Jump to content

ΒΟΥΛΕΥΤΙΚΕΣ ΕΚΛΟΓΕΣ!!!


nikos

Recommended Posts

Εχουν αρχισει τα οργανα στα επιτελεια των 2 μεγαλων κομματων για τις εκλογες της ανοιξης του 2004.Προσωπικα θεωρω φαβορι τη Νεα Δημοκρατια αλλα το πρασινιο καθεστως δε θα κατσει με σταυρωμενα τα χερια! Οι ελληνοποιησεις του2000 δε θα ισχυσουν και τωρα?εχουν γινει αλλες?Δε θα ξεχασω αυτα που ειδα οταν ειχα παει εκλογικος αντιπροσωπος στις περσινες δημοτικες και νομαρχιακες σε ενα σχολειο το πειραια διπλα στο Factory outlet στην Πειραιως.γυρω στις 6 το απογευμα μια ωρα πριν ολοκληρωθει η διαδικασια (πονηρη ωρα)ηρθε ενας τυπος με σπαστα ελληνικα ελεγε οτι ηταν και φανταρος και ειχε παρει αδεια και ηθελε να ψηφισει.Δεν ηταν γραμμενος πουθενα!σε κανενα εκλογικο καταλογο αλλα επεμενε οτι ψηφιζει μου εδειξε την ταυτοτητα του και ειδα το θεικο..τοπος γεννησης ΚΑΥΚΑΣΟΣ :shoot: :angel: :eleos: :eleos: :help: :help: :help: :help: :help: :antegeia: ΤΕΛΙΚΑ ΑΥΤΟΣ ΔΕΝ ΨΗΦΙΣΕ Η ΜΑΛΛΟΝ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΒΡΗΚΕ ΤΕΛΙΚΑ ΠΟΥ ΨΗΦΙΖΕΙ!

Τη δευτερη ομως κυριακη ειδα ενα αντρογυνο να ψηφιζει κανονικα,μιλουσαν σπαστα ελληνικα.ψηφιζαν για πρωτη φορα και το παρουσιαστικο τους με παρεπεμπε σε ανατολικο μπλοκ!πλησιασα ειδα τις ταυτοτητες που ειχαν αφησει οταν ηταν στο παραβαν και τι ειδα?επιθετο Κωνσταντινιδης και τοπος γεννησης ΚΑΖΑΚΣΤΑΝ!!!!!! :eleos: :eleos: :eleos: :eleos: :help: :help: :help: :help: :angel: :angel: :angel: :shoot: :shoot: :shoot: :anavwfwties::anavwfwties::anavwfwties::anavwfwties::anavwfwties::splaaaats::splaaaats: :tilestwra: :sos: :sos: :sos: :sos: :sos: :sos:

ΕΛΛΑΣ ΕΛΗΝΩΝ ΠΡΑΣΙΝΟΦΡΟΥΡΩΝ ΡΩΣΩΝ ΟΥΚΡΑΝΩΝ ΚΑΙ ΑΛΛΩΝ ΑΛΛΟΠΑΔΩΝ :alien: :alien: :alien: :alien: :alien: :alien: :alien: :alien: :alien: :alien: :antegeia::antegeia::antegeia::antegeia::antegeia::antegeia::antegeia:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εμένα προσωπικά το ποια θα είναι κυβέρνηση το καλοκαίρι με αφήνει αδιάφορο.

Ο λόγος που γράφω αυτό το post έχει να κάνει με αυτό το παραμύθι με τις παράνομες ελληνοποιήσεις.

Δεν με νοιάζει εάν έγιναν ή όχι τελικά, και εάν αυτές που έγιναν επηρέασαν το εκλογικό αποτέλεσμα γιατί ξέρω εάν και οι άλλοι είχαν την δυνατότητα να κάνουν κάτι αντίστοιχο θα το έκαναν.

Αυτό που θέλω να πω είναι ότι σε όλες τις χώρες της ευρωπαϊκής ένωσης είναι πανεύκολο να ψηφίσεις εάν έχεις μείνει κάποια λίγα χρόνια εκεί ακόμα και σαν φοιτητής που κάθεσαι μόνο τον μισό χρόνο.

Μάλιστα επειδή υπάρχει πλήρης αδιαφορία για τις εκλογές δύναται να διαμορφωθεί το εκλογικό αποτέλεσμα από την ψήφο των μειονοτήτων.

Στην Ελλάδα για κάποιο λόγο δεν μπορούμε να δεχτούμε τον μητροπολιτικό χαρακτήρα που είχε ανέκαθεν αυτή η χώρα και ακόμα αναρωτιώμαστε πως μπορεί να ψηφίζει ένας Αλβανός που ζει μόνιμα στην Ελλάδα τα τελευταία 10 χρόνια.

Βέβαια όλα τα παραπάνω μας ενδιαφέρουν μόνο κατά τις εκλογές.

Δεν έχω ακούσει κανένα να μιλάει για τα φθηνά εκ εισαγωγής εργατικά χέρια που έχουν εκτοπίσει από τον ανταγωνισμό το ενχώριο δυναμικό.

Με ενοχλεί ότι υπάρχουν δίπλα μου ακόμα άνθρωποι που υποστηρίζουν ότι πρέπει να σκοτώσουμε τους μαύρους να κάνουμε σαπούνια τους εβραίους να κάψουμε τους ξένους και να ζητήσουμε από τον μεγαλειότατο εάν έχει την ευγενική καλοσύνη να έρθει να μας εξουσιάσει.

Επιτέλους πρέπει να καταλάβετε ότι η Ελλάδα είναι φτιαγμένη για να είναι κέντρο και η Αθήνα μεγαλούπολη - σημείο αναφοράς - παγκόσμια!!!!!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πάντως ρε γμτ...εσείς που ασχολήστε με τις παρατάξεις ...δεν αισθάνεστε ότι με το να ενστερνίζεστε απόψεις άλλων.... κάπου σας χαλάει την κριτική σας σκέψη???

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δηλαδή δεν μπορεί κάποιος που γεννήθηκε στο Καζακστάν να είναι Έλληνας, όσο είσαι κι εσύ που γεννήθηκες στην Αθήνα ή κάποια άλλη πόλη του ελληνικού κράτους; Έχεις ακούσει ποτέ για τους Έλληνες της διασποράς;;;

Το ότι δόθηκαν παράτυπα αρκετά διαβατήρια, χάρη στα καμάρια μας που εργάζονται σε διάφορες πρεσβείες της πρώην ΕΣΣΔ είναι γνωστό, αλλά αυτό δεν σου δίνει το δικαίωμα να αμφισβητείς την "ελληνικότητα" κανενός, χωρίς στοιχεία.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Λοιπον για να πω την αποψη μου και εγω...

Ειμαι της αποψης οτι το φαινομενο των μεταναστων ειναι κατι το δεδομενο κατι το οποιο δεν μπορει να αλλαξει οποτε ατακες του τυπου εξω οι ξενοι ειναι τουλαχιστον ελαφρες και χωρις πολυτ πολυ σκεψη

Εφοσον εχουμε ξενους υπαρχουν δυο δυνατοτητες:

η μια ειναι να τους κρατησουμε απομονωμενους ημιπαρανομους να τους εκμεταλλευομαστε να τους κραταμε εκτος κοινωνικου ιστου και να να τους ωθουμε στο περιθωριο με καταστρεπτικα αποτελεσματα κατα την γνωμη μου αφου δεν τους επιτρεπουμε να αγαπησουν την χωρα μας και να ενσωματωθουν σε αυτη και τελικα ειναι σαν να τους ωθουμε στο εγκλημα.

η αλλη δυνατοτητα ειναι να τους προστατεψουμε απο την εκμεταλλευση κυριως επαγγελματικη, να τους παρεχουμε υγειονομικη περιθαλψη (οχι χαριστικα, αλλα οπως την δικαιουται καθε εργαζομενος ασφαλισμενος Ελληνας, να τους μορφωσουμε και κατα μια εννοια να τους εξελληνισουμε.

Οσο για τις καταγγελιες περι ελληνοποιησεων εξπρες, επιφυλασσομαι, ειναι πολυ πιθανο να εγιναν και καποια πραγματα ειναι μαλλον υποπτα , αλλα δεν πρεπει να προχωρουμε σε αφορισμους και γενικοτητες καταργοντας αυτη την διαδικασια, ενας ανθρωπος ο οποιος ζει και εργαζεται στην χωρα μας και εχει συνδεσει το μελλον του με το μελλον της χωρας μας εχει το δικαιωμα να αποφασιζει και να συμμετεχει σε αυτη.

Αυτο πουπρεπει να γινει και ειναι ευθυνη της κυβερνησης ειναι να φερει διαφανεια και αντικειμενικοτητα στο συστημα.

Να θυμησω για την ιστορια οτι στις εκλογες ειναι τις μοδας Ελληνες που μενουν μονιμα στο εξωτερικο και εχουν διπλη υποκοοτητα , οι οποιοι με ευθυνη κυριως των μεγαλων κομματων ερχονται πληρωμενες διακοπες στην Ελλαδα και ψηφιζουν για το μελλον μιας χωρας στην οποια στην καλυτερη περιπτωση ερχονται για διακοπες (δεν εννοω οτι δεν πρεπει να εχουν το δικαιωμα να ψηφιζουν απλα αναφερω ενα οχι και τοσο ευκολο παραδειγμα)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πάντως κι ο επίτιμος πρόεδρος Sov είναι ελληνοποιημένος με τόπο γεννήσεως το Σοβερειστάν, οπότε΄μου φαίνεται πως ο Μεγάλος ¨Αρχοντας Saruman καλά θα κάνει να τον θέση σύντομα εκτός κυβερνήσεως!!! :evil:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 weeks later...
Εμένα προσωπικά το ποια θα είναι κυβέρνηση το καλοκαίρι με αφήνει αδιάφορο.

Ο λόγος που γράφω αυτό το post έχει να κάνει με αυτό το παραμύθι με τις παράνομες ελληνοποιήσεις.

Δεν με νοιάζει εάν έγιναν ή όχι τελικά, και εάν αυτές που έγιναν επηρέασαν το εκλογικό αποτέλεσμα γιατί ξέρω εάν και οι άλλοι είχαν την δυνατότητα να κάνουν κάτι αντίστοιχο θα το έκαναν.

Αυτό που θέλω να πω είναι ότι σε όλες τις χώρες της ευρωπαϊκής ένωσης είναι πανεύκολο να ψηφίσεις εάν έχεις μείνει κάποια λίγα χρόνια εκεί ακόμα και σαν φοιτητής που κάθεσαι μόνο τον μισό χρόνο.

Μάλιστα επειδή υπάρχει πλήρης αδιαφορία για τις εκλογές δύναται να διαμορφωθεί το εκλογικό αποτέλεσμα από την ψήφο των μειονοτήτων.

Στην Ελλάδα για κάποιο λόγο δεν μπορούμε να δεχτούμε τον μητροπολιτικό χαρακτήρα που είχε ανέκαθεν αυτή η χώρα και ακόμα αναρωτιώμαστε πως μπορεί να ψηφίζει ένας Αλβανός που ζει μόνιμα στην Ελλάδα τα τελευταία 10 χρόνια.

Βέβαια όλα τα παραπάνω μας ενδιαφέρουν μόνο κατά τις εκλογές.

Δεν έχω ακούσει κανένα να μιλάει για τα φθηνά εκ εισαγωγής εργατικά χέρια που έχουν εκτοπίσει από τον ανταγωνισμό το ενχώριο δυναμικό.

Με ενοχλεί ότι υπάρχουν δίπλα μου ακόμα άνθρωποι που υποστηρίζουν ότι πρέπει να σκοτώσουμε τους μαύρους να κάνουμε σαπούνια τους εβραίους να κάψουμε τους ξένους και να ζητήσουμε από τον μεγαλειότατο εάν έχει την ευγενική καλοσύνη να έρθει να μας εξουσιάσει.

Επιτέλους πρέπει να καταλάβετε ότι η Ελλάδα είναι φτιαγμένη για να είναι κέντρο και η Αθήνα μεγαλούπολη - σημείο αναφοράς - παγκόσμια!!!!!!!

Λίγο μεγαλύτερη επιφύλαξη για μερικά πράγματα που νομίζουμε ότι ξέρουμε δεν βλάπτει. Σε ΚΑΜΙΑ χώρα της ευρωπαϊκής ένωσης και σε ΚΑΜΙΑ σοβαρή (ή μη) χώρα δεν ψηφίζουν στις ΒΟΥΛΕΥΤΙΚΕΣ η ΠΡΟΕΔΡΙΚΕΣ εκλογές άνθρωποι χωρίς υπηκοότητα της εν λόγω χώρας, ενώ η δυνατότητα αυτή δίνεται σε όλους τους πολίτες των χωρών αυτών που ζουν στο εξωτερικό. αυτό είναι και το λογικό. Δηλαδή οι έλληνες φοιτητές του Λονδίνου θα έπρεπε να ενδιαφέρονται περισσότερο για το αν θα κερδίσουν οι Tories ή οι labour από το αν η πατρίδα τους θα κυβερνάται από το Πασοκ ή τη ΝΔ?ή μήπως δεν δικαιούνται να έχουν άποψη?

Η συμμετοχή ανθρώπων χωρίς υπηκοότητα επιτρέπεται σε ορισμένες εκλογές για την ΤΟΠΙΚΗ ΑΥΤΟΔΙΟΙΚΗΣΗ. και την ΕΥΡΩΒΟΥΛΗ(και όταν πρόκειται για ευρωπαίους πολίτες, αυτό επιτρέπεται ήδη και στην Ελλάδα).

In 1992, the Maastricht Treaty introduced the citizenship of the

European Union.

Article 17 guarantees the following rights:

? the right to move and reside freely within the EU;

? the right to vote and stand as a candidate at municipal and European Parliament

elections in whichever Member State an EU citizen resides;

Και αυτό λογικό, καθώς οι κάτοικοι μιας περιοχής θα πρέπει να έχουν λόγο επί των ζητημάτων τοπικής εμβέλειας.

Επιπλέον είναι προκλητικά ανακριβής ο ισχυρισμός ότι αυτό συμβαίνει σε "όλες τις Ευρωπαϊκές χώρες".

Αντίθετα με το δικαίωμα των ευρωπαίων πολιτών να συμμετάσχουν ως ψηφοφόροι και ως υποψήφιοι σε αυτές τις εκλογές που είναι αδιαπραγμάτευτο σε όλη την EU (και στην Ελλάδα),το δικαίωμα τω μεταναστών μη πολιτών της EU να κάνουν το ίδιο δεν είναι καθολικά αποδεκτό στην Ένωση.πχ. και η πώληση χασίς μπορεί να επιτρέπεται ελευθέρα σε κάποια ευρωπαϊκή χώρα,αυτό δεν σημαίνει ότι όλοι συμφωνούν ότι αυτή η ρύθμιση πρέπει να επεκταθεί.

Επιπλέον αυτή η ρύθμιση πουθενά δεν περιλαμβάνει border hoppers, λαθραίους η άτομα που μόλις πήραν μια κάρτα εργασίας περιορισμένης διάρκειας .αφορά άτομα που έχουν μια σταθερή παρουσία στην συγκεκριμένη κοινότητα(πχ.η πρόταση για την Ιταλία προβλέπει 6 χρόνια νόμιμης παρουσίας).άρα όταν αναφέρεσαι σε φοιτητές και κλπ. οι οποίοι ψηφίζουν με απλές διαδικασίες, μάλλον εννοείς Ευρωπαίους(κάτι το οποίο γίνεται και εδώ)

Όποιος νομίζει ότι οικονομικοί μετανάστες ΧΩΡΙΣ ΥΠΗΚΟΟΤΗΤΑ ψηφίζουν ή πρέπει να ψηφίζουν για τη διακυβέρνηση (προεδρικές ή βουλευτικές ανάλογα με το σύστημα) μιας ευρωπαϊκής χώρας βρίσκεται σε παραλήρημα πολιτικής ορθότητας και εκφράζει μια, απλά, αντισυνταγματική θέση.

Χώρες με πολύ εντονότερο και σαφέστερο "μητροπολιτικό χαρακτήρα" από την Ελλάδα παραμένουν αμετακίνητες σε αυτή τη συνταγματική αρχή.

Τώρα,τι σχέση έχει αυτό το ζήτημα με μαύρους, εβραίους ,μεγαλειότατους???????/

Ιδέα δεν έχω

Ένας ο οποίος περιφρονεί το σύνταγμα είναι τουλάχιστον το ίδιο επικίνδυνος με έναν που λέει φερτέ πίσω μεγαλειότατους και αλλά τέτοια. και οι δυο συνιστούν απειλή για το πολίτευμα.(είτε συνειδητά είτε από άγνοια)

Τώρα,εάν τα άτομα για τα οποία συζητάμε είναι ομογενείς(ή έχουν τέτοια συνείδηση) ,καλώς ελληνοποιούνται

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

και BTW η Ελλάδα και η Αθηνά μόνο ιστορικά είναι "κέντρο παγκόσμιας εμβέλειας"

τι άλλο? πολιτιστικά ?βιομηχανικά? εμπορικά? πολιτικά?επιστημονικά ?

χαλάρωσε, μια πολιτεία της Ε.Ε. είμαστε (μάλιστα η πιο προβληματική, μέχρι τη διεύρυνση) .απλά ας προσπαθήσουμε να είμαστε λειτουργικοί.

Οι περισσότεροι ξένοι αλλού προσπαθούσαν να φτάσουν και ευχαρίστως θα πήγαιναν αλλού στην Ευρώπη αν τους δινόταν η ευκαιρία. μόνο ορισμένοι Αλβανοί ήρθαν συνειδητά λόγω της μικρής απόστασης. Μην ψωνιζόμαστε κιόλας

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ο Τrivial X

μάλλον αγνοεί παντελώς την ευρωπαϊκή πραγματικότητα.

Το γεγονός ότι έβγαλα γυμνάσιο και λύκειο σε ευρωπαϊκή χώρα μου δίνει το δικαίωμα να κατηγορήσω ως παντελώς αναληθή τα όσα λέει.

Ας πάει εκεί και να δει τι γίνεται!

--Κανείς ξένος δεν παίρνει υπηκοότητα , εκτός εάν έχει ΓΕΝΝΗΘΕΙ εκεί και έχει ζήσει ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ ΠΟΛΛΑ ΠΟΛΛΑ χρόνια , που ποικίλουν από χώρα σε χώρα , και βέβαια , μόνιμος κάτοικος που εργάζεται , ΚΑΙ ΟΧΙ ΚΑΤΣΑΠΛΙΑΣ!!!

Να πάει και να ρωτήσει τι γνώμη έχουν οι Ευρωπαίοι για τους Έλληνες:

ΤΗ ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ.

ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΑΛΒΑΝΟΥΣ εδώ , αλλά σίγουρα καλύτερη από τους ΤΟΥΡΚΟΥΣ (εδώ τουλάχιστον υπερτερούμε).Έτσι μας συμπεριφέρονται. Και την Ελλάδα την έχουν γραμμένη. Μόνο εάν γίνει κάποια πλημμύρα , γεγονότα όπως τα Ίμια και άλλα τέτοια μπορεί να δείξουν κάτι διάρκειας λίγων δευτερολέπτων και να το περάσουν στα ψιλά !

Κι ο Έλληνας μετανάστης που υπομένει μύριες ταπεινώσεις από τα αφεντικά στην ξενιτιά, τι ζητεί: επιστρέφοντας στην ΠΑΤΡΙΔΑ του να νιώσει επιτέλους οικεία. Είναι αλήθεια , δεν είναι παραμύθι!

Και αφού αυτό δεν του το επιτρέπουν οι ΚΑΤΣΑΠΛΙΑΔΕΣ που μας κουβαλήθηκαν , κατηγορείται και δήθεν ως ΕΘΝΙΚΙΣΤΗΣ από άλλους "προοδευτικούς" Έλληνες που δεν έχουν βγει από τα σύνορα

και που το μόνο που ξέρουν είναι να διαβάζουν τα παραμύθια του ΒΗΜΑΤΟΣ= εφημερίδας της κυβερνήσεως , των Νεων , της Ελευθεροτυπίας , του Έθνους και άλλων δήθεν προοδευτικών εντύπων ,λες και είμαστε το ELDORADO του κόσμου και δεν το ξέρουμε.

Σταματήστε να είστε φερέφωνα του Σημίτη , και ψάξτε επιτέλους να δείτε τι πραγματικά συμβαίνει μακριά από την Ελλάδα. Η πληροφόρηση στην Ελλάδα είναι ψεύτικη και ελεγχόμενη.

ΣΤΑΜΑΤΗΣΤΕ ΝΑ ΑΝΑΠΑΡΑΓΕΤΕ ΤΑ ΨΕΜΜΑΤΑ.

ΤΟ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑ ΟΤΙ Ο ΚΛΕΦΤΗΣ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΙΚΑΣΤΕΙ , ΔΙΟΤΙ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΚΙ Ο ΑΛΛΟΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗ ΘΕΣΗ ΤΟΥ , ΜΟΝΟ ΗΛΙΘΙΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΣΥΓΧΟΡΕΙΤΑΙ ΑΠΟ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΥΣ.

Υ.Γ.,ρε βρεμμένη σανίδα που θέλετε , μερικοί δήθεν παντογνώστες!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τώρα το είδα και γέλασα με την ψυχή μου!

Ακους εκεί η Αθήνα κέντρο του κόσμου! Της Αττικής , ίσως...

Για ψάξτε και λίγο τι ξύλο τρώνε οι ξένοι στην χώρα της ανοχής και της ελευθερίας : χαβ-USA

Η πατρίδα είναι πατρίδα. Όσοι δεν έχουν ζήσει μακριά από αυτήν δεν μπορούν να καταλάβουν...

Όσο υψηλό κι αν είναι το επίπεδο διαβίωσης αλλού, είσαι πάντα ΞΕΝΟΣ και δακτυλοδεικτούμενος. Αυτή είναι η αλήθεια.

Και πολλοί από τους ξένους που μας κουβαλήθηκαν δείχνουν ότι δεν σέβονται τη χώρα που τους έχει.

Εγώ αυτό το σεβάστηκα.

ΑΠΑΙΤΩ τον ίδιο σεβασμό.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

χαχαχαχαχαχαχα :D:D:D:D:D

Τώρα είναι η κλασική φάση που πρέπει να γράψω κανά δυο σελίδες απαντώντας στις κατηγορίες και δικαιολογώντας την θέση μου εεεεεεεεεεεε??????????

μπα.....

Δεν θα μπω στην διαδικασία γιατί το ύφος με το οποίο κρίνονται οι 10 γραμμές που έγραψα δεν μου αρέσει.

synnefaki ειδικά εσύ πρέπει να έχεις το βιογραφικό μου ή να με ξέρεις καλά από κάπου.

....αν δεν ισχύει τίποτα από τα παραπάνω πρέπει να είσαι ένα πολύ καλό μέντιουμ.

Τώρα για τις γραφικότητες του τύπου:

"Τώρα το είδα και γέλασα με την ψυχή μου"

"Ο Τrivial X μάλλον αγνοεί παντελώς την ευρωπαϊκή πραγματικότητα"

"κατηγορήσω ως παντελώς αναληθή τα όσα λέει"

"ρε βρεμμένη σανίδα που θέλετε , μερικοί δήθεν παντογνώστες"

"Λίγο μεγαλύτερη επιφύλαξη για μερικά πράγματα που νομίζουμε ότι ξέρουμε δεν βλάπτει"

"Σταματήστε να είστε φερέφωνα του Σημίτη"

,,,,δεν τις πολυγουστάρω να τις απαντώ.

Την επόμενη φορά λοιπόν..... θα μπεις πρώτα διαδικασία να με ρωτήσεις τι ξέρω επί του θέματος, γιατί τα έγραψα αυτά.. και μετά πες ότι θες.

Μαγκιές και κατηγορίες αβάσιμες σε κείμενο 10 γραμμών σε μένα δεν παίζει ΟΚ?

Προσπάθησε.

και

:calm:

:cool11::cool11::cool11::cool11::cool11::cool11::cool11::cool11:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

....και λίγο επί της ουσίας..

η τεράστια απόκλιση που υπάρχει μεταξύ αυτού που έγραψα και αυτού που κατάλαβες, δικαιολογεί απόλυτα, ότι θέση για σχολιασμό σαν δευτερολογία από μέρος μου έχει μόνο η παράξενη διέγερση που σε έπιασε κατά την διάρκεια της πληκτρολόγησης.

αυτά και ραντεβού σε άλλο θέμα (ααααααα.....καλό!!!!! :D:D:D )

8) 8) 8) :Iloveyou: all

:olympiada: :cool11::cool11::cool11:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

trivialx

Σκέφτομαι τώρα μια δεύτερη καρριέρα ως medium , αφού έτσι μπορώ να βγάζω περισσότερα!

Ειλικρινά , δεν ξέρω ποιός είσαι , αλλά από τα γραφόμενά σου φαίνεται ότι δεν έχεις ιδέα , απλώς πετάς πυροτεχνήματα κι ό,τι γίνει.

Δεν υπολόγιζες όμως ,ότι υπάρχουν άτομα που ξέρουν από πρώτο χέρι την ευρωπαϊκή πραγματικότητα.

Σκοπεύω να ξαναεγκατασταθώ σε κεντροευρωπαϊκή χώρα , και είμαι up-to-date για το τι συμβαίνει εκεί.

Σε ορισμένους χαρακτηρισμούς ίσως το παράκανα , αλλά είναι τέτοιο το πλήθος των ανακριβειών που αναφέρεις που δεν μπορούσα να κρατηθώ.

Άλλη φορά μπορείς να παραδεχτείς την ήττα σου. Eδώ δεν έχουμε πόλεμο , ούτε πόλεμο εντυπώσεων. Μπορεί να ματώνουμε ανώνυμα , αλλά ξανασηκωνόμαστε (με continue, όπως στα coin-ops ) και συνεχίζουμε.

Αρκετά χορτάσαμε με τα ψευδο-ιδεολογήματα των συγκροτημάτων Λαμπράκη και Μπόμπολα!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

....εσύ έχεις βαλθεί να με τρελάνεις...

αλλά επειδή έριξες τον τόνο σου, θα προσπαθήσω να βγάλω κάτι από αυτό.

1.Το λάθος πράγμα που έγραψα είναι :

"σε όλες τις χώρες της ευρωπαϊκής ένωσης είναι πανεύκολο να ψηφίσεις εάν έχεις μείνει κάποια λίγα χρόνια εκεί ακόμα και σαν φοιτητής που κάθεσαι μόνο τον μισό χρόνο"

λοιπόν, μετά την παρέμβασή σου....διορθώνω το σε όλες τις χώρες , με το στην Βρετανία, Γαλλία, Σουηδία..για τις υπόλοιπες όντως δεν γνωρίζω και όντως δεν έπρεπε να κάνω γενίκευση.

γενίκευση, πάντως, έκανες και εσύ....και είμαι σίγουρος ότι δεν βάζεις το χέρι σου στην φωτιά για παραπάνω χώρες.

2. "Ειλικρινά , δεν ξέρω ποιός είσαι , αλλά από τα γραφόμενά σου φαίνεται ότι δεν έχεις ιδέα , απλώς πετάς πυροτεχνήματα κι ό,τι γίνει"

Θα μπορούσα να σου γράψω πλήθος επιχειρημάτων και παραδειγμάτων για το ποιοι και πως ψηφίζουν στις χώρες που προανέφερα, αλλά δεν θα το κάνω, γιατί τα 80 (αθροιστικά) χρόνια που έχει περάσει το οικογενειακό μου περιβάλλον σε αυτές τις χώρες αισθάνονται προσβεβλημένα - αδικημένα (δεν έχουν αποφασίσει τι απ' τα δύο) .

3. "Άλλη φορά μπορείς να παραδεχτείς την ήττα σου. Eδώ δεν έχουμε πόλεμο , ούτε πόλεμο εντυπώσεων. Μπορεί να ματώνουμε ανώνυμα , αλλά ξανασηκωνόμαστε (με continue, όπως στα coin-ops ) και συνεχίζουμε."

αυτό το τελευταίο με κάνει να ανησυχώ για το πως βλέπεις την ανταλλαγή απόψεων εδώ μέσα.

δεν χάνει ούτε κερδίζε κανείς....τουλάχιστον είναι καλύτερα να το βλέπεις έτσι.

η χρησιμότητα ενός τέτοιου forum είναι για τον καθένα από μας διαφορετική.

η δικιά μου είναι μέσα σε όλα τα άλλα και για να μάθω.....σίγουρα όχι για να επιτεθώ σε κάποιον που δεν ξέρω.

θα μπορούσες κάλλιστα αντί να γράψεις ότι χρειάζομαι βρεγμενη σανίδα να έγραφες ακριβως τι συμβαίνει στην χώρα που γνωρίζεις από πρώτο χέρι και εγώ θα απαντούσα αντίστοιχα.

έτσι δεν θα μπαίναμε στην διαδικασία να γράφαμε όλες αυτές τις μαλακίες και θα είχμε κερδίσει και οι δύο κάτι.

Όσο για τα διάφορα περί σημίτη, λαπράκη, μπόμπολα, φερέφωνα κ.α, απλά επιβαιβεώνεις ότι στην ελλάδα είναι πολύ δύσκολο για το μυαλό του άλλου, η σκέψη ότι κάποιος άνθρωπος μπορει να μην ανήκει κάπου.. ή τελοσπάντων να μην ανήκει σε κάποιες διαμορφωμένες πολιτικές ομάδες.

"εάν δεν είσαι μαζί μας είσαι με τους άλλους" ...έτσι το σκέφτεσται!!!!

Σκέφτομαι τώρα μια δεύτερη καρριέρα ως medium , αφού έτσι μπορώ να βγάζω περισσότερα

:lol::lol::lol:

δηλαδή τώρα είσαι small ???? xaxaxxaxaxaxax

:cool11::cool11::cool11:

αυταααααααααα....... 8)

:cool11::cool11::cool11::cool11::cool11::cool11::cool11::cool11::cool11::cool11::cool11: (Sarandos, η φατσούλα τούτη είναι όλα τα λεφτααα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Σχεδόν δεν πιστεύω αυτά που διαβάζω.

Που σας είχε κρύψει η μαμά σας τόσα χρόνια και δεν βγαίνατε στο φώς ρε παιδιά?

Από τη μία έχουμε την και καλά φωνή της λογικής, που άμα λάχει πετάει και καμία χριστοπαναγία για να επαναφέρει τους υπόλοιπους στην πραγματικότητα και να τους δείξει πόσα δεν γνωρίζουν στην ηλίθια, βαρετή και χωρίς αυτογνωσία ζωή τους, βλ. συννεφάκι.

Από την άλλη έχουμε τον ψευτο-φιλελεύθερο τύπο, που δεν φοβάται να είναι διαφορετικός, γιατί η ζωή τον έχει φέρει σε αυτό το συμπέρασμα από τότε που γεννήθηκε. Είσαι ένας επαναστάτης χωρίς αιτία trivialx.

Είμαι σίγουρος ότι θα κάνατε ένα πολύ καλό ζευγάρι εσείς οι δύο.

Επίσης συννεφάκι, σε παρακαλώ μη μας λες πόσες γνώσεις έχεις όσον αφορά τα ευρωπαϊκά ζητήματα, ή πόσες φορες έχεις εγκατασταθεί σε κεντρο-ευρωπαϊκές χώρες, γιατί μας κάνεις και κομπλάρουμε.

Τέλος, trivialx είμαι σίγουρος ότι είσαι και πολύ μπλαζέ τύπος. Μήπως θα μπορούσα να έχω μια φωτογραφία σου να τη βάλω στον τοίχο μου?

:eleos:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ε ρε γλέντια.............

για αρχή.... oxiallodalara καλώς ήρθες στην παρέα μας!!!!

ματς - μουτς και όλα τα σχετικά... :)

πολύ καλή αρχή για πρώτο post η κριτική των άλλων.

δοκίμασε να πεις και την δικιά σου άποψη.

.....δεν θα συνεχίσω όμως γιατιιιιιιι...... Τούτη η στιγμή είναι σημαντική (sorry Barky!!!) γιατί δημιουργώ την Οργάνωση Για Την Απελευθέρωση Του Forum Από Τους Ψευτοτσαμπουκάδες Φερόμενους Πίσω Από Οθόνες

( :banghead: και πολύ προτότυπο μιλάμε εεεεεεεεεεε!!!!!!!!!!!)

Λοιπόν:

Πληροφορίες - Φωτογραφίες του αγώνα μας - Φωτογραφίες δικιές μου - Poster δικά μου...κ.α

στο www.masexeikripseihmamamas.com

ή στο προσωπικό μου mail:

rebelwithoutacause@europe.fuck

ΜΑΧΗ ΜΕΧΡΙ ΤΕΛΟΥΣ

:cool11::cool11::cool11::cool11::cool11::cool11::cool11::cool11::cool11::cool11::cool11::cool11::cool11::cool11::cool11::cool11::cool11::cool11::cool11::cool11::cool11::cool11::cool11::cool11::cool11::cool11::cool11::cool11::cool11::cool11:

:shoot: :shoot: :shoot: :shoot: :shoot: :shoot: :shoot: :shoot: :shoot:

:sniper: :sniper: :sniper: :sniper: :sniper: :sniper: :sniper: :sniper:

:lol::lol::lol:

:splaaaats:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

...μετά τις νέες πληροφορίες που ήρθαν στα γραφεία της οργάνωσης (μαζί με το καινούργιο CD του Νταλάρα)

έχω να καταγγείλω το νεοφερόμενο μέλος του forum "oxiallodalara" ως δάχτυλο αντίπαλης οργάνωσης που προσπαθεί με μικρότητες να υπονομεύσει το έργο που εδώ και 10 λεπτά έχουμε ξεκινήσει.

τον καλώ δημόσια να απαρνηθεί τον αρχηγό του και να ταχθεί με την οργάνωσή μας....σαν αντάλλαγμα, προσφέρω την υποστήριξή μου στα επόμενα post του.

όσοι δεν είναι μαζί μας είναι εναντίον μας

:cool11::cool11::cool11::cool11::cool11::cool11::cool11:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΑΝ γίνεται να μην δημιουργούμε οργανώσεις έτσι για το τίποτα;;;Φχαστώ γενικά.

Επίσης όποιος δεν είναι με την οργάνωση για την Απελευθέρωση του Forum απο τις Φατσούλες, είναι εναντίον της.

Εγώ προσφέρω κάλυψη στα posts όποιου ψηφίσει κατά των φατσουλών γενικά. Επίσης προσφέρω 4 τρομοκρατικές ενέργειες, 7 λαθρεμπόρια ναρκωτικών, 6 ληστείες, 3,5 εκτελέσεις, 5 κλήσεις για πάρκινγκ,8 ροκ συναυλίες, 2 ρωσίδες, μια Fanta και μια πίτσα χωρίς πιπεριά. Πληροφορίες στα γνωστά τηλέφωνα!

ΖΗΤΩ Ο ΑΓΩΝΑΣ! ΖΗΤΩ Ο OXIALLODALARA (απλά ούτε κι εγώ αντέχω τον Νταλάρα γενικά!)

Σας μισώ όλους, ΟΛΟΥΣ! (με το έτσι θέλω ρε παιδί μου...Δε δίνω καν επιχείρημα! Τα'χω γραμμένα όλα, ΟΛΑ!)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

βασικά ούτε εγώ γουστάρω Νταλάρα..

βασικά η οργάνωση μου είναι καλύτερη απ'την δικιά σου...

βασικά εγώ δεν χρειάζομαι καινούργια μέλη γιατι η οργάνωση είναι πλήρης...

βασικά η οργάνωση είμαι εγώ...μόνος μου...εγώ και οι φατσούλες μου...

ΦΑΤΣΟΥΛΕΣ ΠΑΝΩ ΤΟΥΣ

ΠΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΡ-------------------

:shoot: :shoot: :shoot: :shoot: :shoot: :shoot: :shoot: :shoot: :shoot: :shoot: :shoot: :shoot: :shoot: :shoot: :shoot:

:sniper: :sniper: :sniper: :sniper: :sniper: :sniper: :sniper: :sniper: :sniper: :sniper: :sniper: :sniper: :sniper: :sniper:

:sfyripc: :sfyripc: :sfyripc: :sfyripc: :sfyripc: :sfyripc: :sfyripc: :sfyripc: :sfyripc: :sfyripc: :sfyripc: :sfyripc: :sfyripc: :sfyripc: :sfyripc:

:doa10: :doa10: :doa10: :doa10: :doa10: :doa10: :doa10: :doa10: :doa10: :doa10: :doa10: :doa10: :doa10: :doa10:

:doa07: :doa07: :doa07: :doa07: :doa07: :doa07: :doa07: :doa07: :doa07: :doa07: :doa07: :doa07: :doa07: :doa07:

:splaaaats:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

α και για να μην ξεχνιόμαστε

:cool11::cool11::cool11::cool11::cool11::cool11::cool11::cool11::cool11::cool11::cool11::cool11::cool11::cool11::cool11::cool11::cool11::cool11::cool11::cool11::cool11::cool11::cool11::cool11::cool11::cool11::cool11::cool11::cool11::cool11::cool11::cool11::cool11::cool11::cool11::cool11::cool11::cool11::cool11::cool11::cool11::cool11::cool11::cool11::cool11::cool11::cool11::cool11::cool11::cool11::cool11::cool11::cool11::cool11::cool11::cool11::cool11::cool11::cool11::cool11::cool11::cool11::cool11::cool11::cool11::cool11::cool11::cool11::cool11::cool11::cool11::cool11::cool11::cool11::cool11::cool11::cool11::cool11::cool11::cool11::cool11::cool11::cool11::cool11::cool11::cool11::cool11::cool11::cool11::cool11::cool11::cool11::cool11::cool11::cool11::cool11::cool11::cool11::cool11::cool11::cool11:

:antegeia: αλλόθρησκοι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

:flammable: :flammable: :flammable: :flammable: :flammable: :flammable: :flammable: :flammable:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Λοιπόν, ένα-ένα τα πράγματα.

Φίλοι συν-φορουμίστες,

στη ζωή δεν είναι τίποτα τυχαίο.

Το ότι μπήκα και εγώ σε αυτό το forum, το κάνω γιατί έχω την ανάγκη να ανήκω και εγώ κάπου. Είμαι και εγώ ένας μαζάνθρωπος.

Γι' αυτό λέω ΝΑΙ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΟΡΓΑΝΩΣΕΙΣ.

Επίσης, για να μην ξεφεύγουμε, δεν έχω καμία πολιτική άποψη. Η μάλλον συμφωνώ με τα πάντα.

Θέλετε να ψηφίζουν οι Αλβανοί? Κανένα πρόβλημα.

Θέλετε να επιστρέψει ο βασιλιάς? Κανένα πρόβλημα.

κλπ.

Στο τέλος της ημέρας θα είμαι ακριβώς στην ίδια κατάσταση, ανεξάρτητα από την κυβέρνηση. Τα ψυχολογικά μου θα είναι τα ίδια/άλυτα no matter what. (Για να ρίχνουμε και κανένα αγγλικό για να μην νομίζουν μερικά-μερικά συννεφάκια).

Η πολιτική και οι παρενέργειες της, έχουν, με απόλυτη επίγνωση μου, αντικατασταθεί από το survivor. Αφού το ίδιο πράγμα είναι.

Πορώνομαι χωρίς κανένα λόγο, για κάτι ανούσιο, που όλοι ξέρουμε τι θα γίνει ανεξάρτητα με το ποιός θα κερδίσει. Άλλος θα πάρει τα 200,000 ευράκια...

Προτιμώ λοιπόν να τσακώνομαι με άτομα που ακούνε Νταλάρα, παρά με δεξιο-αριστερο-κεντρόους.

Trivialx, ευχαριστώ για το καλώς ήρθες.

:eeeetsi:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ντλέπομαι που κομπλάρω !!! :multicolor: :multicolor: :multicolor:

Συμφωνώ με το συνάδελφο παραπάνω! Βάλτε το βασιλιά στο θρόνο του και μετά θα είμαι ο πρώτος που θα πει ΝΑΙ στο να ψηφίζουν ΟΛΟΙ οι Αλβανοί στην Ελλάδα. Η είμαστε ελεύθεροι και αναγνωρίζουμε τα δικαιώματα του καθενός ή δεν είμαστε.

Ki επειδή πρέπει να μηδενίσω το λογαριασμό:

Νταλάρας , Νταλάρας , Νταλάρας!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εγώ πάντως for the record βάζω το χέρι μου στη φωτιά ότι και στις Σουηδία , Γαλλία , Βρετανία δεν ψηφίζουν στις βουλευτικές και προεδρικές άτομα ΧΩΡΙΣ ΥΠΗΚΟΟΤΗΤΑ. Και ρωτώ και πάλι αν αναφερόμενος σε φοιτητές εννοείς φοιτητές πολίτες της ΕΕ που ψηφίζουν σε δημοτικές και ευρωεκλογές.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Kι εγώ θα συμφωνήσω με τον ptca . Μόνο στις τοπικές και ευρωεκλογές έχουν το δικαίωμα.

Κι εγώ βάζω το χέρι μου στη φωτιά.

Θα ψάξω στο διαδίκτυο για στοιχεία περισσότερα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.