Jump to content

Οι Ιππείς της Πύλου


Recommended Posts

Ο Τηλέμαχος, ηθοποιός με ένδοξο παρελθόν και αβέβαιο μέλλον, εγκαταλείπει στα πενήντα του την Αθήνα για να γλυτώσει από τις τράπεζες. Με την βοήθεια του Μπάμπη του "Φου", βρίσκει καταφύγιο σ' ένα ερημωμένο κάστρο στην καρδιά της Μεσσηνίας. Μοναδικοί κάτοικοι δύο αδέρφια που δε μιλιούνται και μια ανηψιά που τους βαρέθηκε κι έφυγε, η Δημοκρατία. Ο Τηλέμαχος την συναντάει τυχαία και μαγεύεται. Λίγο τα σιρόπια του γιατρού για τα πνευμόνια του που έχουν γίνει ορυχείο, λίγο τα τσίπουρα, λίγο οι "απαγορευμένες ουσίες" του Μπάμπη... οι θεοί βάζουν το χέρι τους κι η Δημοκρατία επιστρέφει στον τόπο της! Όνειρο, πραγματικότητα, ή και τα δυο? Κρίνετέ το εσείς, κι όποιος το βρει κερδίζει ένα παστέλι Καλαμών!

http://www.youtube.com/watch?v=EcO5iuio7Oo

Το τραγουδάκι τα σπάει...! Ελπίζω να μην πέσει λογοκρισία...! :P

http://www.athensmagazine.gr/portal/cinema/movies/287

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ο καλογεροπουλος ειναι αδικημενος απο το σταρ συστεμ.Οσα παρεργα εχω εγω,ειναι τα επαγγελματικων προδιαγραφων ταλεντα του:

Ηθοποιος πολλακις βραβευθεις

Σεναριογραφος,σκηνοθετης,ποιητης,στιχουργος,τραγουδιστης και αυτοδιδακτος μποζουκτσης και συνθετης.το εν λογω ασμα καθως και τα λοιπα ειναι δικα του!

Τα αισχρολογα του βιντεο ειναι αυτουσια λογια του καραισκακη και ωχριουν μπροστα σε οσα γραφουν κατι γυναικες στο slang.gr!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τα αισχρολογα του βιντεο ειναι αυτουσια λογια του καραισκακη και ωχριουν μπροστα σε οσα γραφουν κατι γυναικες στο slang.gr!!

Κι εγώ μαζί σου...! Συμφωνώ...! Ακριβώς, όμως, επειδή δεν παύουν να αποτελούν βωμολοχίες (ακόμα και αν προέρχονται από το στόμα ενός ΜΕΓΑΛΟΥ...) έριξα το... σχόλιο για τη λογοκρισία... Δεν ξεχνώ ότι ακόμα περιμένω απάντηση για ένα διαγεγραμμένο post...! ;) Κι ας μη συνεχίζω το θέμα...!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.