Jump to content

Αποσπαση αγροτικου ιατρου σε νοσοκομειο


depal

Recommended Posts

Εψαξα αλλα δεν βρηκα topic με το θεμα που θελω να ρωτησω...αν υπαρχει κ δεν το βρηκα ζητω συγγνωμη...αυτο που θελω να ρωτησω ειναι...εχω κανει γενικη χειρουργικη κ κομματι ειδικου μερους (1χρονο ορθοπ),πηρα αγροτικο αλλα ο διοικητης του νοσοκομειου με εντελλεσθαι ζητα να κανω εφημεριες στο νοσοκομειο...πηρα στο υπουργειο κ μου ειπαν οτι αν δεν θελω δεν παω!ρωτησα καποιο φεκ ή νομο κτλ κ κου ειπαν δεν υπαρχει κατι συγκεκριμενο...μπορει να βοηθησει κανεις?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Λοιπον φιλε μου,στο νοσοκομειο εισαι υποχρεομενος να κανεις εφημεριες μονο αν εισαι αποσπασμενος εκει.

Υπαρχει αντιστοιχη απαντηση σε ερωτηση στον υπουργο αλλα αντε βρες τη.

Βεβαια,αν υπαρχουν ελλειψεις και σου ερθει αποφαση του ΔΣ του νοσοκομειου,πρεπει να πας οπωσδηποτε...

Ετσι εγινε και σε μενα και σε παρα πολλους αλλους.Απο την αλλη,μια κοπελα απειλησε με παραιτηση,εκανε και γραπτη αναφορα και για να βγαινει η δουλεια στο ΚΥ εκανε εφημεριες εκει και μονο...

ΕΛΛΑΣ ΤΟ ΜΕΓΑΛΕΙΟ ΣΟΥ

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αρα αν υπαρχει αποφαση ΔΣ τοτε παω κ λεω κ ευχαριστω? δεν εχω προβλημα να παω να κανω εφημεριες αν κ δεν θελω!στα πλαισια της συναδελφικοτητας θα παω για εφημεριες αλλα δεν ειναι ΔυΝαΤον να εχω υποχρεωσεις μονο κ οχι δικαιωματα...δεν μπορω μετα απο ξενυχτι κ εφημερια νομαρχιακου νοσοκομειου να τρεχω στα χωρια την επομενη μερα!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

...στα πλαισια της συναδελφικοτητας θα παω για εφημεριες ....

υπαρχει ακομα αυτο???

Εχω κανει ειδικευομενος κ ξερω...αν σου φερονται κ οι αλλοι καλα...ειναι αυτο που ειπα για δικαιωματα...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

δεν ειναι ΔυΝαΤον να εχω υποχρεωσεις μονο κ οχι δικαιωματα..

Αυτο ειχα ρωτησει και εγω το διεθυντη μου, <<Μα καλα,δικαιωματα εχω εκτος απο υποχρεωσεις??>>και μου ειπε πως ετσι ειναι τα πραγματα φιλε μου emeleos

δεν μπορω μετα απο ξενυχτι κ εφημερια νομαρχιακου νοσοκομειου να τρεχω στα χωρια την επομενη μερα!

Θα μπορεσεις οποτε ετοιμασου και ψυχολογικα.ετσι καναμε και κανουμε ολοι

Ας μην ηταν τα φραγκα στη μεση και θα εκαναν εφημεριες οι γενικοι ιατροι και οι διευθυνταδες στα νοσοκομεια λογω ελλειψης αγροτικων

Αγροτικος ιατρος=τελευταιος ιατρος

Καλη υπομονη κ καλη τυχη :)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 5 months later...
  • 7 months later...
  • 1 year later...
  • 1 year later...

ξεκινας για ΑΓΡΟΤΙΚΟ στο νομο Ηλειας και καταληγεις σε ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ του νομου Αχαιας.............!!!!:D:D

 

https://diavgeia.gov.gr/decision/view/ΩΤ12465ΦΥΟ-ΕΣΟ

 

"Εγκρίνουμε την απόσπαση του Α. Ι., ιατρού υπόχρεου υπηρεσίας υπαίθρου, από το ΠΕΔΥ-Κ.Υ Αρχαίας Ολυμπίας, όπου υπηρετεί, στο Ρευματολογικό τμήμα του ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΑΚΟΥ ΓΕΝΙΚΟΥ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟΥ ΠΑΤΡΩΝ «ΠΑΝΑΓΙΑ Η ΒΟΗΘΕΙΑ» , μέχρι λήξης της θητείας του. 

 

 

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.