Jump to content

Ρεβεγιόν στη Σφεντόνα...(εντυπώσεις...)


Recommended Posts

Σφεντόνα: Γλυκερία-Μακεδόνας

Ντάξ γενικά το πρόγραμμα καλό ήταν...χορευτικά τραγούδια,τσιφτετελάκια και αρκετές ζειμπεκιές μπορώ να πώ...χορός-γλέντια και όλα τα συναφή...εγώ προσωπικά περίμενα να πουν και κανένα νησιώτικο αλλά τπτ...τεσπά...ας αφήσουμε το χορευτικό μέρος και ας πιάσουμε το θέμα του μαγαζιού και της πολιτικής που ακολουθεί...

Σας μπέρδεψα εεε?Ακούστε τι εννοώ...το μαγαζί ανοίγει λέει στις 12...γιατί???για να κάνουν η Γλυκερία και ο Μακεδόνας πρωτοχρονιά στά σπίτια τους...και αυτοί που θα πληρώσουν όσα πληρώσουν γιατί να κάνουν στο δρόμο πχ...ή σε ένα μαγαζί χωρίς μουσική...ούτε καν απο cd...Το πρόγραμμα λοιπόν ξεκίνησε στη 1 τα μεσάνυχτα...

Αααα τρομεροί ήταν και οι "ΕΤΣΙ ΝΤΕ" (κάπως έτσι νομίζω οτι λέγονταν...)

καλά μιλάμε αυτοί είχαν πάαααρα πολύ γέλιο...είναι αυτοί που λένε τη κρητική έκδοση του...γμτ κόλλησα τώρα...εντάξειιιιι έχω πίει και κάτι κρασάκια(λίγο όμως...μη νομίζετε...άλλωστε με ξέρετε εμένα...μόνο νερό!!!)καταλάβατε μωρέ...όχι ε?εκείνο ρε παιδιά των Κατσιμιχαίων...ουφ...

Και εδώ αφού περάσαμε καλά...φάγαμε...ήπιαμε...κτλ...έρχεται και ο λογαριασμός...παιδιά μιλάμε να έχουν βάλει 60 ευρώ επιπλέον :shocked: ...απο που βγήκαν αυτά???Απο το πουθενά...έτσι φύτρωσαν απο μόνα τους...

Του το λέμε...και λέει...ε όχι όχι σωστά είναι...να δείτε και την απόδειξη...

Αυτό δεν ήταν απόδειξη...σκέτο μπέρδεμα...όλο προσθαφαιρέσεις ήταν :-? ...

Τελικά παραδέχτηκε οτι είχε κάνει μ...... :shoot:

Αλλά έλεος...δηλαδή επιτρέπεται τέτοια :sniper: μαγαζιά να σου φέρνουν λάθος λογαριασμό???Η κλεψιά πάει... :cool10: :eleos:

:antegeia: και καλή χρονιά!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

E, Μαρίζα, μικρή είσαι ακόμα, θα μάθεις ότι τέτοια λάθη δεν τα κάνουν, να πηγαίνουν για αλλαγή του χρόνου σε μαγαζί... Παρεμπιπτόντως, "μια βραδιά στου Τζιλιμπάκη" λέγεται η επιτυχία των Έτσι Ντε. Οι Κατσιμιχαίοι το λένε ως "μια βραδιά στο λούκι". Το "εξ αγχιστείας" το είπαν; Έχει πολύ γέλιο!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ρεβεγιόν σε μαγαζί = 99% καταστροφή...

Αλλά εσύ καλά ακούγεσαι ότι πέρασες πουλάκι μου...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.