιρό τώρα. Πρέπει λοιπόν να βρεις τον τρόπο να συνδυάσεις το διάβασμα που θα σου "χαρίσει" τις γνώσεις και το χαρτί και την καλή ζωή που προανέφερε ο φίλτατος Vrasidaκος... Μην ξεχνάς την καλή ζωή...! Ω ναι! Είναι απαραίτητη...!

Κι επειδή απόψε έχω τα κέφια μου, πάρε κι ένα τραγουδάκι κεφάτο

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

εε οχι απλα επιπλεον μορια!! :D εε ευχαριστω για ολα..δλδ 9α εχω χρονο τλχστον τις προπονησεις μου? :D αντε κ τς καφεδες? γτ δν 9ελω να σταματησω..εδω δν σταματησα στις πανελληνιες...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

αντε ωραια!!! ευχαριστω!!! :)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.