Jump to content

Παραίτηση από μερικό κομμάτι ειδικότητας - αναγνώριση χρόνου ειδίκευσης


Graceyn

Recommended Posts

Καλησπέρα! Σε περίπτωση που κάποιος παραιτηθεί από το μερικό κομμάτι ειδικότητας έχοντας δουλέψει για κάποιους μήνες, όταν με το καλό πάει στο νοσοκομείο που δίνει πλήρη ειδικότητα (μιλάμε για την ΙΔΙΑ ειδικότητα, ΟΧΙ για αλλαγή), του αναγνωρίζεται αυτό το διάστημα άσκησης; Επίσης, υφίσταται καθόλου μισθολογικές ή άλλες κυρώσεις;

Ευχαριστώ!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πας για συνέχιση στο επόμενο νοσοκομείο με αναγνωρισμένο χρόνο τον χρόνο που εργάστηκες στο πρώτο νοσοκομείο.

Δεν έχεις καμία κύρωση.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μιλάμε για ειδικότητα με ενιαία τοποθέτηση, στην οποία έχεις δικαίωμα να δηλώσεις σε νοσοκομείο που δίνει μερική ειδικότητα και σε άλλο που δίνει πλήρη.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 months later...

τελικά γίνεται να παραιτηθείς από ένα νοσοκομείο που δίνει μερικό τμήμα ειδικότητας και να δηλώσεις σε ένα άλλο που δίνει πάλι μερικό τμήμα ειδικότητας??

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 6 months later...

Καλησπέρα, πάνω σε αυτό που ρώτησε ο Graceyn... Κάνω ειδικότητα με ενιαία τοποθέτηση και είμαι σε νοσοκομείο που δίνει μερική έχοντας δηλώσει και νοσοκομείο που δίνει πλήρη. Αν παραιτηθώ από το μερικής που είμαι τώρα για να περιμένω το πλήρης θα με διαγράψουν από τη λίστα του πλήρης και θα πρέπει να ξαναδηλώση το νοσοκομείο πλήρης (που σημαίνει ότι θα πάει πιο μετά το πλήρης)? Γιατί κάποιος μου είπε κάτι τέτοιο... Γνωρίζει κανείς?

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Συγνώμη , έχω την εντύπωση πως αν παραιτηθείς απο νοσοκομείο που δίνει μερική ειδικότητα (στο ειδικό μέρος της ειδικότητας), δεν έχεις απολύτως καμία κύρωση.

Συνεχίζεις κανονικά όταν ανοίξει η θέση σου στο νοσοκομείο που δίνει όλο το ειδικό κομμάτι,

αναγνωρίζοντας το μέρος της ειδικότητας που έκανες στο νοσοκομείο που έδινε μερική.

Σωστά?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 3 years later...
On 12/3/2013 at 11:34 ΜΜ, riotz said:

Αν παραιτηθείς από θεση μερικής, μπορεις να ξαναδηλωσεις για μερικη κρατώντας τη σειρα στην πληρη;

εχω ακριβως την ιδια απορια!μπορει καποιος να απαντησει?αν παραιτηθώ απο μερική ειδικότητα για να κανω αγροτικό και τελειώσω το αγροτικό μου και δεν εχει ανοίξει ακόμα η θέση μου για την πλήρη ειδικότητα μπορώ να ξαναδηλώσω για μερική ειδικότητα? 

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.