Jump to content

παραιτηση απ΄το αγροτικο


konkat

Recommended Posts

Καλησπερα σε ολους. Ειμαι στο αγροτικο 4 μηνες και οπως μου ειπαν απ΄τη νομαρχια σε κανα μηνα θα στειλουν τα χαρτια μου στο υπουργειο για διορισμο ειδικοτητας. Ποτε πρεπει να δηλωσω παραιτηση? Οταν μου φτασει ο διορισμος απ το υπουργειο? Η παραιτηση απ το αγροτικο ειναι αμεση η περνει χρονο για να γινει δεκτη? Απ οταν φτασει ο διορισμος για την ειδικοτητα,απ οτι ρωτησα, εχω 15 μερες για να παρουσιασω τα δικαιολογητικα. Το διαστημα αυτο ειναι αρκετο για να υποβαλω την παραιτηση απ το αγροτικο και να παρουσιαστω για ειδικοτητα? Ευχαριστω προκαταβολικα!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δηλώνεις παραίτηση από την επομένη που θα βγει η απόφαση τοποθέτησης στην ειδικότητα ώστε να μην χάσεις τα μόρια για το αγροτικό σε επόμενη προκήρυξη.

Καλά όμως είναι να δηλώσεις παραίτηση την επομένη που θα διοριστείς στην ειδικότητα ώστε να μη μείνει κενό διάστημα ασφάλειας το οποίο και πρέπει να πληρώσεις.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 months later...

Ερώτηση:

μπορείς να παραιτηθείς από το αγροτικό χωρίς να χάσεις τα μόρια σου σε περίπτωση έναρξης ειδικότητας στο εσωτερικό λέει η προκύρηξη. φαντάζομαι μπορείς να παραιτηθείς και για συνέχιση της ειδικότητας στο εσωτερικό χωρίς να χάσεις τα μόρια???

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

εννοειται αν παραιτηθεις αφου εχεις τον πρωτ. διορισμου για ειδικοτητα,εννοειται οτι δεν τα χανεις τα μορια.ΔΙΑΒΑΖΕΤΕ ΛΙΓΟ ΤΑ ΤΟΠΙΚ.ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΓΡΑΜΜΕΝΑ!!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ερώτηση:

μπορείς να παραιτηθείς από το αγροτικό χωρίς να χάσεις τα μόρια σου σε περίπτωση έναρξης ειδικότητας στο εσωτερικό λέει η προκύρηξη. φαντάζομαι μπορείς να παραιτηθείς και για συνέχιση της ειδικότητας στο εσωτερικό χωρίς να χάσεις τα μόρια???

εννοειται αν παραιτηθεις αφου εχεις τον πρωτ. διορισμου για ειδικοτητα,εννοειται οτι δεν τα χανεις τα μορια.ΔΙΑΒΑΖΕΤΕ ΛΙΓΟ ΤΑ ΤΟΠΙΚ.ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΓΡΑΜΜΕΝΑ!!!!

????

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ok thanx απλα ηθελα να διευκρινησω οτι επιτρεπεται καποιος να παραιτηθει κ για συνεχιση ειδικοτητας (πχ ειδικο μερος) διοτι ο νομος αναφερει οτι μπορεις να παραιτηθεις χωρις να χασεις τα μορια μονο για εναρξη ειδικοτητας.

εγω πχ εναρξη ειδικοτητας εχω κανει. μετα κανω αγροτικο και θα παραιτηθω για συνεχιση ειδικοτητας.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΝΑΙ!.μπορεις χωρις να χασεις τα μορια σου.εφοσον προκειται για συνεχιση .σαν και εμενα εισαι και εσυ.ετσι το κανα και εγω ειδικοτητα-αγροτικο-ειδικοτητα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.