Jump to content

Πάγωμα διορισμών ειδικευομένων μέχρι τέλος Μαρτίου;;


Graceyn

Recommended Posts

Γεια σας! Ύστερα από επικοινωνία με την υπεύθυνη νομαρχία για το σχετικό θέμα, όπου δήλωσαν άγνοια (αναγνωρίζω άλλωστε ότι είναι πολύ νωρίς) αποφάσισα να το ποστάρω εδώ, έτσι ώστε όποιος έχει πρώτος πληροφορίες να ενημερώσει και τους άλλους.

Τώρα με την "υπηρεσιακή" κυβέρνηση, η οποία από ό,τι καταλαβαίνω έχει συγκεκριμένους στόχους, παγώνουν όλοι οι εκκρεμείς διορισμοί ειδικευομένων; Και όσοι ήταν να διοριστούν μέσα στους 1-2 επόμενους μήνες, θα συμπεριλαμβάνονται έτσι κι αλλιώς στην εκλογική εγκύκλιο, που απαγορεύει τους διορισμούς 1 μήνα πριν και 1 μήνα μετά από τη διενέργεια εκλογών;

Κοινώς, όσοι περιμένουμε τώρα, το θέμα μας θα μπει στην κατάψυξη και θα επαναδρομολογηθεί από τέλη Μαρτίου;

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Γεια σας! Ύστερα από επικοινωνία με την υπεύθυνη νομαρχία για το σχετικό θέμα, όπου δήλωσαν άγνοια (αναγνωρίζω άλλωστε ότι είναι πολύ νωρίς) αποφάσισα να το ποστάρω εδώ, έτσι ώστε όποιος έχει πρώτος πληροφορίες να ενημερώσει και τους άλλους.

Τώρα με την "υπηρεσιακή" κυβέρνηση, η οποία από ό,τι καταλαβαίνω έχει συγκεκριμένους στόχους, παγώνουν όλοι οι εκκρεμείς διορισμοί ειδικευομένων; Και όσοι ήταν να διοριστούν μέσα στους 1-2 επόμενους μήνες, θα συμπεριλαμβάνονται έτσι κι αλλιώς στην εκλογική εγκύκλιο, που απαγορεύει τους διορισμούς 1 μήνα πριν και 1 μήνα μετά από τη διενέργεια εκλογών;

Κοινώς, όσοι περιμένουμε τώρα, το θέμα μας θα μπει στην κατάψυξη και θα επαναδρομολογηθεί από τέλη Μαρτίου;

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

απο που εχεις αυτην την πληροφορια?μιλησες με υπουργειο?εγω ,αφοτου διαβασα το ποστ σου,προσπαθω να πιασω γραμμη στο λατρεμενο ΥΚΚΑ,αλλα τζιφος.τηλεφωνησα ομως στην εν λογω νομαρχια και προς μεγαλη μου εκπληξη επεσα σε μια ευγενεστατη υπαλληλο(πραγμα σπανιο) και με διαβεβαιαωσε οτι δεν υπαρχει καποια τετοια ενημερωση και μαλιστα και σημερα εστειλαν κανονικα καποιους φακελλους προς διορισμο.τελος παντων,αν εχει καποιος αλλος καποια καλυτερη ενημρωση ας μας διαφωτισει.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καλησπέρα παιδιά.Εγώ σήμερα επικοινώνησα με ΥΥΚΑ και όσον αφορά το διορισμό μου μου ανέφεραν ότι έχει σταλεί ήδη με ταχυδρομείο από Παρασκευή 04/11. Εξάλλου δε βρισκόμαστε σε προεκλογική περίοδο καθώς μια προεκλογική περίοδος δεν μπορεί να εκτείνεται χρονικά άνω των 30 ημερών..Εκλογές θα διενεργηθούν μέχρι τα σημερινά δεδομένα το Φλεβάρη..Και επιπλέον μην πολυεμπιστεύετε τις κατά τόπους νομαρχίες, έχουν πλήρη άγνοια των θεμάτων.

Τέλος όσον αφορά διορισμούς που έχουν κοινοποιηθεί και εγκριθεί πάντα, ακόμη και σε προεκλογικές περιόδους, υπάρχει προώθηση τέτοιων διαδικάστικών θεμάτων..Πιο αργή αλλά υπάρχει..Καλή αρχή σε όλους μας.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πότε άνοιξε η θέση σου ted23? Εμένα έχει ανοίξει απο 12 σεπτεμβρίου για νοσοκομείο της Αθήνας και την προηγούμενη Δευτέρα που επικοινώνησα με το υπουργείο μου είπαν 1-2 εβδομάδες ακόμα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πότε άνοιξε η θέση σου ted23? Εμένα έχει ανοίξει απο 12 σεπτεμβρίου για νοσοκομείο της Αθήνας και την προηγούμενη Δευτέρα που επικοινώνησα με το υπουργείο μου είπαν 1-2 εβδομάδες ακόμα.

Η θέση μου άνοιξε 30/09.Μέσα στον Οκτώβριο και λόγω καταλήψεων δημοσίων κτηρίων αρκετοί διορισμοί καθυστέρησαν..Ωστόσο έχε υπόψη σου ότι συνήθως προωθούνται όλοι μαζί..Άρα μαλλον και ο δικός σου έχει σταλεί.Την προηγούμενη βδομάδα που επικοινώνησα μου είπαν ότι βρισκόταν στο Υπουργείο Οικονομικών για έγκριση μισθοδοσίας και ότι έμενε άλλο ενα 10ήμερο περίπου.Σήμερα μου είπαν ότι έχει σταλεί από 04/11.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πότε άνοιξε η θέση σου ted23? Εμένα έχει ανοίξει απο 12 σεπτεμβρίου για νοσοκομείο της Αθήνας και την προηγούμενη Δευτέρα που επικοινώνησα με το υπουργείο μου είπαν 1-2 εβδομάδες ακόμα.

Η θέση μου άνοιξε 30/09.Μέσα στον Οκτώβριο και λόγω καταλήψεων δημοσίων κτηρίων αρκετοί διορισμοί καθυστέρησαν..Ωστόσο έχε υπόψη σου ότι συνήθως προωθούνται όλοι μαζί..Άρα μαλλον και ο δικός σου έχει σταλεί.Την προηγούμενη βδομάδα που επικοινώνησα μου είπαν ότι βρισκόταν στο Υπουργείο Οικονομικών για έγκριση μισθοδοσίας και ότι έμενε άλλο ενα 10ήμερο περίπου.Σήμερα μου είπαν ότι έχει σταλεί από 04/11.

Οπότε μάλλον θα είμαι και εγώ μέσα. Σε ευχαριστώ για την απάντηση σου. Καλή αρχη...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πότε άνοιξε η θέση σου ted23? Εμένα έχει ανοίξει απο 12 σεπτεμβρίου για νοσοκομείο της Αθήνας και την προηγούμενη Δευτέρα που επικοινώνησα με το υπουργείο μου είπαν 1-2 εβδομάδες ακόμα.

Η θέση μου άνοιξε 30/09.Μέσα στον Οκτώβριο και λόγω καταλήψεων δημοσίων κτηρίων αρκετοί διορισμοί καθυστέρησαν..Ωστόσο έχε υπόψη σου ότι συνήθως προωθούνται όλοι μαζί..Άρα μαλλον και ο δικός σου έχει σταλεί.Την προηγούμενη βδομάδα που επικοινώνησα μου είπαν ότι βρισκόταν στο Υπουργείο Οικονομικών για έγκριση μισθοδοσίας και ότι έμενε άλλο ενα 10ήμερο περίπου.Σήμερα μου είπαν ότι έχει σταλεί από 04/11.

Οπότε μάλλον θα είμαι και εγώ μέσα. Σε ευχαριστώ για την απάντηση σου. Καλή αρχη...

Επίσης καλή αρχή..Για να είσαι σίγουρος επικοινώνησε με το 2105235500 αλλά μετά τις 14:00 και επιμένοντας..

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καλα ρε παιδια ποιος λεει τετοιες ανακριβειες??Οι διορισμοι γινονται κανονικα...Μονο για αστειο ειναι αυτο οτι παγωνουν οι διορισμοι..Σημερα πηρε ενας φιλος μου τηλ. και του ειπαν οτι σε μια βδομαδα θα του σταλει ο διορισμος κανονικα..Μην λετε ανακριβειες και τρομαζετε τον κοσμο...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Συγνώμη βρε παιδιά, μάλλον παρεξηγήθηκε αυτό που έλεγα, οπότε επαναδιατυπώνω: Δεν αναφέρομαι σε διορισμούς "τελειωμένους" που απλά είναι προς αποστολή. Εννοώ τις θέσεις που κενώνονται μέσα στον Νοέμβρη ή Δεκέμβρη. Άραγε αυτοί θα προχωρήσουν κανονικά; Η νέα κυβέρνηση, όποια κι αν είναι, θα έχει αρμοδιότητα να υπογράφει διορισμούς; Και κάτι τέλευταίο: Όταν μπούμε πια σε προεκλογική περίοδο (Ιανουάριο), οι διορισμοί, σύμφωνα με την εκλογική εγκύκλιο, παγώνουν σε ό,τι στάδιο κι αν βρίσκονται;

EDIT: Παρεμπιπτόντως, καλή αρχή σε όσους διορίζονται! Και στα δικά μας!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Συγνώμη βρε παιδιά, μάλλον παρεξηγήθηκε αυτό που έλεγα, οπότε επαναδιατυπώνω: Δεν αναφέρομαι σε διορισμούς "τελειωμένους" που απλά είναι προς αποστολή. Εννοώ τις θέσεις που κενώνονται μέσα στον Νοέμβρη ή Δεκέμβρη. Άραγε αυτοί θα προχωρήσουν κανονικά; Η νέα κυβέρνηση, όποια κι αν είναι, θα έχει αρμοδιότητα να υπογράφει διορισμούς; Και κάτι τέλευταίο: Όταν μπούμε πια σε προεκλογική περίοδο (Ιανουάριο), οι διορισμοί, σύμφωνα με την εκλογική εγκύκλιο, παγώνουν σε ό,τι στάδιο κι αν βρίσκονται;

EDIT: Παρεμπιπτόντως, καλή αρχή σε όσους διορίζονται! Και στα δικά μας!

Οχι ακομα και σε εκλογικη περιοδο των 21 ημερων περιπου πριν απο τις εκλογες,,ΟΙ ΔΙΟΡΙΣΜΟΙ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ διοτι οι διορισμοι των ειδικευομενων ειναι με λιστα αναμονης ΑΡΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΜΕ ΕΚΛΟΓΙΚΑ ΚΡΙΤΗΡΙΑ εκ των πραγματων...Και φυσικα μετα τις εκλογες οι διορισμοι προχωρουν κανονικα μετα απο μια-δυο βδομαδες μετα τις εκλογες....Και σημερα καθυστερηση στους διορισμους ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ισα ισα προχωρουν κανονικα...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Η πιο σημαντική καθυστέρηση είναι πλεόν στο γενικό λογιστήριο του κράτους.Έτσι 2-4 βδομάδες για υπογραφή στο υπουργείο και 1-2 μήνες στην καλύτερη περίπτωση, στο γενικό λογιστήριο.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 weeks later...

Ρε παιδια ξερει να μας πει καποιος τελικα οταν γινουν εκλογες αν παγωνουν εστω και για λιγες μερες-βδομαδες οι διορισμοι?Ενας συναδερφος μου ειπε οτι θα υπαρξει περιπου συνολικα 20 μερες καθυστερηση..Ισχυει??Εχει καποιος παρομοια εμπειρια οπου ο διορισμος του να επεσε πανω σε εκλογες?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Οι διορισμοί την περίοδο των εκλογών θα καθυστερήσουν για λίγο, γιατί δε θα υπάρχει υπουργός να υπογράφει...

Οταν λες για λιγο τι εννοεις δηλαδη?Ποσες μερες-βδομαδες θα παει πισω ο διορισμος??

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Οι διορισμοί την περίοδο των εκλογών θα καθυστερήσουν για λίγο, γιατί δε θα υπάρχει υπουργός να υπογράφει...

Οταν λες για λιγο τι εννοεις δηλαδη?Ποσες μερες-βδομαδες θα παει πισω ο διορισμος??

Δεν υπάρχει "κανόνας", γι' αυτό σου παραθέτω το ιστορικό διορισμού μιας φίλης για νοσοκομείο της επαρχίας, το 2009. την ειδοποιούν τέλος αυγούστου από το νοσοκομείο, ότι άνοιξε η θέση και ότι σε 1-1,5 μήνα ξεκινάει. Τον οκτώβριο γίνονται οι εκλογές, οπότε έχουμε αλλαγή υπουργού, ο οποίος μέσω opengov και λοιπών χαριτωμένων διορίζει γενικό γραμματέα τα... χριστούγεννα (ή κάπου εκεί κοντά)! Το αποτέλεσμα? ο διορισμός ήρθε μέσα ιανουαρίου το 2010. Τα συμπεράσματα δικά σας.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.