Jump to content

Συνελήφθη ο Στρος Καν


Recommended Posts

Πάντως δυσκολεύομαι να πιστέψω το σενάριο του βιασμού όταν δεν εμφανίζονται έστω και ελάχιστα σημάδια στο πρόσωπο του κατηγορουμένου. Αυτό σίγουρα έχει να κάνει και με τη σωματική διάπλαση της κατήγορου.....αλλά οι επιφυλάξεις μου είναι αρκετές.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εννοείται...σιγα μην ειχε αναγκη αυτος την καμαριερα :splats::splats: ..εγω πιστευω πως του εκατσε απο μονη της κιολας....

Ναι εννοείται!!

Οι πλούσιοι δε προβαίνουν ποτέ σε απόπειρα βιασμού.Το ξέρουν όλες οι κατίνες και στη δικιά μου γειτονιά.Άλλωστε πάντα αυτΟΊ που συλλαμβάνονται για βιασμό δεν έχουν λεφτά ούτε για τη φθηνότερη πόρνη[γι'αυτο και το έγκλημα].Αυτή φταίει!! Η ΠΟΥΤΑΝΑ!!ΤΑ ΘΕΛΕΙ Ο ΚΩΛΟΣ ΤΗς!!

Δεν ήταν απλώς πλούσιος. Αυτό ήταν το λιγότερο. Ηταν πολιτικός και κατά πάσα πιθανότητα ο επόμενος πρόεδρος της Γαλλίας. Δεν θα τίναζε την πολιτική του καριέρα στον αέρα (όπως και έγινε) για να βιάσει κάποια και μάλιστα μέσα στη Νέα Υόρκη σε ένα ξενοδοχείο με κάμερες παντού... Αν ήθελε τόσο πολύ να βιάσει ντε και καλά θα το έκανε στην Ταυλάνδη ή στη Νιγηρία...(πληρώνοντας τον νταβατζή για να μην μιλήσει).

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πάντως δυσκολεύομαι να πιστέψω το σενάριο του βιασμού όταν δεν εμφανίζονται έστω και ελάχιστα σημάδια στο πρόσωπο του κατηγορουμένου. Αυτό σίγουρα έχει να κάνει και με τη σωματική διάπλαση της κατήγορου.....αλλά οι επιφυλάξεις μου είναι αρκετές.

εχω ξαναγραψει ότι πλέον είναι γνωστό ότι δε μπορεί να υπάρχει βιασμός "γιατί μια γυναίκα με σηκωμένα φουστάνια, μπορεί να τρέξει πολύ γρηγορότερα από έναν άντρα με κατεβασμένα παντελόνια"

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εννοείται...σιγα μην ειχε αναγκη αυτος την καμαριερα :splats::splats: ..εγω πιστευω πως του εκατσε απο μονη της κιολας....

Ναι εννοείται!!

Οι πλούσιοι δε προβαίνουν ποτέ σε απόπειρα βιασμού.Το ξέρουν όλες οι κατίνες και στη δικιά μου γειτονιά.Άλλωστε πάντα αυτΟΊ που συλλαμβάνονται για βιασμό δεν έχουν λεφτά ούτε για τη φθηνότερη πόρνη[γι'αυτο και το έγκλημα].Αυτή φταίει!! Η ΠΟΥΤΑΝΑ!!ΤΑ ΘΕΛΕΙ Ο ΚΩΛΟΣ ΤΗς!!

Δεν ήταν απλώς πλούσιος. Αυτό ήταν το λιγότερο. Ηταν πολιτικός και κατά πάσα πιθανότητα ο επόμενος πρόεδρος της Γαλλίας. Δεν θα τίναζε την πολιτική του καριέρα στον αέρα (όπως και έγινε) για να βιάσει κάποια και μάλιστα μέσα στη Νέα Υόρκη σε ένα ξενοδοχείο με κάμερες παντού... Αν ήθελε τόσο πολύ να βιάσει ντε και καλά θα το έκανε στην Ταυλάνδη ή στη Νιγηρία...(πληρώνοντας τον νταβατζή για να μην μιλήσει).

Λεπόν...για μην παρεξηγηθώ.ΔΕΝ λέω ότι τη βίασε ή όχι.Δεν το ξέρω.Και για να 'μαι ειλικρινής χέστηκα κιόλας.

Αυτό που λέω είναι ότι είναι απλά ηλίθιο να επιχειρηματολογείς για το λογικό του βιασμού(''δεν το συμφέρει αυτό άρα δεν το κανε'' ή ''είναι ο τάδε που 'ναι υπεράνω υποψίας άρα δεν το 'κανε'' ή ότι άλλο τέτοιο...χαζό).

Κάνε ένα ένα google search:[psychology rapist] και θα σου βγάλει άπειρα άρθρα.Δες μερικά που να τα υπογράφει καποιος author της προκοπής και θα δεις ότι αυτό που έγραψες είναι απλά αφελές.Αν βαριέσαι να διαβάσεις...δες το Criminal Minds που είναι κι από τα αγαπημένα μου.

Είναι τουλάχιστον αισχρό να υπερασπίζεσαι το 2011 ένα κατηγορούμενο για βιασμό λέγοντας απλά ότι είναι ο τάδε.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Στρος Καν: Ηταν ισχυρός, ήταν και πρωτόγονος

Το ήθελε. Το ήθελε πολύ. Αυτό θέλει κάθε σκληρά εργαζόμενη, θεοσεβούμενη, νέα χήρα που κάνει χαμαλοδουλειές σε ξενοδοχείο της Τάιμς Σκουέρ για να μεγαλώσει την έφηβη κόρη της, να δικαιολογήσει την πράσινη κάρτα της και να εκμεταλλευτεί τις ευκαιρίες που της παρέχει η Αμερική: έναν τρελαμένο, ξαναμμένο, ρυτιδιασμένο γέρο-σάτυρο να εφορμά γυμνός από ένα μπάνιο, να της χυμάει και να τη σέρνει στο δωμάτιο σαν άνθρωπος των σπηλαίων.

Η φήμη του Ντομινίκ Στρος Καν ως τρις παντρεμένου γάλλου γόη κάπου χάνει. Σύμφωνα με τη μαρτυρία της 32χρονης δυτικο - Αφρικανής καμαριέρας, τα όσα συνέβησαν στη σουίτα των 3.000 δολαρίων τη βραδιά, δεν είχαν καμία σχέση με αποπλάνηση. Αν οι κατηγορίες είναι αληθινές, η συμπεριφορά του Στρος Καν, σκαιή και πρωτόγονη, είναι βιασμός. Μήπως έλεγε ο επικεφαλής του Διεθνούς Νομισματικού Ταμείου σε άλλες χώρες να σφίξουν τα ζωνάρια ενώ εκείνος κατέβαζε τα παντελόνια του;

Οι συνήγοροι υπεράσπισης είναι έτοιμοι να αποκρούσουν κάθε απόδειξη από το DNA υποστηρίζοντας ότι η σεξουαλική επαφή με την καμαριέρα που πήγε να καθαρίσει το δωμάτιο "ήταν συναινετική". Μήπως θα υποστηρίξουν και ότι εκείνη «έλιωσε» από επιθυμία όταν κατάλαβε ότι ο Στρος Καν είχε παραστεί στο Νταβός;

Ο Τζέφρι Σαπίρο, δικηγόρος της καμαριέρας, δήλωσε ότι δεν υπήρχε τίποτε το συναινετικό στο περιστατικό (Δεν της είπε «Πέρνα μέσα να δεις το νομισματικό μου ταμείο» για παράδειγμα...). Οι γάλλοι υπερασπιστές του Στρος Καν εκστομίζουν τρελές θεωρίες συνωμοσίας, θυμίζοντας τους Πακιστανούς στην υπόθεση του Οσάμα. Ο Μπερνάρ Ανρί Λεβί, φίλος του κατηγορουμένου, λέει ότι είναι εξοργισμένος με την περιγραφή του Στρος Καν ως ενός «αδηφάγου και μοχθηρού τέρατος».

Έγραψε στο Daily Beast: «Θα ήταν καλό να μάθουμε - και χωρίς καθυστέρηση - πώς έγινε μία καμαριέρα να μπήκε μόνη της στη σουίτα, αντίθετα με τη συνήθη πρακτική των περισσότερων μεγάλων ξενοδοχείων της Νέας Υόρκης να στέλνουν μία «ταξιαρχία καθαρισμού» δύο ατόμων στο δωμάτιο ενός από τους πιο εκτεθειμένους στη δημοσιότητα ανθρώπους στον πλανήτη».

Λοιπόν εγώ η ίδια έμεινα επί χρόνια στο Sofitel και άλλα ξενοδοχεία στη Νέα Υόρκη και ποτέ δεν είδα κάποια «ταξιαρχία», μόνο μία καμαριέρα να καθαρίζει τα δωμάτια.

Η ιστορία αυτή μας παρηγορεί εδώ στην Αμερική, γιατί δείχνει ότι ακόμη και μία καμαριέρα μπορεί να έχει αξιοπρέπεια και να ακουστεί όταν κατηγορεί έναν από τους πιο ισχυρούς ανθρώπους στον κόσμο ότι της επιτέθηκε. (Γνώριμη κατηγορία για τον ίδιο, αφού και στο παρελθόν είχε επιδείξει παρόμοια βίαιη συμπεριφορά).

Η νέα γυναίκα ξέφυγε από τη φρίκη στην πατρίδα της τη Γουινέα, μία πατριαρχική κοινωνία όπου οι βιασμοί είναι συνήθεις και χρησιμοποιούνται σαν "όπλα" στον πόλεμο, έναν τόπο όπου θα τη σκότωναν αν τα έβαζε με έναν ισχυρό άνδρα. Όταν ήρθε αντιμέτωπη με τη φρίκη εδώ βρήκε καταφύγιο.

Πάντα μας προκαλεί έκπληξη το πως κοσμοπολίτες, υψηλά ιστάμενοι, πολύγλωσσοι άνθρωποι μπορούν να συμπεριφέρονται με τόσο πρωτόγονο τρόπο. Αλλά ο πολιτισμός και η ηθική δεν έχουν να κάνουν ούτε με τη μόρφωση ούτε και την κοινωνική θέση.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ενώ αυτή πήγε να στρώσ' αυτός πήγε να της το καν΄ κ έτσι αυτή δεν πρόλαβε να στρώσ΄ καν :P:lol:

Κυκλοφορεί στο ίντερνετ --->πώς κατάλαβαν ότι το κινητό που βρέθηκε στο ξενοδοχείο ήταν του στρος καν?---->Είχε αναπάντητες από το Γιωργάκη :lol:

Απο Λαζόπουλο:

Οι ταινιες του Στρος ειναι "Σκυψε χρεοκωπημένη" και "Το μουνημόνιο"

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Λεπόν...για μην παρεξηγηθώ.ΔΕΝ λέω ότι τη βίασε ή όχι.Δεν το ξέρω.Και για να 'μαι ειλικρινής χέστηκα κιόλας.

Αυτό που λέω είναι ότι είναι απλά ηλίθιο να επιχειρηματολογείς για το λογικό του βιασμού(''δεν το συμφέρει αυτό άρα δεν το κανε'' ή ''είναι ο τάδε που 'ναι υπεράνω υποψίας άρα δεν το 'κανε'' ή ότι άλλο τέτοιο...χαζό).

Κάνε ένα ένα google search:[psychology rapist] και θα σου βγάλει άπειρα άρθρα.Δες μερικά που να τα υπογράφει καποιος author της προκοπής και θα δεις ότι αυτό που έγραψες είναι απλά αφελές.Αν βαριέσαι να διαβάσεις...δες το Criminal Minds που είναι κι από τα αγαπημένα μου.

Είναι τουλάχιστον αισχρό να υπερασπίζεσαι το 2011 ένα κατηγορούμενο για βιασμό λέγοντας απλά ότι είναι ο τάδε.

Αυτό κατάλαβες εσύ; Οτι τον υπερασπίζομαι; Είναι άλλο να μιλάς για τα πολιτικά παιχνίδια κι άλλο να υπερασπίζεσαι τον βιαστή. Αφελής είναι η δική σου εντύπωση ότι μπορεί να υπάρξει βιασμός σε.. στοματικό σεξ. (χωρίς ο βιαστής να έχει μαχαίρι/πιστόλι).

Παγκόσμια πρωτοτυπία.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αυτός τα είχε με τη γκόμενα από καιρό ,απλά τον ξεγέλασαν κ του την έφεραν την κατάλληλη στιγμή.Η συγκεκριμένη είναι 1.80 οπότε μπορούσε να τον ξυλοφορτώσει.Ο Καν πληρώνει τις αδυναμίες του

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Λεπόν...για μην παρεξηγηθώ.ΔΕΝ λέω ότι τη βίασε ή όχι.Δεν το ξέρω.Και για να 'μαι ειλικρινής χέστηκα κιόλας.

Αυτό που λέω είναι ότι είναι απλά ηλίθιο να επιχειρηματολογείς για το λογικό του βιασμού(''δεν το συμφέρει αυτό άρα δεν το κανε'' ή ''είναι ο τάδε που 'ναι υπεράνω υποψίας άρα δεν το 'κανε'' ή ότι άλλο τέτοιο...χαζό).

Κάνε ένα ένα google search:[psychology rapist] και θα σου βγάλει άπειρα άρθρα.Δες μερικά που να τα υπογράφει καποιος author της προκοπής και θα δεις ότι αυτό που έγραψες είναι απλά αφελές.Αν βαριέσαι να διαβάσεις...δες το Criminal Minds που είναι κι από τα αγαπημένα μου.

Είναι τουλάχιστον αισχρό να υπερασπίζεσαι το 2011 ένα κατηγορούμενο για βιασμό λέγοντας απλά ότι είναι ο τάδε.

Αυτό κατάλαβες εσύ; Οτι τον υπερασπίζομαι;

Δεν κατάλαβα ότι τον υπερασπίζεσαι.Κατάλαβα ότι λες πως κάποιος που είναι σε μία θέση όπως αυτή του κατηγορουμένου,δεν είναι λογικό να προβεί σε μία τέτοια ενέργεια.Αυτό θεωρω αφελές και αισχρό.

Είναι άλλο να μιλάς για τα πολιτικά παιχνίδια κι άλλο να υπερασπίζεσαι τον βιαστή.

Αφελής είναι η δική σου εντύπωση ότι μπορεί να υπάρξει βιασμός σε.. στοματικό σεξ. (χωρίς ο βιαστής να έχει μαχαίρι/πιστόλι).

Αν κάποιος σε ρίξει κάτω,και βάλει το μόριό του πάνω στα κλειστά χείλη σου,τότε αυτό θεωρείται sexual assault ή όχι?

Παγκόσμια πρωτοτυπία.

Sexual Assault

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Η συγκεκριμένη είναι 1.80 οπότε μπορούσε να τον ξυλοφορτώσει. :splats:

Αυτή την καραμέλα(άλλη λέξη μου έρχεται...αλλά προσπαθώ να μη βρίζω) την έχω ακούσει άπειρες φορές και στην τηλεόραση.

Αν δηλαδή είσαι στα επείγοντα σε κάποιο νοσοκομείο της Θεσ/κης και μία γερμανίδα τουρίστρια 1,85 έρθει και σου πει ότι τη βίασε ο Ψωμιάδης,να υποθέσω ότι θα της πεις να σταματήσει τις παπαριες?Να υποθέσω ότι άτομα σαν τον Κούγια αθωώνονται αυτομάτως από κατηγορίες βιασμού?

ΣΤΑΜΑΤΗΣΤΕ ΝΑ ΑΝΑΠΑΡΑΓΕΤΑΙ ΜΑΛΑΚΙΕς ΠΟΥ ΔΕΝ ΙΣΧΥΟΥΝ!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Η αλήθεια είναι ότι έχεις δίκιο.Η σωματική δύναμη δεν έχει να κάνει με το ύψος.Εξάλλου είναι κ το στοιχείο του αιφνιδιασμού που μπορεί να σε κάνει να παγώσεις.Ευχαριστώ για το :splats: το χρειαζόμουν :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αν κάποιος σε ρίξει κάτω,και βάλει το μόριό του πάνω στα κλειστά χείλη σου,τότε αυτό θεωρείται sexual assault ή όχι?

Σε αυτή την περίπτωση σε κλάσμα dt τα χείλη μου θα έχουν ανοίξει και το μόριο θα μείνει το μισό από τη δαγκωνιά!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αν κάποιος σε ρίξει κάτω,και βάλει το μόριό του πάνω στα κλειστά χείλη σου,τότε αυτό θεωρείται sexual assault ή όχι?

Σε αυτή την περίπτωση σε κλάσμα dt τα χείλη μου θα έχουν ανοίξει και το μόριο θα μείνει το μισό από τη δαγκωνιά!

Ρε invitro καλή μου.Δε λέω ότι δε μπορεί να γίνει και αυτό.Αν ήσουν και η αδερφή του ΤσακΝόρις μπορεί να του τον έκανες κεφαλοκλείδωμα!

Δεν είναι όμως παράλογο να πιστεύεις ότι όλοι αντιδρούν το ίδιο σε ένα τέτοιο γεγονός?

Ακόμα και ένα φίδι να δεις μπροστά στα πόδια σου μπορεί να του πετάξεις κάτι και να το σκοτώσεις, μπορεί να αρχίσεις να τρέχεις σα το Βέγγο(RIP), μπορεί να κάτσεις σαν άγαλμα από το φόβο.Πόσο μάλλον να σου ορμάει ο άλλος για να σε μαμήσει με το έτσι θέλω.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καλά. Επειδή με είπες "καλή μου" (σνιφ, χρόνια έχω να ακούσω κάτι τόσο τρυφερό) θα συμφωνήσω. emcolgate

Τελικά κανένα επιχείρημα δε συγκρίνεται με ένα...καλό γλείψιμο. emcolgate

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 3 weeks later...

Η ανακάλυψη του Ντομινίκ Στρος Καν πως ο χρυσός των ΗΠΑ είχε "φυγαδευτεί" από το περίφημο θησαυροφυλάκειο του Φορτ Νοξ με κατεύθυνση προς το εξωτερικό αποτελεί τον πραγματικό λόγο της περιπέτειας του Στρος Καν στις ΗΠΑ, σύμφωνα με τις αναφορές των μυστικών υπηρεσιών της Ρωσίας προς τον Βλαντιμίρ Πούτιν και τις αποκαλύψεις της ιστοσελίδας The Santos Republic.

Ειδικότερα, η σεξουαλική επίθεση στην καμαριέρα "στήθηκε", σύμφωνα με την έκθεση των ρωσικών υπηρεσιών, την εποχή που ο Στρος Καν βρισκόταν στις ΗΠΑ για να μάθει από πρώτο χέρι γιατί η αμερικανική κυβέρνηση "πάγωσε" την παράδοση στο ΔΝΤ 191,3 τόνων χρυσού, που προέβλεπε συμφωνία υπογεγραμμένη από τις δύο πλευρές τον Απρίλιο του 1978. Ο χρυσός προοριζόταν για την κάλυψη των λεγόμενων Ειδικών Τραβηκτικών Δικαιωμάτων.

Όπως αναφέρεται, αξιωματούχοι της κυβέρνησης Ομπάμα έμαθαν πως διπλοί πράκτορες της CIA εφοδίασαν τον Στρος Καν με αποδεικτικά στοιχεία πως όλος ο αμερικανικός χρυσός, που υποτίθεται πως φυλασσόταν στο Φορτ Νοξ, απλά δεν υπήρχε εκεί.

Όταν ο Στρος Καν κατάλαβε πως τα στοιχεία-βόμβα που είχε στα χέρια του ήταν ικανά να τινάξουν στον αέρα την αμερικανική και, αλυσιδωτά. την παγκόσμια οικονομία, ενημέρωσε τις γαλλικές Αρχές πως εγκαταλείπει εσπευσμένα τη Νέα Υόρκη.

Οι Γάλλοι πράκτορες τον ειδοποίησαν πως ήδη τον ψάχνουν οι αμερικανικές Αρχές και τον καθοδήγησαν να πάει αμέσως στο αεροδρόμιο JFK της Νέας Υόρκης χωρίς το κινητό του για να μην εντοπιστεί.

Ο Στρος Καν εκτέλεσε στην εντέλεια αυτές τις οδηγίες μέχρι που επιβιβάστηκε σε μια πτήση της Air France με προορισμό το Παρίσι, όταν και έκανε το μοιραίο λάθος να τηλεφωνήσει στο ξενοδοχείο από ένα τηλέφωνο στο αεροπλάνο. Ύστερα από λίγο έπεφτε στα χέρια Αμερικανών πρακτόρων.

Το σενάριο συνωμοσίας γίνεται ακόμα πιο περίπλοκο και εντυπωσιακό από άλλη μία αποκάλυψη.

Ο Στρος Καν "μοιράστηκε" τις αποδείξεις για τον αμερικανικό χρυσό με τον φίλο του, τον Αιγύπτιο τραπεζίτη Μαχμούντ Αμπντέλ Σαλάμ Ομάρ, ο οποίος επίσης όλως τυχαίως κατηγορήθηκε και αυτός από τις ΗΠΑ για ένα σεξουαλικό έγκλημα... επίσης κατά καμαριέρας πολυτελούς ξενοδοχείου, παρά το γεγονός ότι είναι 74 ετών και πιστός μουσουλμάνος.

Σημειώνεται ότι ο Πούτιν μόλις πήρε στα χέρια του την έκθεση των υπηρεσιών πληροφοριών, έγινε ο πρώτος ηγέτης στον κόσμο που δήλωσε πως κάτι κρύβεται πίσω από τον πρώην επικεφαλής του ΔΝΤ. Ηδη από τις 29 Μαΐου ο Πούτιν δήλωσε ξεκάθαρα: "Είναι δύσκολο για μένα να αξιολογήσω τα κρυμμένα πολιτικά κίνητρα, αλλά δεν μπορώ να πιστέψω ότι όλα έγιναν όπως φαίνονται και με τον τρόπο που είχαν αρχικά παρουσιάσεί. Κάτι δεν μου πάει καλά...".

Ενδιαφέρον είναι ακόμη ότι ο βουλευτής των Ρεπουμπλικάνων και υποψήφιος για την προεδρία το 2012 Ρον Πολ έχει δηλώσει επανειλημμένα ότι θεωρεί πως η αμερικανική κυβέρνηση λέει ψέματα για τον χρυσό που υποτίθεται ότι φυλάσσεται στο Φορτ Νοξ. Μάλιστα, προς τα τέλη του 2010, ο βουλευτής είχε ζητήσει να γίνει έλεγχος σχετικά με το θέμα.

Οταν ρωτήθηκε από δημοσιογράφους αν πιστεύει πως δεν υπάρχει καθόλου χρυσός στο Φορτ Νοξ, ο ίδιος είχε απαντήσει σαφώς: "Νομίζω ότι είναι μια πιθανότητα".

Μάλιστα, τρεις ημέρες μετά τη σύλληψη του Στρος Καν, ο Πολ απηύθυνε νέα έκκληση στις ΗΠΑ να πουλήσουν αποθέματα χρυσού λέγοντας: "Με την (υψηλή) τιμή που έχει τώρα ο χρυσός και το τεράστιο πρόβλημα χρέους που αντιμετωπίζουμε πρέπει, σίγουρα, να πουλήσουμε στο peak".

http://nonews-news.blogspot.com/2011/06/cia.html

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.