Jump to content

μπορεί να ισχύει? Ξέρει κανεις?


alladala

Recommended Posts

Καταρχήν καλησπέρα! Θα ήθελα τα φώτα σας για έναν μεγάλο προβλημάτισμο που έχει προκύψει σε σχέση με την λίστα άναμονης στην νομαρχία που έχω καταθέσει τα χάρτια μου για ειδικότητα σε νοσοκομειο με 5 θέσεις.

Θα σας το αναφέρω με παράδειγμα (τα ονοματα είναι τυχαία)

Η λίστα αναμονής έχει ως εξής:

Μαρία: διορισμένη

Χρήστος: διορισμένος

Κώστας: διορισμένος

Νατάσα: υπο διορισμό

Γιώργος: υπο διορισμό

1.Ελένη: σε αναμονή

2.Αλέξανδρος: σε αναμονη

3.Ανδρέας: σε αναμονή

4:Ιωάννα: σε αναμονή

5:Ειρήνη: σε αναμονή

Η Νατασα που είναι υπό διορισμό δεν θα κάνει δεκτό τον διορισμό της για δικούς της λόγους.

Ποιος μπαίνει στην θέση που απελευθερώνεται?

Από την νομαρχία η υπευθύνη μου λέει πως στην θεση αυτή θα μπεί η Ιωάννα γιατι είναι αυτή που ακολουθεί την Νατάσα.

Κ ερωτώ: Η Ιωάννα θα προσπεράσει όλους όσοι προηγούνται στην λίστα?

Το λογικό δεν είναι να διοριστεί η Ελένη που είναι πρώτη στην αναμονή?

Θα τρελαθώ τελείως?

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καταρχάς καλωσήρθες στο φόρουμ.

Πριν ανοίξεις ξεχωριστό τόπικ ψάξε και βρες ανάλογα θέματα και τις ανάλογες απαντήσεις.

Η απάντηση στην ερώτησή σου είναι προφανής...

Σε ποια νομαρχία ρώτησες?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

εφοσον η ελενη ειναι "ετοιμη" διοριζεται αυτη.

αν μπορεισ πες και τη νομαρχια. μη φοβασαι δε θα σε κυνηγησουν.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Έτσι όπως στο έθεσε η νομαρχία σαφώς και δεν ισχύει. Επειδή είχα ένα παρόμοιο θέμα πρόσφατα,η απάντηση από το υπουργείο-σε πολλές νομαρχίες δεν ξέρουν τι τους γίνεται- ήταν ότι παίζει ρόλο η αρχική ημερομηνία κένωσης της θέσης και ας επαναπροκηρύσσεται στην ουσία λόγω μη αποδοχής του διορισμού από την Νατάσα.Αν την αρχική ημερομηνία κένωσης της θέσης οι Ελένη,Αλέξανδρος και Ανδρέας δεν πληρούσαν τα κριτήρια διορισμού(π.χ.ήταν σε χρονολογική παράταση)τότε διορίζεται η Ιωάννα,και ας είναι πλέον "έτοιμοι" οι 3 από πάνω της στη λίστα.

Ακόμα τραβώ τα μαλλιά μου περιμένοντας ακόμα στην αναμονή όντας εδώ και 5 μήνες πρώτος στη λίστα αναμονής+"έτοιμος" κατόπιν ολοκλήρωσης του άγονου αγροτικού μου όπου είχα λαβει χρονολογική παράταση έως τη νολοκλήρωση του,και έχω δει σε αυτό το διάστημα να επαναπροκηρύσσονται 3 θέσεις λόγω μη αποδοχής του διορισμού από συνάδελφο και να τις καταλαμβάνουν συνάδελφοι πολύ πιο κάτω στη λίστα,γιατί την αρχική ημερομηνία κένωσης της θέσης βρισκόμουν σε χρονολογική παράταση λόγω άγονου αγροτικού,οπότε και δεν μπορώ κατά το υπουργείο να διεκδικήσω τη θέση.

Για άλλη μία φορά εξαιρετικής έμπνευσης και ευφυίας νομοθετήματα από το νομοθέτη...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου! Σε αυτή την περίπτωση δεν ισχύει κάτι τέτοιο γιατι κανένα από τα άτομα που προηγούνται στην λίστα δεν είναι σε χρονολογική παράταση. Μάλιστα είπαν πως η Ελένη θα μπει στην θέση που αφήνει η Μαρία, ο Αλέξανδρος στην θέση που αφήνει ο Χρήστος κτλ.

Επομένως δεν έχει σημασία που η θέση της Νατάσας κενώνεται πιο γρήγορα απο ολες, θα την πάρει η Ιωάννα γιατι είναι τέταρη στη σειρα κ κενώνεται η τέταρτη θέση. Χωρίς να εξεταστεί αν αυτοί που προηγούνται είναι έτοιμοι για διορισμό.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αυτό που σου είπαν είναι μία καινούρια υπέρτατη μ@λ@κί@ που ούτε στην περίπτωση την δικιά μου δεν είχε ειπωθεί.Όπως και στη δική μου περίπτωση,η υπάλληλος που στο είπε όχι απλά δεν έχει ιδέα επί του αντικειμένου,όχι απλά δεν ενδιαφέρεται να μάθει να κάνει σωστά τη δουλέιά της αλλά έχει και δείκτη ευφυίας παραπλήσιο με του νομοθέτη... Απλά τρομακτικό....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αυτό που σου είπαν είναι μία καινούρια υπέρτατη μ@λ@κί@ που ούτε στην περίπτωση την δικιά μου δεν είχε ειπωθεί.Όπως και στη δική μου περίπτωση,η υπάλληλος που στο είπε όχι απλά δεν έχει ιδέα επί του αντικειμένου,όχι απλά δεν ενδιαφέρεται να μάθει να κάνει σωστά τη δουλέιά της αλλά έχει και δείκτη ευφυίας παραπλήσιο με του νομοθέτη... Απλά τρομακτικό....

Κ το πιο τρομακτικο ειναι οτι δεν μπορουσα να την πεισω για το αντιθετο
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ναι θυμαμαι την περίπτωση σου saras... πραγματικη ατυχια...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 4 weeks later...

δεν παιζει να ισχυει.

κι εμενα θεωρητικα η θεση μου ανοιγε τον νοεμβριο . πριν απο μενα 2 ατομα μπηκαν σε χρονοδιαγραμμα μη δεχομενοι προς το παρον το διορισμο και τελικα σημερα ειδα οτι εφυγε το ονομα μου απο τη λιστα αναμονης που σημαινει οτι μπαινει υπο διορισμο ο πρωτος στη λιστα (εγω) και οχι καποιος απο τους επομενους

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.