Jump to content

Τρόπος εισαγωγής στην ειδικότητα !


Leviathan

  

193 members have voted

  1. 1. Με ποιο σύστημα θέλετε να γίνεται η κατανομή των ιατρών στις ειδικότητες ;

    • 1) Με το σύστημα που ισχύει τώρα, δηλαδή με λίστα αναμονής.
    • 2) Με εξετάσεις, όπως ακριβώς προτείνει το ΚΕΣΥ.
    • 3) Με εξετάσεις, αλλά οι λεπτομέρειες να προκύψουν έπειτα από διάλογο.


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 51
  • Created
  • Last Reply

Το 2 και το 3 πρέπει να ενωθούν όντως.

Δε νομίζω... Ψήφισα το 3, αλλά αν ήταν ενωμένο με το 2 θα προτιμούσα το 1. Το 2 και το 3 έχουν τόση διαφορά μεταξύ τους όσο και το 1 από τα υπόλοιπα

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Οι φοβισμένοι αποστηθισάρες παπαγάλοι φοιτητές θα ψηφίσουν 100 φορές ο καθένας κατά της θέσπισης αξιοκρατικών εξετάσεων και υπέρ της διατήρησης της εξευτελιστικής σοσιαλιστικής επετηρίδας, από όλους τους νέους λογαριασμούς χρηστών που έχουν δημιουργήσει τις τελευταίες ημέρες!

Άρα η δημοσκόπηση δε θα παράξει αξιόπιστα αποτελέσματα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Το 2 και το 3 πρέπει να ενωθούν όντως.

Δε νομίζω... Ψήφισα το 3, αλλά αν ήταν ενωμένο με το 2 θα προτιμούσα το 1. Το 2 και το 3 έχουν τόση διαφορά μεταξύ τους όσο και το 1 από τα υπόλοιπα

Έτσι ακριβώς

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Συγνώμη ρε παιδιά. Όσοι δηλαδή ψηφίζετε το 1 υποστηρίζετε ότι πρεπει να παραμείνει το ισχύον σύστημα με την αναμονή ετών? Με ποια λογική??? Δηλαδή καμία βελτίωση? Είναι καλό και μας αρέσει να περιμένουμε 4 με 10 χρόνια σύνολο? Τι να πω...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

δεν εχεις ισως ιποψη σου και ορισμενεσ ιδιαεταιροτητες.πχ εγω ειμαι γενικα υπερ των εξετασεων αλλα αφου διοριζομαι σε 6 μηνες στο ειδικο μερος τησ ειδικοτητασ μιασ και εχω κανει τη χειρουργικη και για το ειδικο κομματι περιμενω ηδη δυο χρονια,σου φαινεται περιεργο το οτι με συμφερει η λισδτα εδω που ειμαι.ΑΡΑ που καταληγουμε?ΝΑΙ ΣΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΑΛΛΑ να δωθει ενα ρειντζ χρονου που αρκετοι που προκειται να διοριστουν εντοσ το 2012 να μπουν με λιστα

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Με τη λογικη του οτι περιμενεις τρως αγγουρι να δουλευεις οπου κατσει, αλλα κανεις την ειδικοτητα που θελεις και οχι οτι απομεινει! Με το νεο συστημα ου πα να περασουν μας βλεπω ολους γενικους γιατους κ γιατρους εργασιας...δεν σνομπαρω αυτες τις ειδικοτητες, αλλα που θα δουλεψουμε μετα?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

αρκετα καλο το προσχεδιο θελει μερικες διευκρινησεις οπως το αν θα δινονται εξετασεις ανα ειδικοτητα, ανα τομεα ή ενιαια.

για μενα το μοναδικο αλλα πολυ αρνητικο σημειο ειναι οτι δινει τη δυναμη στο συμβουλιο εκπαιδευσης (2 ατομα) να σε αλλαξουν-παυσουν απο την ειδικοτητα.

ναι καποιοι ειδικευομενοι πρεπει να αλλαξουν ειδικοτητα αλλα και καποιοι διευθυντες ειναι ακαταλληλοι να κρινουν.

για μενα ναι να μπορει να σε αλλαξει το συμβουλιο αλλα να μπορει και ο ειδικευομενος να εχει εξουσια και να κρινει τον διευθυντη.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Είναι γνωστό ότι αυτού του είδους οι δημοσκοπήσεις δεν είναι αντικειμενικές αφού το δείγμα δεν αντιπροσωπεύεται σωστά, ισόποσα και αντικειμενικά. Είναι ένδειξη της προτίμησης αυτών που επιλέγουν να ψηφίσουν (παρότι το αποτέλεσμα ως τώρα με χαροποιεί, ειδικά για αυτό το φόρουμ)

Ωστόσο γιατί να μην υπάρχουν περισσότερες επιλογές; Αν υπήρχε για παράδειγμα επιλογή "Με λίστα, αλλά με περισσότερες θέσεις" θα την ψήφιζα, πιο ένθερμα από ότι ψήφισα τώρα. Ούτως ή άλλως ευχές κάνουμε, γιατί να μη τις κάνουμε σωστά; ;)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Οι φοβισμένοι αποστηθισάρες παπαγάλοι φοιτητές θα ψηφίσουν 100 φορές ο καθένας κατά της θέσπισης αξιοκρατικών εξετάσεων και υπέρ της διατήρησης της εξευτελιστικής σοσιαλιστικής επετηρίδας, από όλους τους νέους λογαριασμούς χρηστών που έχουν δημιουργήσει τις τελευταίες ημέρες!

Άρα η δημοσκόπηση δε θα παράξει αξιόπιστα αποτελέσματα.

Όποιος σκέφτεται έτσι, μάλλον αυτός τα κάνει...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ψηφίζω εξετάσεις χωρίς μείωση θέσεων ,με ύλη το μάθημα της ειδικότητας κ χωρίς να ξεσκίσουμε τους γιατρούς που είναι ήδη σε αναμονή.Οπότε το 3

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.