Jump to content

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΚΛΙΝΙΚΩΝ


samali

Recommended Posts

μπορει να σας φαινεται περιεργο που το ψαχνω απο τωρα αλλα θελω να μαθω αν υπαρχει καποιος τροπος και πως γινεται,να εχω κενα κατα τη διαρκεια του 5ετους???

το προγραμμα βγηκε και εκτος απο χριστουγεννα και πασχα εχει και 5 εβδ κενο που μαλλον ομως θα πρεπει να μπουν και επιλογης..ομως εγω χρειαζομαι για προσωπικους λογους να εχω τουλαχιστον 2 εβδομαδες(σπαστες) κενο..υπαρχει καποιοςτροπος να το εξοικονομησω...(ομοιως ενδιαφερομαι να εχω αντιστοιχο κενο και στο 6ετος)απλα φετος μπαινω πεμπτο...

αν μπορει καποιος παλιος να βοηθησει.... emhelp

ευχαριστω!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Οι εβδομάδες που είναι κενές δε χρειάζεται απαραίτητα να συμπληρωθούν με κάποιο επιλογής.

Μπορείς πχ να κάνεις 1 2βδόμαδο μέσα στο καλοκαίρι/Ιούλιο,1 2βδόμαδο το σεπτέμβρη πριν αρχίσουν οι κλινικές, και ένα το επόμενο καλοκαιρι[Ιούλιο ή Σεπτέμβρη].Φυσικά,μπορείς να επιλέξεις Ανδρολογία που είναι από αμφιθεάτρου(δεν το έχω πάρει αλλά έτσι νομίζω-ρώτα για σιγουρια),οπότε θα έχεις μονο 2 2βδόμαδα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

δηλαδη τα επιλογης τα κανω οοοποτε θελω?δν βγαζει η κλινικη του εκαστοτε μαθηματος επιλογης ημερομηνιες!!

Θεωρητικά ΝΑΙ.

Όποτε έχεις 2 βδομάδες κενό μπορείς να πας και να κάνεις τη κλινική.Και στο 5ο και στο 6ο(έχεις και κει μερικές βδομάδες).Πας στη γραμ. της κλινικής και της λες ότι θες να κάνεις το επόμενο 2βδόμαδο.Μέσα στο καλοκαίρι βέβαια δεν ξέρω αν δέχονται όλες οι κλινικές.Οπότε αν θέλεις κάτι τέτοιο καλύτερα να πας στη κλινική που σε ενδιαφέρει και να ρωτήσεις.Πάντως,αν δε κανονίσεις με κάποιο άλλο παιδί, θα είσαι 1 άτομο.Προσωπικά δε με πειράζει,αλλά ξέρω άτομα που δεν τη παλεύουν έτσι(σκέψου και αυτό).

ΠΡΑΚΤΙΚΑ ΠΑΝΤΩς μερικές κλινικές(πχ ουρολογία) επειδή τις δηλώνουν πολλοί μπορεί αν πας τελευταία στιγμή να δηλώσεις να σου πουν ότι είναι φουλ.

Για να μην σε μπερδεύω,δες το πρόγραμμα που έχει βγει στο site και δες πότε έχεις κενά.Οπότε όταν έρθεις το Σεπτέμβρη κανόνισε όσο πιο νωρίς γίνεται.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

δηλαδη τα επιλογης τα κανω οοοποτε θελω?δν βγαζει η κλινικη του εκαστοτε μαθηματος επιλογης ημερομηνιες!!

Θεωρητικά ΝΑΙ.

Όποτε έχεις 2 βδομάδες κενό μπορείς να πας και να κάνεις τη κλινική.Και στο 5ο και στο 6ο(έχεις και κει μερικές βδομάδες).Πας στη γραμ. της κλινικής και της λες ότι θες να κάνεις το επόμενο 2βδόμαδο.Μέσα στο καλοκαίρι βέβαια δεν ξέρω αν δέχονται όλες οι κλινικές.Οπότε αν θέλεις κάτι τέτοιο καλύτερα να πας στη κλινική που σε ενδιαφέρει και να ρωτήσεις.Πάντως,αν δε κανονίσεις με κάποιο άλλο παιδί, θα είσαι 1 άτομο.Προσωπικά δε με πειράζει,αλλά ξέρω άτομα που δεν τη παλεύουν έτσι(σκέψου και αυτό).

ΠΡΑΚΤΙΚΑ ΠΑΝΤΩς μερικές κλινικές(πχ ουρολογία) επειδή τις δηλώνουν πολλοί μπορεί αν πας τελευταία στιγμή να δηλώσεις να σου πουν ότι είναι φουλ.

Για να μην σε μπερδεύω,δες το πρόγραμμα που έχει βγει στο site και δες πότε έχεις κενά.Οπότε όταν έρθεις το Σεπτέμβρη κανόνισε όσο πιο νωρίς γίνεται.

ευχαριστω!!δε με μπερδεψες,το αντιθετο...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 6 months later...

Καλησπέρα! Σόρι που ρωτάω σε αυτό το έτος αλλά έθεσα τις απορίες μου και στο Α' μιας και είδα πως ενδιαφέρονται για κατατακτήριες αλλά δεν πήρα απάντηση. Ελπίζω να μπορέσετε να με βοηθήσετε εσείς μιας και είστε μεγαλύτερο έτος...emconfused

  1. Από που μπορώ να βρω τα βιβλία για τα μαθήματα των κατατακτηρίων (Βιοχημεία Ι, Βιολογία Ι και Ανατομία Ι)? Υπάρχουν βοηθητικές σημειώσεις; Αν ναι, που μπορώ να τις βρω;
  2. Τι πρέπει να προσέξω στο καθένα από αυτά;
  3. Δύσκολοι/εύκολοι καθηγητές;
  4. Αξίζει τον κόπο; Επειδή έχω ακούσει πως στην Πάτρα (όπως και στα Γιάννενα) δεν είναι ΚΑΘΟΛΟΥ εύκολα τα πράγματα... Αν και μου αρέσουν οι επιστήμες υγείας, να μη γεράσουμε εκεί!!! Προέρχομαι και από άλλη σχολή- άσχετη με την ιατρική- οπότε καταλαβαίνετε...

Οποιαδήποτε απάντηση προς βοήθεια είναι ευπρόσδεκτη!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 1 year later...

Συνάδελφοι από μεγαλύτερα έτη μου έχου πει ότι κάποιες κλινικές είχαν επιλέξει να τις κάνουν στην Αθήνα. Ήθελα τα φώτα σας σχετικά με το πού πρέπει να απευθυνθώ και τι ενέργειες θα πρέπει να κάνω.

Π.χ., μπορώ να επικοινωνήσω με τη γραμματεία της σχολής ή με κάποια γραμματεία στο νοσοκομείο, θα χρειαστώ κάποια δικαιολογητικά;

Θα κάνω μια απόπειρα τη Δευτέρα να μιλήσω με τη γραμματεία μας, αλλά οτιδήποτε σχετικό θα με βοηθούσε...

Ευχαριστώ!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.