Jump to content

Πότε μπαίνει στην Τράπεζα, ο πρώτος μισθός??..


Recommended Posts

Γειά χαρά..!

Συγνώμη αν η σχετική απορία μου, έχει ενδεχομένως απαντηθεί σε παλαιότερο Topic,

αλλά, χρησιμοποιώντας το google, σαν μηχανή αναζήτησης εντός του greekmeds, δεν βρήκα κάτι...

Έχουμε και λέμε,

ξεκινώντας, τις πρώτες μέρες του μήνα,

πότε, κατά μέσο όρο, περιμένουμε να κατατεθούν οι πρώτες απολαβές, στο Λογαριασμό Μισθοδοσίας μας??..

Φαντάζομαι, ανάλογη χρονική καθυστέρηση, συμβαίνει τόσο στο Αγροτικό όσο και στην Ειδικότητα..

Ευχαριστώ πολύ..!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Από την εμπειρία μου από το αγροτικό, σε επαρχιακό νοσοκομείο, η πρώτη μισθοδοσία έγινε στο τέλος του δεύτερου μήνα. Λέγανε ότι πρέπει να προσκομίσεις έγκαιρα το πιστοποιητικό υγείας για να μην σου καθυστερήσουν την πληρωμή, αλλά κι εγώ που το προσκόμισα αμέσως, δεν τα πήρα πιο σύντομα. Παίρνεις βέβαια ένα καλό μαζεμένο ποσό, αλλά μέχρι τότε ζεις με δανεικά- γονική επιχορήγηση;-( Σε άλλα νοσοκομεία μπορεί να είναι διαφορετικά;-)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Χωρίς να μπορώ να σου πω το γιατί ακριβώς, από προσωπική εμπειρία και από εμπειρία συναδέλφων στο αγροτικό, αν ξεκίνησες εντός του πρώτου 10ημερου του μήνα θα πληρωθείς κανονικά,διαφορετικά θα τα πάρεις μαζεμένα με τον επόμενο μήνα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Να 'σαι καλά..!! Εννοείται, και τα άλλα μέλη που απάντησαν..

Μια ερώτηση ακόμα..

Το Πιστοποιητικό Υγείας, έχει κάποιον ιδιαίτερο ρόλο ή παραμένει "τυπική χαρτούρα"??...

Το ρωτάω γιατί,

λόγω απανωτών εφημεριών, και ζωή γενικά, γ@μησέ τα (...), ΔΕΝ έχω βρεί το χρόνο να πάω στην πρωτεύουσα του Νομού και να κανονίσω όοοολη τ η σχετική χαρτουρο-γραφειοκρατία...

Γενικώς, η κάποια λογική "καθυστέρηση",

σε Εγγραφή στον αντίστοιχο Σύλλογο και στην έκδοση του Πιστοποιητικού Υγείας,

έχει κανένα ουσιαστικό αντίκτυπο???...

Σας ευχαριστώ πολύ.. :rolleyes:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αναστάση μου, μία άσχετη ερώτηση και ζητώ προκαταβολικά συγγνώμη, όταν συμπληρώνεις ιστορικό, εισιτήριο/εξιτήριο, ένα πιστοποιητικό υπογραμμίζεις λέξεις και χρησιμοποιείς """"""";

Φαντάζομαι τι θα έχουν δει τα ματάκια των επιμελητών σου :wacko:

Καλή αρχή....και με λιγότερες υπογραμμισμένες λέξεις και περιορισμένη χρήση """""""""""""""""""""""""""""""""""""'

"Bye bye" :D

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

......αααααααα και κάτι σχετικό με το θέμα......

αν περάσει στο νέο νομοσχέδιο για τις ειδικότητες η παλαιά ιδέα του νέου μέλους της επιτροπής του μεσιέ Μποδοσάκη....δε θα σε νοιάζει πότε μπαίνει στην τράπεζα ο μισθός.....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αναστάση μου, μία άσχετη ερώτηση και ζητώ προκαταβολικά συγγνώμη, όταν συμπληρώνεις ιστορικό, εισιτήριο/εξιτήριο, ένα πιστοποιητικό υπογραμμίζεις λέξεις και χρησιμοποιείς """"""";

Φαντάζομαι τι θα έχουν δει τα ματάκια των επιμελητών σου :wacko:

Καλή αρχή....και με λιγότερες υπογραμμισμένες λέξεις και περιορισμένη χρήση """""""""""""""""""""""""""""""""""""'

"Bye bye" :D

Πού 'σαι ρε παίδαρε??!!

Και λέω, ακόμα, κάποιο "πιπεράτο" σχόλιο?? :splaaaats::rolleyes:

Που λές,

ως προς τα "...",

εξαρτάται...

πχ. Αν πρόκειται, να αποδώσεις, πιο περιγραφικά ένα ενδεχόμενο απεικονιστικό σημείο..

πχ. διάχυτη σκίαση πνευμονικών πεδίων (άμφω) δίκην "φτερά νυχτερίδας" (bat wings), σε περίπτωση κεραυνοβόλου πνευμονικού οιδήματος (μακριά από 'δω..) :rolleyes: :rolleyes:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.