Jump to content

Eρωτηση σχετικα με διορισμο


GRC

Recommended Posts

Συναδελφοι καλημερα.

Εχω ενα επειγον-προβλημα και θα ηθελα να μου λυσετε καποιες αποριες.

Ο διορισμος δεν υποτιθεται οτι πρεπει να ερθει συστημενος απο το υπουργειο υγειας ή το ταχυδρομειο ??

Σου αφηνουν ειδοποιητηριο στη πορτα(αν δεν εισαι εκει να τον παρεις οταν ερθει ο ταχυδρομος) και εχεις 15 μερες να τον παραλαβεις απο το ταχυδρομειο και αλλες τοσες μεχρι να παρουσιαστεις στο νοσοκομειο. Ετσι δεν γινεται ή κανω καποιο λαθος γτκρτ μου ?

Εμενα γιατι μου ηρθε σε απλο φακελο ? Κ τον βρηκα στην εισοδο χθες ? ?(λεω οτι τον βρηκα γιατι δεν ηταν κανενας να τον παραλαβει,ουτε και ηταν συστημενος)

Ειναι δυνατον ? ? ?

Τι κανω σε αυτη τη περιπτωση ? Με ποιον πρεπει να συνεννοηθω για να βγαλω ακρη ? ? Γιατι αν τρεχει απο χθες η «αντιστροφη μετρηση» παιζει και να μην προλαβω να παρουσιαστω εγκαιρως(οικογενειακοι λογοι-παρακαλω οχι ειρωνειες)

Σας ευχαριστω για τη βοηθεια σας....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Συναδελφοι καλημερα.

Εχω ενα επειγον-προβλημα και θα ηθελα να μου λυσετε καποιες αποριες.

Ο διορισμος δεν υποτιθεται οτι πρεπει να ερθει συστημενος απο το υπουργειο υγειας ή το ταχυδρομειο ??

Σου αφηνουν ειδοποιητηριο στη πορτα(αν δεν εισαι εκει να τον παρεις οταν ερθει ο ταχυδρομος) και εχεις 15 μερες να τον παραλαβεις απο το ταχυδρομειο και αλλες τοσες μεχρι να παρουσιαστεις στο νοσοκομειο. Ετσι δεν γινεται ή κανω καποιο λαθος γτκρτ μου ?

Εμενα γιατι μου ηρθε σε απλο φακελο ? Κ τον βρηκα στην εισοδο χθες ? ?(λεω οτι τον βρηκα γιατι δεν ηταν κανενας να τον παραλαβει,ουτε και ηταν συστημενος)

Ειναι δυνατον ? ? ?

Τι κανω σε αυτη τη περιπτωση ? Με ποιον πρεπει να συνεννοηθω για να βγαλω ακρη ? ? Γιατι αν τρεχει απο χθες η «αντιστροφη μετρηση» παιζει και να μην προλαβω να παρουσιαστω εγκαιρως(οικογενειακοι λογοι-παρακαλω οχι ειρωνειες)

Σας ευχαριστω για τη βοηθεια σας....

Είσαι σίγουρος ότι ηρθες ο διορισμός και όχι το ειδοποιητήριο ότι ξεκίνησαν οι διαδικασίες για το διορισμό σου??Γιατί αν θυμάμαι καλά αυτό ήταν το μόνο χαρτί που μου ήρθε χωρίς να είναι συστημένο!Τα υπόλοιπα κανονικά έρχονται συστημένα!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Συναδελφοι καλημερα.

Εχω ενα επειγον-προβλημα και θα ηθελα να μου λυσετε καποιες αποριες.

Ο διορισμος δεν υποτιθεται οτι πρεπει να ερθει συστημενος απο το υπουργειο υγειας ή το ταχυδρομειο ??

Σου αφηνουν ειδοποιητηριο στη πορτα(αν δεν εισαι εκει να τον παρεις οταν ερθει ο ταχυδρομος) και εχεις 15 μερες να τον παραλαβεις απο το ταχυδρομειο και αλλες τοσες μεχρι να παρουσιαστεις στο νοσοκομειο. Ετσι δεν γινεται ή κανω καποιο λαθος γτκρτ μου ?

Εμενα γιατι μου ηρθε σε απλο φακελο ? Κ τον βρηκα στην εισοδο χθες ? ?(λεω οτι τον βρηκα γιατι δεν ηταν κανενας να τον παραλαβει,ουτε και ηταν συστημενος)

Ειναι δυνατον ? ? ?

Τι κανω σε αυτη τη περιπτωση ? Με ποιον πρεπει να συνεννοηθω για να βγαλω ακρη ? ? Γιατι αν τρεχει απο χθες η «αντιστροφη μετρηση» παιζει και να μην προλαβω να παρουσιαστω εγκαιρως(οικογενειακοι λογοι-παρακαλω οχι ειρωνειες)

Σας ευχαριστω για τη βοηθεια σας....

Είσαι σίγουρος ότι ηρθες ο διορισμός και όχι το ειδοποιητήριο ότι ξεκίνησαν οι διαδικασίες για το διορισμό σου??Γιατί αν θυμάμαι καλά αυτό ήταν το μόνο χαρτί που μου ήρθε χωρίς να είναι συστημένο!Τα υπόλοιπα κανονικά έρχονται συστημένα!

Ευχαριστω για την απαντηση καταρχην.

Ο διορισμος ηταν αυτο που μου ηρθε,οντως.

Πηγα στο υπουργειο και εβγαλα ακρη,οποτε παραθετω την εμπειρια μου ωστε αν συμβει σε καποιον συναδελφο το ιδιο σκηνικο να ξερει τι θα κανει...

Λεποοοον πηγα στο τμημα διορισμων και το εδειξα στην υπευθυνη.Πηγαμε στον προϊσταμενο και μου ειπε οτι ειχε γινει λαθος.Να αγνοησω τον φακελο που βρηκα κ να περιμενω το συστημενο.Με ενημερωσε οτι το εχουν στειλει απο τις 3 ή 4 Σεπτεμβριου,αρα τον περιμενω απο μερα σε μερα...

Αυτααα. emgoal

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ειναι ευκολο να μας πεις απο ποτε εισαι υπο διορισμο???για να εχουμε μια ιδεα για τους ρυθμους αποστολης των διορισμων???

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μια και το θέμα που συζητάτε αφορά τους διορισμούς μήπως ξέρει κανένας πόσο καιρό κάνει το υπουργείο για να ανοίξει την επόμενη θέση όταν δεν παρουσιαστεί ένας ειδικευόμενος. Είμαι πρώτος στην λίστα και το νοσοκομείο έχει στείλει χαρτιά στο υπουργείο από 8 Αυγούστου και ακόμα δεν έχω μπει υπο διορισμό στο site της νομαρχίας. Είναι φυσιολογικό η να αρχίσω να παίρνω κανα τηλ?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Σήμερα (8/9)μου ήρθε το ειδοποιητήριο από τα ΕΛΤΑ. Ο διορισμός μου αφορα νοσοκομείο της Αθήνας. Υπο διορισμό τέθηκα, σύμφωνα με το site της νομαρχίας 20/7, στις 29/7 παρελήφθησαν τα χαρτιά μου από το υπουργείο, στις 6/9 διεκπεραιώθηκαν και εστάληκε ο διορισμός στο νοσοκομείο, στη νομαρχία και σε μένα. Ούτε δύο μήνες δεν διήρκησε όλη η διαδικασία.

Με το καλό να δεχθείτε τον διορισμό και καλή αρχή σε όλους!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ειναι ευκολο να μας πεις απο ποτε εισαι υπο διορισμο???για να εχουμε μια ιδεα για τους ρυθμους αποστολης των διορισμων???

Η δικη μου εμπειρια: Ειμαι υπο διορισμο για νοσοκομειο επαρχιας απο 11/8. Τα χαρτια μου ''εξεταστηκαν'' απο την υπευθυνη του υπουργειου τη Δευτερα 5/9 και μου ειπε να περιμενω διορισμο σε 20 ημερες. Το ιδιο μου ειπαν κ αμεσως προηγουμενοι απο εμενα στη λιστα συναδερφοι, οτι δηλαδη οι διορισμοι κανουν πλεον 2 περιπου μηνες. Να σημειωσω οτι ειδοποιηθηκα πως μπαινω υπο διορισμο μεσω αλλου συναδερφου και η (κατα τ αλλα συνεπης) λιστα της νομαρχιας δεν εχει ενημερωθει ακομα (λογω καλοκαιριου να υποθεσω;)...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Την νομαρχία Αθηνών εννοείς? Χαρτί σου έστειλαν στο σπίτι ότι άνοιξε η θέση? Οπότε μπορεί να έχω μπει υπό διορισμό και να μην το έχουν ανανεώσει το site. Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.