Jump to content

τριμηνη ασκηση κ εφημερια σε ΚΥ?


alladala

Recommended Posts

Καλήσπερα, εχω αρχισειτην τριμηνη ασκηση μου σε νοσοκομειο αλλα απο το γραφειο προσωπικου μου ζητανε να εφημερευω στο ΚΥ που υπαγεται το ΠΙ κ οχι στο νοσοκομειο. Γίνεται αυτό? έχει συμβει σε καποιον απο εσας? Ευχαριστω εκ των προτερων για τη βοηθεια σας.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καλήσπερα, εχω αρχισειτην τριμηνη ασκηση μου σε νοσοκομειο αλλα απο το γραφειο προσωπικου μου ζητανε να εφημερευω στο ΚΥ που υπαγεται το ΠΙ κ οχι στο νοσοκομειο. Γίνεται αυτό?

Βεβαίως. Γιατί σου φαίνεται περίεργο;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

αυτα δεν γινονται να παραιτηθείς να τους αφήσεις χωρις γιατρο να δουμε ποιος θα κανει εφημεριες.

ετσι θα σκίσεις την γατα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εφόσον δεν έχεις τοποθετηθεί ακόμα κανείς δεν μπορεί να σε υποχρεώσει.

Όμως αξίζει να σκεφτείς γιατί σου το ζητάνε και ποιες είναι οι συνέπειες αν αρνηθείς. Προφανώς δεν τους βγαίνουν οι εφημερίες, εφόσον κάθε αγροτικός πληρώνεται μόνο για επτά. Οι αγροτικοί με τους οποίους θα κληθείς να συνεργαστείς σε τρεις μήνες ίσως υποχρεωθούν να κάνουν πάνω από επτά αν αρνηθείς. Θες να το κάνεις αυτό στους μελλοντικούς συνεργάτες σου;

Όσο για έξοδα μετακίνησης, φυσικά δεν πρόκειται να προστεθεί τίποτα μετά το τρίμηνο για τον απλό λόγο ότι η θέση σου λεει "Κ.Υ. Κωλοπετεινίτσας", άσχετα αν εσύ μένεις στην κοντινή πόλη.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 1 month later...

Όσο κάνεις τρίμηνο μπορεί να σου ζητήσουν να εφημερεύσεις σε οποιοδήποτε Κέντρο Υγείας υπάγεται στο Νοσοκομείο που είσαι, αν δε βγαίνει το πρόγραμμα των εφημεριών. Το τι μπορείς να κάνεις... εξαρτάται από το πώς βλέπεις το θέμα γιατρός, αγροτικό κλπ

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 9 months later...

Καλησπερα παιδια επειδη εχω μπερδευτει η τριμηνη ασκηση τι περιλαμβανει ακριβως?κανεις αιτηση σε καποια νοσοκομειο κ σε παιρνουν για εμα τριμηνο μεχρι να αρχισεις το αγροτικο σου?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ενημερωτικά η "τρίμηνη άσκηση" διαρκεί 30 μέρες.

ενημερωτικά επίσης για να κάνεις αγροτικό δεν κάνεις αίτηση στο νοσοκομείο.

και πάλι ενημερωτικά την "τρίμηνη άσκηση" που διαρκεί όπως είπαμε 30 μέρες δεν την κάνεις απαραίτητα στην αρχή.....η αλήθεια είναι ότι μπορεί και να μη την κάνεις καθόλου.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

δε με ενημερωσες καθολου σχετικα με την τριμηνη ασκηση θελω να μαθω.Για το αγροτικο ξερω καποια πραγματα αλλα για την τριμηνη θελω να μαθω την διαδικασια

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

επιμένεις δηλαδή να θες να μάθεις για την τρίμηνη άσκηση ε;

Θες να σου πω για τους 6 μήνες του καλοκαιριού;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

επιμένεις δηλαδή να θες να μάθεις για την τρίμηνη άσκηση ε;

Θες να σου πω για τους 6 μήνες του καλοκαιριού;

z7shysterical.gif

Τάσο. Ειλικρινά.... Άλλος θα τον είχε στείλει να κάνει αίτηση στο υπουργείο ξέρω γω! (και να μαλώνει και με τους υπαλλήλους) z7shysterical.gif

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

παιδια πολυ αστειο....μπραβο σας

Δξ για τον Τάσο. Εγώ προσωπικά ευχαριστώ

ΥΓ: Εσύ ο ίδιος εκτός απο το να γράψεις εδω μεσα και να περιμένεις την απάντηση ουρανοκατέβατη -που και πάλι μπαινεις κάθε 2 μέρες, αλλα ας το παραγνωρίσω- και αφου σε ενδιαφέρει τόσο πολύ, έκανες τίποτα άλλο για να μάθεις για την "τρίμηνη" άσκηση? Έψαξες καθόλου ας πούμε? Μια ιδέα λεω εγώ τώρα.....

Ρητορικό το ερώτημα, βέβαια....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.