Jump to content

βάλτε εσείς τίτλο


vikara

Recommended Posts

Η αληθεια που δεν πρεπει να υποθει!!!

οσο για αυτους που θα προτρεξουν να αντιδρασουν.....................

οι εξαιρεσεις ειναι απαραιτητες για να επιβαιβεωσουν τον κανονα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Η αληθεια που δεν πρεπει να υποθει!!!

οσο για αυτους που θα προτρεξουν να αντιδρασουν.....................

οι εξαιρεσεις ειναι απαραιτητες για να επιβαιβεωσουν τον κανονα.

"το 1εκατομμύριο υπάλληλοι που ταλαιπωρούν τα 10 εκατομμύρια με την βεβαιότητα ότι ο δημόσιος τομέας είναι ισόβιος, μας έφτασαν εδώ που μας έφτασαν."

Δίκιο έχεις ρε georgia!

Τόσα χρόνια τους άξονες πολιτικής διακυβέρνησης της χώρας την χάραζαν με μυστικές συναντήσεις 1 εκ. δημόσιοι υπάλληλοι...

Μήπως- μια πρόταση κάνω -να ξεκινούσαμε τις αλήθειες που πρέπει να ειπωθούν λέγοντας τον πραγματικό αριθμό των δημοσίων υπαλλήλων? Γιατί ένα εκατομμύριο δεν είναι

Άντε, να μάθουμε αριθμητική, και μετά ας κάνουμε και αναλύσεις...καλά?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τίτλο δε μπορώ να δώσω, θα κοπεί από τη λογοκρισία...

Ενδεικτικά, να παραθέσω αυτό:

"Μια από τις πλέον χυδαίες παραστάσεις του κυβερνητικού θιάσου της αθλιότητας, ενταγμένη κι αυτή στο "όλοι μαζί τα φάγαμε", ήταν η περίφημη "απογραφή", μέσω της οποίας η κυβένηση θα "ξετρύπωνε" τα δήθεν "εκατομμύρια" των εργαζομένων στο δημόσιο τομέα. Η κυβέρνηση, που προσποιήθηκε ότι δε γνώριζε εκ των προτέρων και μέσα από τους λογαριασμούς του προϋπολογισμού τον αριθμό των δημοσίων υπαλλήλων, θα αποκάλυπτε τις "ορδές των εκατομμυρίων" δημοσίων υπαλλήλων. Τελικά, η ίδια η δική της "απογραφή" έδειξε ότι τα "εκατομμύρια" περιορίζονται σε 625.738 μόνιμους και σε 53.833 αορίστου χρόνου υπαλλήλους, από τους οποίους 202.000 και 93.000 υπηρετούν αντίστοιχα στην εκπαίδευση και στα νοσοκομεία, τομείς με τεράστια κενά σε ανθρώπινο δυναμικό. Είναι η "απογραφή" τους επίσης που απέδειξε ότι οι κυβερνώντες, οι ίδιοι που κατηγορούν τον ελληνικό λαό ότι "όλοι μαζί τα φάγαμε", φρόντισαν το κράτος που κατασκεύασαν να είναι τόσο "βαθύ", ώστε να περιλαμβάνει 84.000 στρατιωτικούς, 65.000 στα σώματα ασφαλείας και 11.000 κληρικούς."

("Είναι ο καπιταλισμός, ηλίθιε!", Νίκος Μπογιόπουλος)

Τολμά, λοιπον, το ειδεχθές και σιχαμερό τετράποδο, γνωστό ως "λοβέρδος", να επιπλήξει τους δυστυχείς εργαζομένους με τα πετσοκομμένα εισοδήματα!;

Έλεος, ρε παιδιά! Ας τον μαζέψει κάποιος!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Η αληθεια που δεν πρεπει να υποθει!!!

οσο για αυτους που θα προτρεξουν να αντιδρασουν.....................

οι εξαιρεσεις ειναι απαραιτητες για να επιβαιβεωσουν τον κανονα.

Όχι, κοπέλα μου, δεν είναι αυτή η αλήθεια.

Πρόκειται περί μιας ακόμη αισχρής απόπειρας της άρχουσας τάξης να παραμυθιάσει τον ελληνικό λαό, ώστε να τον γεμίσει τύψεις και ηττοπάθεια.

Δεν είναι καλύτερο -λέω τώρα- να αποκτάμε πρώτα μια σαφή άποψη των πραγμάτων και κατόπιν να προβαίνουμε σε τέτοιες βαρύγδουπες, γεμάτες αυτοπεποίθηση, δηλώσεις;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Η αληθεια που δεν πρεπει να υποθει!!!

οσο για αυτους που θα προτρεξουν να αντιδρασουν.....................

οι εξαιρεσεις ειναι απαραιτητες για να επιβαιβεωσουν τον κανονα.

Όχι, κοπέλα μου, δεν είναι αυτή η αλήθεια.

Πρόκειται περί μιας ακόμη αισχρής απόπειρας της άρχουσας τάξης να παραμυθιάσει τον ελληνικό λαό, ώστε να τον γεμίσει τύψεις και ηττοπάθεια.

Δεν είναι καλύτερο -λέω τώρα- να αποκτάμε πρώτα μια σαφή άποψη των πραγμάτων και κατόπιν να προβαίνουμε σε τέτοιες βαρύγδουπες, γεμάτες αυτοπεποίθηση, δηλώσεις;

<<κοπελα μου>> για μενα η αληθεια ειναι αυτη!!!

η αποψη μου δε βασιστηκε στον ακριβη αριθμο των δημοσιων υπαλληλων αλλα στην εξακριβωμενη αθλια απαγγελματικη τους συμπεριφορα!!

επισης το γεγονος οτι αυτοι τα φαγανε δεν ειναι αρκετο για να καλυψει την ταυτοχρονη αθλιοτητα του δημοσιου στην πλειψηφεια του το τονιζω!

ξερεις μπορουν να συμβαινουν και τα δυο ταυτοχρονα!

ισως μια επισκεψη στην εφορια, στο ελτα, στο τεβε η ακομα πιο κοντα στη γραμματεια της σχολης σου σε πεισουν!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

<<κοπελα μου>> για μενα η αληθεια ειναι αυτη!!!

η αποψη μου δε βασιστηκε στον ακριβη αριθμο των δημοσιων υπαλληλων αλλα στην εξακριβωμενη αθλια απαγγελματικη τους συμπεριφορα!!

επισης το γεγονος οτι αυτοι τα φαγανε δεν ειναι αρκετο για να καλυψει την ταυτοχρονη αθλιοτητα του δημοσιου στην πλειψηφεια του το τονιζω!

ξερεις μπορουν να συμβαινουν και τα δυο ταυτοχρονα!

ισως μια επισκεψη στην εφορια, στο ελτα, στο τεβε η ακομα πιο κοντα στη γραμματεια της σχολης σου σε πεισουν!!

Αχ αυτή η άθλια κρατική προπαγάνδα....

Όπως υπάρχουν αυτοί με την "άθλια επαγγελματική συμπεριφορά" ("δικοί τους" οι περισσότεροι), οι οποίοι δεν είναι τόσο πολλοί όσοι θέλουν να πιστεύουμε, έτσι υπάρχουν κι ένα σωρό άλλοι που εργάζονται ως υποζύγια, με εξαντλητικό όγκο δουλειάς κάθε μέρα.

Εξάλλου, λογικό είναι, όταν σου πετσοκόβουν μισθούς και επιδόματα, να είσαι μες τα νεύρα, έτσι δεν είναι;

Για ποιό λόγο να φυτοζωείς και να μη μπορείς να υποστηρίξεις τα παιδιά σου;

Άσε που, για την όποια "διαφθορά" συντελέσθη στο δημόσιο, φταίνε οι κυβερνήσεις του δικομματισμού και ουδείς άλλος.

Και, όχι, είναι απαράδεκτο κάθε λαμόγιο (που ένας θεός γνωρίζει τι έχει "φάει" όλα αυτά τα χρόνια) να τολμά να επιτίθεται κατά του λαού!

Δηλαδή, ένας γιατρός σκληρά εργαζόμενος σε δημόσιο νοσοκομείο, οφείλει να ανέχεται την κάθε προστυχιά που εκστομίζει δίχως ντροπή κάθε χαμερπές υποκείμενο;

Δεν το νομίζω....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

υπαρχουν αυτοι με την αθλια επαγγελματικη συμπεριφορα, που η επαφη μου τα τελευταια χρονια με διαφορες υπηρεσιες μου επιβεβαιωνει το ποσοστο τους, υπαρχουν αυτοι με τον αβαστακτο ογκο δουλειας που δεν ειμαι σε θεση να γνωριζω το μεγεθος της παρουσιας τους στη δημοσια ζωη αλλα ξερω και αυτους που περνουν πολυ λιγοτερα απο τους διορισμενους , δεν ξερουν αν θα συνεχισουν να δουλευουν τον αλλο μηνα, επισης δεν ξερουν αν θα μπορεσουν να δωσουν στα παιδια τους αυριο τα απαραιτητα (και δεν μιλαω για την προικα των διαμερισματων που δινουν στα παιδια τους οι περισσοτεροι γνωστοι μου δημοσιοι υπαλληλοι) και ειναι στη δουλεια τους ευγενικοι(ισως οχι γιατι το θελουν, ισως γιατι τους το επιβαλλει το αφεντικο τους)

επισης ανεηξαρτητα απο τις αδικιες που τυχον υφιστασαι στη δουλεια σου νομιζω οτι ειναι τουλαχιστον αμορφωσια να το εκδηλωνεις με αυτον τον τροπο

στη διαφθορα του δημοσιου το κεφαλι ειναι οι κυβερνησεις, κατα τη γνωμη μου, ομως υπαρχει και η αρκετα μεγαλη ουρα που μια χαρα βολευτικε

δε διαφωνω επισης για τη λαμογια που χαρακτηριζει τους πολιτικους, εξαλλου για να ασχοληθεις με την πολιτικη πρεπει να εισαι απαραιτητα λαμογιο, το γιατι δεν το εχω καταλαβει επακριβως(μονο εικασιες μπορω να κανω)

οσο για τους γιατρους θα πρεπει να τους χωρισουμε σε καποιες ομαδες με κριτηριο καταταξης(που λεμε και συχνα στην ιατρικη) τα χρονια της επαγγελματικης τους ζωης, θα εχετε ακουσει για τις εφημεριες των επιμελητων απο αποσταση= γνωστη και παλια μεθοδος διαγνωσης και θεραπειας

υπαρχουν βεβαια και οι ειδικευομενοι που εχουν ολο το βαρος πανω τους

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

εχω και μια λυτρωτικη προταση για τους εργαζομενους στο δημοσιο!

μπορουν να παραιτηθουν και να βγαλουν τα λεφτα που τους αξιζουν στον ιδιωτικο τομεα που τους περιμενει να αναδειξει τα προσοντα τους!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δεν ισχύει το "μη χείρον βελτιστο" σε τέτοιες περιπτώσεις. Δε σημαίνει ότι, επειδή άλλοι εργαζόμενοι έχουν λιγότερες απολαβές και χειρότερες συνθήκες εργασίας, οι δημόσιοι πρέπει να "το ράψουν". Όλοι δικαιούμαστε ανθρώπινες συνθήκες εργασίας και αξιοπρεπή μισθό.

Τα ανθρώπινα δικαιώματα δεν πάνε συγκριτικά!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

εχω και μια λυτρωτικη προταση για τους εργαζομενους στο δημοσιο!

μπορουν να παραιτηθουν και να βγαλουν τα λεφτα που τους αξιζουν στον ιδιωτικο τομεα που τους περιμενει να αναδειξει τα προσοντα τους!!!

Ο ιδιωτικός τομέας τους περιμένει για να τους ξεζουμίσει προς κέρδος, όπως κάνει και με τους λοιπούς ιδιωτικούς υπαλλήλους

Σου διαφεύγουν κάποιες σημαντικές λεπτομέρειες...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.