Jump to content

ΕΙΔΙΚΕΥΟΜΕΝΟΙ ΚΑΙ ΕΠΙΤΡΟΠΕΣ


dr_termit

Recommended Posts

Την Δευτερα 2/4 με ενημερωσαν απο το γραφειο διαχειρισης του νοσοκομειου οτι ειμαι μελος επιτροπης για ποιοτικο και ποσοτικο ελεγχο των αναλωσιμων και μη αναλωσιμων κτλ υλικων του νοσοκομειου καθως και για την παραδοση τους στις κλινικες για δυο μηνες.Ξερει κανεις αν προβλεπεται να ειναι στις επιτροπες αυτες ειδικευομενοι?Οταν τους ειπα οτι δεν θα προλαβαινω να ελεγχω(καθοτι ειδικευομενη) μου ειπαν οτι ειναι τυπικο και οτι απλα θα με καλουν μια φορα το μηνα να σφραγιζω..Οταν ρωτησα πως επιλεγονται τα ατομα μου ειπαν ειναι τυχαιο..Πιστευω οτι οι καιροι ειναι δυσκολοι για να σφραγιζω για υλικα χωρις να ελεγχω..ειχε κανεις αντιστοιχη εμπειρια?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δυστυχώς δεν μπορώ να βρω το αντίστοιχο θέμα που συζητήθηκε παλαιότερα στο forum.

Μην αποδέχεσαι να μπεις σε καμάι επιτροπή ελέγχου προμηθειών, δε σε υποχρεώνει κανένας νόμος.

Άλλωστε οποιαδήποτε ενέργεια που δε συμβάλει στην εκπαίδευσή σου δεν υποχρεώνεσαι να την επικροτείς.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εγώ, απλά δεν πήγα...

Έτυχε να εφημερεύω πολλές μέρες εκείνες τις 2 εβδομάδες (από 3 κάθε εβδομάδα!), οπότε τους είπα είτε θα αφήσω το μπίπερ σε αυτούς και θα ελέγχω ΕΝΑ-ΕΝΑ τα σκευάσματα κατά τη διάρκεια του 8ωρου (από 8 μέχρι 4 που δουλέυουν-υποτίθεται οι διοικιτικοί), και μετά θα το έπαιρνα και θα συνέχιζα εφημερία, είτε θα με άφηναν να δουλέψω στην κλινική. Τους είπα που θέλουν να με τοποθετήσουν, καθώς είναι αδύνατο να τα κάνω και τα 2 την ίδια στιγμή.

Δεν είπαν τίποτα, και δεν εμφανίστηκα...

Το ότι σου λένε πως είναι τυπικο και πρέπει να σφραγίζεις τα τιμολόγια στην τύφλα, εσύ δεν θα πρέπει να το καταπίνεις έτσι..Άκου τυπικό!!!

Αν θες να πας, να τα ελέγχεις ένα-'ενα, και αν δεν προλάβεις να τα ελέγξεις όλα μέχρι την ώρα που σχολνάς, δικό τους πρόβλημα..

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Σας ευχαριστω για τις αμεσες απαντησεις σας..Βασικα με ορισε ο διοικητης.Ετσι λεει η αποφαση που μου παραδοθηκε.Ακομα δε με καλεσαν να ελεγξω.Δεν εχω σκοπο να υπογραψω τιποτα που εχει ηδη παραδοθει στις κλινικες και δε μπορω να το ελεγξω..Τωρα απο εκει και περα...δε ξερω τι θα κανω...ηλπιζα σε καποιο νομο που να μας απαλασσει..Μου φαινεται αδιανοητο να τοποθετουν ειδικευομενους σε τετοιες θεσεις..και λογω εφημερειων και λογω δουλειας τα πρωινα και λογω αγνοιας..Συναδερφοι που ηταν τα προηγουμενα χρονια μου ειπαν πως αναγκαζοντουσαν να υπογραψουν πανακριβα υλικα...Μαλλον θα περασω πολυ χρονο μεσα στις αποθηκες...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Σας ευχαριστω για τις αμεσες απαντησεις σας..Βασικα με ορισε ο διοικητης.Ετσι λεει η αποφαση που μου παραδοθηκε.Ακομα δε με καλεσαν να ελεγξω.Δεν εχω σκοπο να υπογραψω τιποτα που εχει ηδη παραδοθει στις κλινικες και δε μπορω να το ελεγξω..Τωρα απο εκει και περα...δε ξερω τι θα κανω...ηλπιζα σε καποιο νομο που να μας απαλασσει..Μου φαινεται αδιανοητο να τοποθετουν ειδικευομενους σε τετοιες θεσεις..και λογω εφημερειων και λογω δουλειας τα πρωινα και λογω αγνοιας..Συναδερφοι που ηταν τα προηγουμενα χρονια μου ειπαν πως αναγκαζοντουσαν να υπογραψουν πανακριβα υλικα...Μαλλον θα περασω πολυ χρονο μεσα στις αποθηκες...

Ήλπιζες σε κάποιο νόμο που σε απαλάσσει; Γνωρίζεις κάποιο νόμο που σε υποχρεώνει; Αν αύριο βγάλει απόφαση ο διοικητής σου να πηδήξεις από το παράθυρο θέλω να πιστεύω πως δε θα ψάχνεις νόμο που σε απαλλάσσει.

Δε σε αφορά τι έκαναν οι προηγούμενοι συνάδελφοι που δε σεβάστηκαν την ιατρική τους ιδιότητα και υπόκειψαν σε εντολές διοικητών.

Σεβάσου εσύ τον εαυτό σου ώστε να σε σεβαστεί και ο διοικητής σου.

emeleos

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.