Jump to content

ΠΑΡΑΙΤΗΣΗ ΑΓΡΟΤΙΚΟΥ ΕΠΙ ΘΗΤΕΙΑ-ΚΥΡΩΣΕΙΣ


zul

Recommended Posts

Γνωρίζει κάποιος αν ο αγροτικός επί θητεία έχει τις ίδιες κυρώσεις με τον αγροτικό υπόχρεο θητείας αν παραιτηθεί από το αγροτικό ιατρείο;

Ειχα ρωτήσει πριν κανένα 6μηνο στο Υπουργείο και μου είπανε πως ο αγροτικός επί θητεία δεν χάνει τα μόρια του.Μάλιστα ρωτησα το ίδιο πράγμα σε 2 διαφορετικές ημέρες και μου είπαν με σιγουριά πως ο αγροτικός επί θητεία παρατείται χωρίς να χάνει τα μόρια του.

Τώρα έχω πιάσει αγροτικό και επειδή υπάρχει τελικά η πιθανότητα να πάω στο εξωτερικό για ειδικότητα είναι πιθανόν να μην δεχτώ την θέση ή να παω και να παραιτηθώ.Για τον φόβο των Ιουδαίων σκέφτηκα(αργά ομολογουμένως)να ξαναπάρω και να ρωτήσω το ίδιο.

Μόνο που σήμερα η υπάλληλος μου είπε πως σε περίπτωση μη αποδοχης του διορισμού ή παραίτησης χάνω όλα τα μόρια όπως και ο αγροτικός υπόχρεος θητείας!Μα λέω ειχα πάρει πριν μερικους μηνες και μου είπατε πως δεν χάνονται τα μόρια!Μου απαντάει η υπάλληλος"αυτή είναι μια παλιά κανονιστική,δεν ισχύει πλέον"

Τί να κάνω για να πάρω μια υπεύθυνη απάντηση να ξέρω κι εγώ πώς θα πορευτω;;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μια χαρά στα είπε η υπάλληλος. Οι νόμοι αλλάζουν.

Και δεν χρειάζεται να πάρεις τηλέφωνο στο υπουργείο ώστε να μάθεις τι ισχύει. Διαβάζουμε την κανονιστική και μαθαίνουμε τι ισχύει.

3.1.5. Σε περίπτωση μη αποδοχής του διορισμού ή διακοπής της νέας θητείας πριν την ολοκλήρωση της, οι ιατροί δεν έχουν δικαίωμα επιλογής θέσης, αλλά διορίζονται και τοποθετούνται σε κενά Κ.Υ. και Π.Ι. κατά την κρίση της υπηρεσίας.

Η κανονιστική αυτή ισχύει από 31/1/2011, άρα το ίδιο ίσχυε και όταν ρώτησες προ εξαμήνου.

http://www.yyka.gov.gr/articles/newspaper/proslhpseis-diorismoi/c118-agrotikoi-iatroi/299-tropos-diadikasia- ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - agglika --kathorismos-krithriwn-topothethshs-agrotikwn-iatrwn-se-kentra-ygeias- ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - agglika --perifereiaka-iatreia?fdl=442]Τρόπος, διαδικασία και καθορισμός κριτηρίων τοποθέτησης αγροτικών ιατρών σε Κέντρα Υγείας και Περιφερειακά Ιατρεία.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.Οι νόμοι πράγματι αλλάζουν αλλά και πάλι η πρωτη υπάλληλος που μου απάντησε μου τα είπε λάθος.Αν δεν ηξερε ας μου λεγε δεν ξέρω.Τώρα κάηκα...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 1 year later...

Καλησπερα.Δηλαδη με αλλα λογια αν παραιτηθει ο γιατρος επι θητεια χανει ολα τα μορια και σε περιπτωση που ξανακανει αιτηση για αγροτικο τον τοποθετει οπου θελει η υπηρεσια??????

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καλησπερα.Δηλαδη με αλλα λογια αν παραιτηθει ο γιατρος επι θητεια χανει ολα τα μορια και σε περιπτωση που ξανακανει αιτηση για αγροτικο τον τοποθετει οπου θελει η υπηρεσια??????

3.1.5. Σε περίπτωση μη αποδοχής του διορισμού ή διακοπής της νέας θητείας πριν την ολοκλήρωση της, οι ιατροί δεν έχουν δικαίωμα επιλογής θέσης, αλλά διορίζονται και τοποθετούνται σε κενά Κ.Υ. και Π.Ι. κατά την κρίση της υπηρεσίας.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.