Jump to content

Μετακίνηση από το ιατρείο μου


giotoula

Recommended Posts

Καλησπέρα στο φορουμ!Αν κάποιος μπορεί να μου δώσει απάντηση σύντομα θα ήμουν ιδιαίτερα ευγνώμων.

Είμαι τοποθετημένη σε 2θέσιο ΠΙ το οποίο έχει στην περιοχή ευθύνης του 12 χωριά. Σήμερα το πρωί μου κοινοποίησαν από το γραφείο προσωπικού απόφαση του διοικητή με την οποία με υποχρεώνει να πηγαίνω κάθε Παρασκευή σε χωριό εκτός περιοχής ευθύνης γύρω στα 40-50 χμ μακριά.Εγώ εννοείται καμία όρεξη δεν έχω να φορτωθώ ένα ακομα χωριό και μαλιστα τόσο μακρινό.Μπορεί ο διοικητής όποτε του έρθει δλδ να μας μετακινεί?Ξέρει καποιος αν υπαρχει ΦΕΚ που να ανφερεται στη μετακινηση αγροτικών?? εν τω μεταξύ υπάρχουν και αγροτικοί σε παράταση τουσ οποίους και θα μπορούσε να στείλει.

Όποια απάντηση ευπροσδεκτη

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Έχει τη δυνατότητα να σου ζητήσει να εξυπηρετήσεις οποιοδήποτε Π.Ι. που ανήκει στο νοσοκομείο που διοικεί.

Οφείλεις να μετακινηθείς με το πρώτο λεωφορείο μετά τις 7:30 π.μ. που έχει από το Π.Ι. που έλαβες στην προκήρυξη για το Π.Ι. που σε στέλνει και να επιστρέψεις με το πρώτο λεωφορείο που φεύγει από εκεί ώστε να είσαι το αργότερο στις 15:30 μ.μ. στο Π.Ι. που έλαβες στην προκήρυξη.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση.

Με αυτή τους τη λογική όμως τι νόημα έχει πια ο διορισμός σε συγκεκριμένο ιατρείο αφού ο διοικητής μπορεί να κάνει ό,τι θέλει???

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Η προκήρυξη δε γράφει όλα τα χωριά που εξυπηρετείς. Αν το χωριό είναι όντως 50km μακριά πιθανώς αυτό που προτείνει ο Τάσος θα οδηγήσει στο να δουλεύεις 2 ώρες την ημέρα...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Η προκήρυξη όντως δεν γράφει όλα τα χωριά που εξυπυρετώ όμως το συγκεκριμένο ιατρείο που μου ζήτησαν να καλύψω ( ΠΙ ΚΑΡΥΩΝ) είναι ξεχώριστο ιατρείο και ανήκει και σε άλλο ΚΥ από το δικό μου και ο Διευθυντής Ιατρικής υπηρεσίας έχει σκαλώσει και θέλει για δικούς του καθαρά ψηφοθηρικούς λόγους να το καλύψουμε οπωσδήποτε. Περαν αυτών κάθε Πέμπτη με είχε βάλει να πηγαίνω απόγευμα σε ενα απο τα χώρια μου(είχα συμφωνήσει στην αρχή). Μετα την ανωτέρω του απόφαση όμως του δήλωσα ότι δεν πρόκειται να το συνεχίσω και τώρα με εκβιάζει ότι θα με στείλει για εφημερίες στο ΚΥ Γυθειου οπου και υπαγεται το ΠΙ μου άλλα 50 χμ μακρια απο την έδρα του ιατρείου μου.Μεχρι τωρα εφημερευα στο ΓΝ ΣΠαρτης (8χμ απο το ιατρειο). Σε περίπτωση που οντως με στειλει γυθειο και καλυπτω και Καρυες μετα απο εφημερια θα πρεπει να κανω 83 χμ για να πάω στο κατσικοχώρι!!!!Δεν υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω?Ηδη έχω ενημερωσει ιατρικο συλλογο και ενωση γιατρων εσυ του νομου και τον απειλησα με παραιτηση αλλα αυτος εκει!!!αγυριστο κεφαλι.Βοηθειααααααααααααααα

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πάρε όλη την άδεια που σου αναλογεί και παραιτήσου. Αλλιώς, κάνε επίσχεση εργασίας για τις εφημερίες που (σίγουρα) σου χρωστάνε. Αν δεν είσαι από Σπάρτη δεν έχει κανένα νόημα....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.