Jump to content

Απαιτείται «Έναρξη Ελεύθερου Επαγγέλματος» για να συνταγογραφήσω στη μάνα μου??


anasMZ

Recommended Posts

Γεια χαρά σε όλους.

Στη φάση αυτή, είμαι άνεργος, σε αναμονή για το ειδικό μέρος ειδικότητας(...)

Λόγω της θητείας μου, μέχρι πριν από λίγους μήνες, σε Δημόσιο Νοσοκομείο, για το γενικό μέρος,

είχα ήδη κάνει εγγραφή στο Ηλεκτρονικό Σύστημα Συνταγογράφησης και Εργαστηριακών Εξετάσεων.

Τώρα, έχοντας απολυθεί,

το Σύστημα με αναγνωρίζει κανονικά,

και μάλιστα,

δεν προέκυψε το παραμικρό πρόβλημα από το ιδιωτικό (συμβεβλημένο με τον EOΠYY) Διαγνωστικό Κέντρο,

στο παραπεμπτικό μου, για μέτρηση BMD Ισχίου στη μητέρα μου.

Το ηλεκτρονικό Σύστημα όμως,

ζητώντας μου "Επικαιροποίηση Στοιχείων",αναγκαστικά, επέλεξα "Ιδιωτικό Ιατρείο" (...)

Αυτό όμως,

δεν υποδηλώνει Έναρξη Ελεύθερου Επαγγέλματος...?

Αν όμως,

συνταγογραφώ, αποκλειστικά και μόνο, για συγγενή 1ου βαθμού...?

Σας ευχαριστώ πολύ emsadwalk

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 weeks later...

Οι ειδικευομενοι εχουν το δικαιωμα να γραφουν εξετασεις στο e diagnosis? Σε'μας τις γραφουν μονο οι ειδικοι.

Εχω δοκιμασει και ανοιγει το προγραμμα με τους ιδιους κωδικους της συνταγογραφησης αλλα δεν εχω τολμισει να γραψω εξετασεις

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Συνάδελφοι μη γράφει ο καθένας ότι θέλει. Το ότι πέρσι ήμουν ιατρός μονάδας και έχω ακόμα τη σφραγίδα που λέει οπλίτης ιατρός δε σημαίνει ότι μπορώ να γράφω ακόμα παραπεμπτικά σε στρατιώτες για το 401, ακόμα κι αν είναι ο αδερφός μου. Ούτε στο αγροτικό που ήμουν κάποτε. Για το ότι το σύστημα παραμένει ανοικτό, ενώ εγώ δεν είμαι πια συμβεβλημένος ασφαλώς και ευθύνεται κάποιος άλλος, αλλά αυτό δε με νομιμοποιεί να συνεχίζω να το χρησιμοποιώ. Την υπογραφή σας και το DNA σας...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.