Jump to content

Αύριο Δευτέρα συγκέντρωση Υπουργείο Υγείας


ivgms

Recommended Posts

Αύριο Δευτέρα (18.4), στις 12, έχει συγκέντρωση στο Υπουργείο Υγείας ο σύλλογος φοιτητών Ιατρικής Αθήνας για το γνωστό θέμα με το προσχέδιο/εισήγηση εξετάσεων για ειδικότητα

Όσοι πιστοί προσέλθετε!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Φαντάζομαι ο ΣΦΙΑ μπορεί να ζητήσει μόνο ενημέρωση και ...όχι να πάρει θέση, σωστά;

Για κάτι τέτοιο θα έπρεπε να έχει γίνει συνέλευση πρώτα

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τι να σου πω...σε μήνυμα μου ήρθε χωρίς αναφορά του ΣΦΙΑ συγκεκριμένα, όμως σε ΔΣ της 15.4 όπως είδα σε άλλο site, είχε "προ"αποφασιστεί παράσταση διαμαρτυρίας στο υπουργείο σε περίπτωση που το ΚΕΣΥ γνωμοδοτήσει υπέρ των εξετάσεων για ειδικότητα! Ως εκ τούτου συμπέρανα πως 1. θα είναι συγκέντρωση του ΣΦΙΑ (εννοώ ως συλλογικό όργανο) και 2.θα έχει πιθανόν ως απαίτηση την μη κατάθεση τέτοιου νομοσχεδίου...(σίγουρα την ενημέρωση :Ρ)

ΥΓ. καλά έκανες και ρώτησες. Ήθελα να το συμπληρώσω κι εγώ. Υποθέτω πάντως θα είναι συλλογικό το κάλεσμα (λόγω της προυπάρχουσας απόφασης). Τώρα για την τοποθέτηση, δεν γνωρίζω...Πάντως, σε όσες συνελεύσεις έχουν πάρει απόφαση, γενικά ψηφίζεται το ενάντια στις εξετάσεις. Δεν αμφιβάλλω πως χρειάζονται νέες συνελεύσεις

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τι να σου πω...σε μήνυμα μου ήρθε χωρίς αναφορά του ΣΦΙΑ συγκεκριμένα, όμως σε ΔΣ της 15.4 όπως είδα σε άλλο site, είχε "προ"αποφασιστεί παράσταση διαμαρτυρίας στο υπουργείο σε περίπτωση που το ΚΕΣΥ γνωμοδοτήσει υπέρ των εξετάσεων για ειδικότητα! Ως εκ τούτου συμπέρανα πως 1. θα είναι συγκέντρωση του ΣΦΙΑ (εννοώ ως συλλογικό όργανο) και 2.θα έχει πιθανόν ως απαίτηση την μη κατάθεση τέτοιου νομοσχεδίου...

ΥΓ. καλά έκανες και ρώτησες, υποθέτω πάντως θα είναι συλλογικό το κάλεσμα (λόγω της προυπάρχουσας απόφασης). Τώρα για την τοποθέτηση, δεν γνωρίζω...Πάντως, σε όσες συνελεύσεις έχουν πάρει απόφαση, γενικά ψηφίζεται το ενάντια στις εξετάσεις. Δεν αμφιβάλλω πως χρειάζονται νέες συνελεύσεις

α. να και η απόφαση το ΔΣ (από την κυβερνητική παράταξη για το οξύμωρο και μόνο ^^) http://www.pasp-med.gr/index.php?option=com_fireboard&Itemid=27&func=view&catid=42&id=8666#8666

(Η ώρα και η μέρα μου στάλθηκαν σε μήνυμα)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ρε μπας και το οργανώνεις μόνος σου;

Δεν ακούσαμε τίποτα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ρε μπας και το οργανώνεις μόνος σου;

Δεν ακούσαμε τίποτα.

χαχα. Μπορώ να πω το σχόλιό σου μ'έκανε και γέλασα!

..Γενικά μάλλον είσαι το μόνο άτομο στο οποίο δεν θα απαντούσα, κρίνοντας από τα άλλα σπαμ-μηνύματά σου, πάντως μεταφέρω κάλεσμα που μου ήρθε σε μήνυμα...Μπορεί να το οργανώνει μόνος του ο αποστολέας, τι να πω, χαχαχα

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ήρθε και δεύτερο μήνυμα χθες το βράδυ, το οποίο έλεγε "Άκυρο το Υπουργείο Υγείας" και ότι θα γίνει ΔΣ σήμερα στη μία και στη συνέχεια έχει συνέλευση η ΑΡΣΙ (Αριστερή Συσπείρωση Ιατρών).

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.